Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ocena skutków operacji kręgosłupa w Polsce ?

Ocena skutków operacji kręgosłupa w Polsce ? 2 lata 3 miesiąc temu #13924

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Ja uważam że operacje są w stanie bardzo pomóc. Prosty przykład na mnie: przed operacjami nie mogłem stawać na lewej nodze, 4 schodki to był wyczyn, miałem osłabioną stopę - nie dało się docisnąć sprzęgła, nie dało się siedzieć. "Mądrzy" lekarze mówili mi że operacje nie pomagają i że każdy ma coś z kręgosłupem. Jak doszedłem do takiego punktu ciągłego bólu którego się nie dało wytrzymać to przestałem wierzyć tym lekarzom. Po 8 operacjach nauczyłem się amatorsko jeździć na nartach - to nie wyczyn, ale oddaje jaką bzdurą było to że mam się przyzwyczaić że mi lewa noga nie działa - ci którzy mówili że operacje nie pomagają chcieli żebym został ciężkim kaleką. Teraz mam trochę pod górkę bo czekanie aż ból pooperacyjny minie jest ciężkie i żmudne, ale zdecydowałem się na ostatnią operację bo poprzednia pomogła - co prawda strasznie długo bo 1.5 roku po niej bolało ale potem było OK i bolało tylko to co nie zoperowane. Jakby się u mnie dało ruchome dyski zastosować to pewnie bym je wolał bo takie usztywnione na wielu poziomach plecy dla osoby aktywnej ruchowo nie są komfortowe, ale że u mnie była niestabilność i asymetria tułowia to myślę że ruchomy dysk by po prostu zjechał w bok. Według mnie mówienie że operacje ogólnie nie pomagają to niepoważny szczyt sadyzmu - ból kręgosłupa jest jednym z najcięższych jakie może mieć człowiek.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: Anton

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Ocena skutków operacji kręgosłupa w Polsce ? 2 lata 3 miesiąc temu #13925

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Takiej odpowiedzi się spodziewałem z Twojej strony, czytając wcześniejsze wypowiedzi. Więc dlaczego lekarze odwlekają operację? Dlaczego mówią, że operacje nie pomagają?Gdyby takie leczenie pdjeto by wcześniej to dzisiaj byłbyś tam gdzie będziesz za kilka lat. Oczywiście nie ma co gdybać.
Według mnie takie odwlekanie jest dobre dla kogoś co jest na emeryturze i go boli ale jak sie ułoży w takiej czy innej pozycji to go mniej lub w ogóle przestaje boleć. W dzisiejszych czasach ( nie tylko w Polsce ) nie ma możliwości sobie leżeć w pozycji X w której mniej boli bo po pewnym czasie trzeba wracać do pracy. Dochodzi do tego , że chorobowe mija poprawy nie ma a czas sie skończył. A duża część lekarzy mówi odradzam operacje. No tak odwlekamy ale z czego żyć?
Oczywiście, że jest ogromne ryzyko takiej operacji. Jednak mając rodzinę na utrzymaniu człowiek nie ma wyboru i musi postawić na jedna kartę.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ocena skutków operacji kręgosłupa w Polsce ? 2 lata 3 miesiąc temu #13926

• użytkownik421
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Nie wiem czemu tak wydłużają leczenie, może żeby wyemigrować. Tak jak piszesz - będąc chorym w Polsce nie ma za co żyć. Jeszcze jak ktoś ma jakąś niewielką rzecz z kręgosłupem, rentę z tytułu częściowej niezdolności, i sobie normalnie pracuje, to przeżyje, ale przy poważniejszych problemach jest porażka. Na pewno ten system nie zapewnia możliwości przeżycia nawet na minimum egzystencji osób w złym stanie. Ja mam teraz np. rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy, i mimo że jestem w kiepskim stanie to czasem muszę dorobić. Raczej powinienem być przez rok po operacji na całkowitej niezdolności, bez możliwości dorabiania. Coś mi się wydaje że próbują wydusić z pacjentów resztki sił. Nie rozumiem czemu niektórzy mówią że pacjenci specjalnie idą na rentę - przecież to są takie pieniądze że po kupieniu leków 1/3 z nich nie ma. Może jakby się przenieść na Ukrainę to by z tej renty człowiek przeżył, tam podobno tańsze życie jest.

