Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Stawy krzyżowo biodrowe Specjalista

Stawy krzyżowo biodrowe Specjalista 3 lata 1 miesiąc temu #12416

• nowaczek145
  • nowaczek145 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki za garść przydatych informacji, ćwiczenia napewno się przydadzą. Mam nadzieje że uda mi się z tego wyjść rehabilitacyjnie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stawy krzyżowo biodrowe Specjalista 3 lata 1 miesiąc temu #12419

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 56
Też mam kłopoty z lewym stawem krzyżowo-biodrowym od 1,5 roku , próbowałem wielu rzeczy, ostrzykiwanie kolagenem, fizjo i fizyko terapia, " nastawianie miednicy" fala uderzeniowa,zastrzyki z ketonalu, nawet blokada nie pomogła. u mnie to raczej z kręgosłupa. Większosć " specjalistów" na hasło skb robiło rybie oczy i zabierało się za kręgosłup. Na rezonansie miałem :W obrębie lewego stawu krzyżowo- biodrowego, w jego części kaudalnej, widoczne jest krótkoodcinkowe miejscowe poszerzenie szpary stawowej i niewielka nierówność powierzchni stawowych otoczona obszarami zmian obrzękowych.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Stawy krzyżowo biodrowe Specjalista 3 lata 1 miesiąc temu #12420

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 7
  • Otrzymane podziękowania: 56

nowaczek145 napisał: . Robiłem badania pod kątem reumatologicznym ale nic w nich nie wyszło, przy czym nigdy niemiałem żadnych innych zapaleń czy też objawów takich jak np w zzsk...

Robiłeś badanie białka HLA b27? Ojciec ma ZZSK i przez długie lata leczyli go na korzonki. Zaczyna się zazwyczaj wlaśnie od skb i w początkowym stadium ciężko potwierdzic lub wykluczyc.

Stawy krzyżowo biodrowe Specjalista 3 lata 1 miesiąc temu #12422

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080

wilku25 napisał: nawet blokada nie pomogła. u mnie to raczej z kręgosłupa.

Jeśli boli staw to trochę dziwne że blokada nie pomogła - zazwyczaj przyjmuje się że jeśli ból ustąpi przynajmniej w 75% po blokadzie to jest to potwierdzenie że boli faktycznie staw KB, dodatkowo częstym objawem bólu stawu KB jest ponoć obecność tzw. "punktu spustowego" tj. wskazywanie przez pacjenta konkretnego miejsca palcem na stawie KB gdzie boli najbardziej, w przeciwieństwie do bólu "rozlanego".
Mnie druga blokada prawie wcale nie pomogła ale też zastanawiałem się czy nie ma znaczenia to kto i jak ją robi, bo pierwszą robiłem u bardziej doświadczonego lekarza a drugą u takiego który chyba pierwszy raz taką blokadę robił (poważnie).
Natomiast to że bóle w obrębie miednicy się na siebie nakładają i że diagnoza skąd jest ból bywa trudna jest powiedziane choćby na tym filmie na końcu:

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.062 s.
Zasilane przez Forum Kunena