Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 2 lata 1 miesiąc temu #12138

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
Jak się wgłębisz w temat to zobaczysz , że wszystkie te metody mało inwazyjne są bardzo kontrowersyjne i nie ma długofalowych badań na ten temat jak i wyników.
Ja już to przerabiałem i na całe szczęście nie spłukałem się z kasy na to.
Mój sąsiad miał to co Ty. Kilka lat temu. Jakimś cudem jeszcze na NFZ. Pomogło na chwilę. Teraz dalej go plecy naparzają.
Dystraktory (to co niby ja mam mieć) także nie są wieczne - pomagają na kilka lat a potem następuje erozja kości i inne rzeczy, które wpływają na użytkowanie tych dupersznitów.
Zbrojenia w plecach jak popatrzymy na nasze koleżanki i kolegów także nie są super rozwiązaniem.
Ja już dawno doszedłem do wniosku, że z tą chorobą będę się ścierał już do końca życia. Z lepszym lub gorszym skutkiem. Bo nie ma cudownej metody, która cudownie działa.
A jeżeli chodzi o PL - to już inna bajka skoro ja czekam na zabieg 3 lata. W sumie to na dobre mi wychodzi bo ostatnio mam dużo lepsze miesiące więc mi się nie spieszy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 2 lata 1 miesiąc temu #12139

• Marmit
  • Marmit Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • "Każdy ma swój Everest"
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 3
to wspólczuje bo 3 lata oczekiwania na zabieg a potem może się okazac ze w ciągu tych 3lat na tyle duzo się zmienilo w kręgosłupie ze zabieg stal się bezcelowy , oby na dobre to wyszlo

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 2 lata 1 miesiąc temu #12140

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Raczej zmieniło się na lepsze - znaczy jeden poziom. Na mój gust. A jakbym był pewny że chcę grzebania w plecach to bym sobie to wcześniej załatwił. A tak to cały czas mam wątpliwości.
A decyzję trzeba będzie niedługo podjąć. Zobaczymy.....

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 2 lata 1 miesiąc temu #12144

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Perszing37 napisał:
Zbrojenia w plecach jak popatrzymy na nasze koleżanki i kolegów także nie są super rozwiązaniem.

;)
Jednopoziomowe i przy kręgozmyku - nie są złe, nie widać żeby ktoś się jak dotąd skarżył na Forum, a montuje się chyba takich sporo.

Podoba mi się w pewnym stopniu sceptyczne podejście do stabilizacji - tzn. nie ma co liczyć że to jest cudo, ale jak się jest w tak kiepskim stanie że się nie liczy że to pomoże to można się w miarę pozytywnie rozczarować. Jakkolwiek zdrowienie to nie jest, jak zresztą i wszystkie inne jak jak dotąd zabiegi na kręgosłupie (chirurgia jest taką dziedziną medycyny która okaleczając leczy) - jest to dość sensowny kompromis pomiędzy umieraniem z bólu a pełną sprawnością. Poza wspomnianymi kręgozmykami czy jakimiś złamaniami nie powikłanymi neurologicznie a wymagającymi stabilizacji, gdzie wyniki są chyba z reguły bardzo dobre.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 2 lata 1 miesiąc temu #12147

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Jak się jest w kiepskim stanie to obojętnie co zrobią - byle by było lepiej. A jeżeli chodzi o stabilizację to masz rację. Najlepsze wyniki są przy 1 poziomowej i przy kręgozmyku.
Złamania też nie są tragiczne jeżeli poprawnie człowieka poskładają.

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 2 lata 1 miesiąc temu #12152

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 2
kwalifikacja była na podstawie MRI mala wypuklina l5-s1 modelujaca worek oponowy ale bez jawnej kompresji struktur nerwowych w pozycji badania czyli lezacej i objawy kliniczne od 3 miesięcy osłabienie sily mięśniowej w prawej konczynie glownie w stopie , noi bole w plecach w okolicy ledzwiowej oraz parestezje w obydwu kończynach pojawiające się pod wpływem aktywnośći i dłuższego przebywania w pozycji siedzącej

Jak na mój chłopski rozum nie powinni cię kwalifikować do zabiegu.Nie było wyraźnego ucisku nerwów , objawy tylko od 3 miesięcy do tego nie występujące bez przerwy.Zanim zrobiłeś ten zabieg pytałeś się innych lekarzy o opinię ?
Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena