Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 1 rok 11 miesiąc temu #12195

• Marmit
  • Marmit Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • "Każdy ma swój Everest"
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 3
Hej , dwóch lekarzy proponowalo mi LPDD , ale miałem tez propozycje blokady diagnostycznej newu l5/S1 czego zaluje ze nie zrobilem w celu upewnienia czy to na pewno jest zrodlo moich dolegliwosci . Być może to był i jest zespol mięśnia gruszkowatego ( cwiczylem intensywnie na silownii swego czasu ) , bądź ucisku w odcinku piersiowym na rdzen obydwu tych rzeczy nie wykluczyłem , bo staw krzyżowo-biodrowy może bolec ale nie może dawac objawow neurologicznych . Z obrazu MRI kontrolnego 2 tyg po zabiegu LPDD w porównaniu z przed zabiegu wyszlo zmniejszenie uwodnienia krazka miedzykregowego a wypuklina L5/S1 jest dalej z tymze bez ucisku , modelowania już worka oponowego .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 11 miesiąc 2 tygodni temu #14027

• jasioq1
  • jasioq1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Marmit odezwij się jak się czujesz. Ja miałem pldd 3 tygodnie temu. W pierwszym tyg po zabiegu (3 poziomy) LS l45 4 3 było ok chyba za dużo chodziłem pogorszyło sie pare dni temu. bóla lewa stopa noga krzyż bóle jestem na sterydach nie wiem co będzie . mam leżeć ale psychikę mi to wykańcza.

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 11 miesiąc 2 tygodni temu #14028

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 28
  • Oklaski: 5
Ja się nie znam ale taki zabieg jest dla mnie dziwny ponieważ zmniejszając ciśnienie kurczy sie krążek. Rownież zostaje pomniejszona jego wysokość, ktora jest kolejnym etapem degeneracyjnym dysku ktory uszkadza stawy. Jest tak czy ja zle na to patrzę. No bo wierzyć mi sie nie chce, ze taki zabieg spowoduje zassanie wypukliny a wysokość zostaje jak kiedyś.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 11 miesiąc 2 tygodni temu #14030

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 992
  • Oklaski: 32
Tak jest. Przyspiesza się dalszą degenerację dysku która prawdopodobnie nastąpiłaby samoistnie w dłuższej perspektywie czasu, w celu obkurczenia dysku i zmniejszenia jego ucisku na nerwy. Wcześniej uszkadzali też chemicznie ale szkodliwy preparat się rozlewał, przez co wymyślili np. Discogel który powinien wylewać się mniej. Prawie każda operacja kręgosłupa poza implantami ruchomymi i powiększaniem otworów w kręgach to dalsze uszkadzanie kręgosłupa które ma przynieść ulgę. Ogólnie chirurgia to jedyna chyba dziedzina medycyny która kalecząc leczy.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
The following user(s) said Thank You: Anton

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 11 miesiąc 2 tygodni temu #14031

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 43
  • Oklaski: 13
Całkowicie zgadzam się z użytkownikiem 421 zastanawiam się dlaczego tego typu zabiegi są proponowane przez lekarzy,szczególnie w prywatnych szpitalach bo NFZ
ich chyba nie refunduje.
A kwestionują zastosowanie ruchomych dysków pomijając koszt .
Moje nie lekarskie zdanie jest takie że uszkodzenie dysku to jest nie odwracalne i o ile inne struktury są nie uszkodzone to wymiana na sztuczny dysk jest najlepszą opcją.
Szczególnie u osób młodych,

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 11 miesiąc 2 tygodni temu #14032

• jasioq1
  • jasioq1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Ja miałem przez NFZ niestety
Czas generowania strony: 0.133 s.
Zasilane przez Forum Kunena