Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 1 rok 9 miesiąc temu #12127

• Marmit
  • Marmit Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • "Każdy ma swój Everest"
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 3
Witajcie , jestem 2 tyg po zabiegu LPDD wypukliny L5-S1 który wykonałem prywatnie w ośrodku Katowicach , gdzie maja największe doświadczenie w Polsce w stosowaniu owej metody od 2003 około 1600-1700 zabiegow , noi po 5-6 dniach od zabiegu wystapily u mnie dolegliwości których wcześniej nie miałem o charakterze neuropatycznym , pieczenie wrecz palenie podeszw stóp ! , lewa noga jakby była pod pradem itp. , wybrałem się do innego lekarza cenionego neurochirurga i to co uslyszalem od niego mnie zmrozilo i zszokowalo , ze to może być skutek uboczny lasera tzn, uszkodzenia termiczne korzenii nerwowych i ze wogle niepotrzebnie to robilem bo to niszczenie dysku i slabe wyniki sa tej metody przynajmniej w Polsce . Konsultowalem się jeszcze 2 lekarzy neurochirgow i powiedzieli ze gdyby miało do tego dojść to raczej wystapilyby od razu po zabiegu bądź na następny dzień tego typu objawy , i w związku z tym mam pytanie do osob które miały PLDD czy mieliście jakies powikłania po tym zabiegu a jeśli to to jakie ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 1 rok 9 miesiąc temu #12128

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
A czy robił Ci to lekarz o nazwisku na K albo jego zespół ?
Ta metoda jest stosowana tylko prywatnie. I dobrze Ci powiedział ten inny lekarz. Słabe wyniki daje.
I jak widać nie jest do końca mało inwazyjna bo też może bubu zrobić.
Opisz jakie objawy były kwalifikacją do tego zabiegu i czy przynajmniej na nie Ci pomógł.

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 1 rok 9 miesiąc temu #12131

• Marmit
  • Marmit Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Hej , kwalifikacja była na podstawie MRI mala wypuklina l5-s1 modelujaca worek oponowy ale bez jawnej kompresji struktur nerwowych w pozycji badania czyli lezacej i objawy kliniczne od 3 miesięcy osłabienie sily mięśniowej w prawej konczynie glownie w stopie , noi bole w plecach w okolicy ledzwiowej oraz parestezje w obydwu kończynach pojawiające się pod wpływem aktywnośći i dłuższego przebywania w pozycji siedzącej . Przyjmowal mnie taki młody lekarz na P. ktory asystowal a robil jakis starszy . Jeśli chodzi o to czy jest poprawa na to co mi dolegało przed zabiegiem to ciężko stwierdzić na ta chwile z racji tego ze obowiazuja mnie wciąż restrykcje po zabiegu , max 15 min siedzenia na 1h i max 20-30 min spaceru jednorazowo , a poza tym na efekt mam czekac do 4-6 tyg . tak wiec za miesiąc dam znac . Swoja droga gdybym wiedział ze tego się już nie robi państwowo w szpitalach czyli musial być jakiś powod to bym się nie zdecydowal na PLDD . Wolalbym doplacic i zrobić Discogel .

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 1 rok 9 miesiąc temu #12133

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 48
  • Oklaski: 5
A to w takim razie robił ci to doktor na W w szpitalu o nazwie na A;p

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 1 rok 9 miesiąc temu #12136

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
  • Oklaski: 59
No to poczekaj cierpliwie. Może za szybko się denerwujesz. Mi parestezje w większości przeszły. Chyba przepuklina nieco się wchłonęła albo pierścień zabliźnił. Pozostaję duży dyskomfort przy siedzeniu oraz po większej aktywności fizycznej bóle w lędźwiach i konieczność wtedy polegiwania.
Z najnowszego rezonansu wynika, że właśnie L4-L5 mi się poprawił a pogorszył L5-s1 - tak na moje oko.
P.S. DISCOGEL też w Państwówkach raczej nie robią.
Ile zapłaciłeś za 1 poziom ?

Przeskórna laserowa dekompresja dysku PLDD 1 rok 9 miesiąc temu #12137

• Marmit
  • Marmit Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Hej , 4400 zl w tej cenie można było zrobić 2 poziomy , powiem tak gdybym miał swiadomosc ( choć nie lubie tego słowa bo to już nic nie zmieni ) ze tego już się nie robi państwowo to zapaliłaby mi się czerwona lampka , przynajmniej bym dociekal z jakiego powodu zrezygnowano czy pojawila się nowa lepsza metoda czy ta nie zdala egzaminu . Discogel to nowość u nas został dopusczony pod koniec 2015 r a we Francji gdzie wymyślono ta metode okres obserwacji wynosil max 5 lat . Dla porównania PLDD został opracowany w 1987 r a u nas dopiero wszedł w 2003 , tak wiec nie dziwota ze discogel jest dostępny tylko komercyjnie . Polska to wciąż mimo skoku cywilizacyjnego zacofany kraj w stosunku do zachodu jak Niemcy wycofują się z energii atomowej na rzecz energii z odnawialnych zrodel a Francja ogranicza to my chcemy wlasnie stawiac eletrownie jadrowa , kiedy na zachodzie w latach 70tych odchodzono z technologii stawiania osiedli z wielkiej plyty to u nas był rozkwit i takich przykladow można niestety mnozyc .
Czas generowania strony: 0.108 s.
Zasilane przez Forum Kunena