Jeszcze jedna sprawa - mało się mówi o tym jak mocno ludzi boli i jak długo przed operacjami, a dużo się mówi o tym jak boli po operacji. Wiadomo że wiele typów operacji nie jest bezbolesnych, i że będzie po nich boleć jakiś czas. Ale może lekarze podchodzą do tego tak, że jak się zgłasza pacjent z bólem, to to nie oni za niego odpowiadają dopóki go nie zoperują. A jeśli po operacji ból nie zniknie to jest już problem lekarza.

Ogólnie wydaje mi się że cały system leczenia utknął w jakiejś takiej bańce napompowanej filozofią i opowieściami dziwnej treści oraz EBM'em, i stał się przez to mniej prężnie działający.

wysyła do psychologa bo jak moze kogoś nadal boleć jak ktoś wziął dwie tabletki tramalu...

:lol: :silly: :side:

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: melodia, Anton

Ocena skutków operacji kręgosłupa w Polsce ? 6 miesiąc 2 tygodni temu #17104

• lukas8504
  • lukas8504 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 32
Piszecie, że lekarze mówią, że operacje nie pomagają. Jacy lekarze tak mówią, ci sami, którzy przeprowadzają operacje?W dziale co ci dała operacja na tym forum 90% osób mówi, że operacja bardzo im pomogła. Kogo się nie spytam, nieważne jak ciężki był jego czy jej stan, to twierdzą, że po operacji wrócili do normalnego życia i pracy

Ocena skutków operacji kręgosłupa w Polsce ? 6 miesiąc 2 tygodni temu #17105

• użytkownik421
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent

lukas8504 napisał: Piszecie, że lekarze mówią, że operacje nie pomagają. Jacy lekarze tak mówią, ci sami, którzy przeprowadzają operacje?

Prawie nigdy nie ci sami - z reguły tacy którzy wiedzę mają ze studiów sprzed 20 lat bez aktualizacji i są w ośrodkach gdzie czas stanął w miejscu 30 lat temu, jakkolwiek jest jakiś niewielki procent takich którzy kiepsko dobierają sposób operacji do schorzenia a potem mówią że "operacje ogólnie nie pomagają, po operacji to już musi mocno boleć no bo przecież to była operacja", itd.
Tutaj też niektórzy piszą że czytając forum przestraszyli się operacji, ale po prostu prawie nikt u kogo była jakaś prosta dyskopatia i skuteczne jednorazowe leczenie tu nie zagląda, bo i po co.

Ocena skutków operacji kręgosłupa w Polsce ? 6 miesiąc 2 tygodni temu #17107

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 20
  • Otrzymane podziękowania: 95
J tu się nie zgodzę odradzanie operacji dotyczy wybitnych neurochirurgów szczególnie gdy leczenie dotyczy odcinka lędźwiowego.
Mam na pamiątkę pisemną odmowę leczenia chirurgicznego i bardzo byście się zdziwili kto ją podpisał. :P
Interesuje się chorobami kręgosłupa i jeśli chodzi o odmowę leczenia nie jestem jedynym przypadkiem.
Spotkałem sporo osób które powinny otrzymać taką pomoc a odchodzą z kwitkiem, lub czekają latami na pomoc.
Wszystko związane jest brakiem środków na leczenie,i jego reglamentacją.
To lekarz decyduje czy dany pacjent zostanie zoperowany czy nie i jak długo będzie czekał na zabieg.
Zresztą już pisałem że przechodziłem taką kwalifikacje o godzinie 5 rano tłum potencjalnych pacjentów i gra w berka.
Chyba to nie było normalne a szpital mieni się jednym z najlepszych w Polsce.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.059 s.
Zasilane przez Forum Kunena