Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: IntraSpine - za i przeciw

IntraSpine - za i przeciw 3 lata 6 miesiąc temu #11713

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Oklaski: 80
  • Otrzymane podziękowania: 184
Po badaniach klinicznych można już powiedzieć, że metoda jest nieskuteczna. Tzn. działa jak placebo czyli u części pacjentów da poprawę. Obecnie odchodzi się od tych zabiegów.
Dr hab. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

IntraSpine - za i przeciw 3 lata 6 miesiąc temu #11716

• bartekg
  • bartekg Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 7

administrator napisał: Po badaniach klinicznych można już powiedzieć, że metoda jest nieskuteczna. Tzn. działa jak placebo czyli u części pacjentów da poprawę. Obecnie odchodzi się od tych zabiegów.

to ciekawe, a masz jakieś informacje o źródle badań ? Lub chociażby opinię kogoś na kogo można by się powołać ?
Chciałbym to jakoś skonfrontować z opinią neurochirurga, który to aktywnie robi (to plus starsze opcje tej metody czyli metalowe rozpórki ).
Nie spodziewałem się aż tak negatywnej opinii porównującej to do placebo, więc chciałbym to zgłębić bardziej.

dzieki.

IntraSpine - za i przeciw 3 lata 6 miesiąc temu #11717

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
Ja też jestem neurochirurgiem, który (już prawie) tego wcale nie robi, kiedyś robiłem i owszem. Przede wszystkim wskazaniem do implantacji od zawsze była umiarkowana stenoza, nie zwyrodnienie dysku i nie ból pleców. A jeśli chodzi o źródło informacji to na przykład dane z rejestru operacji Spine Tango.
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii

IntraSpine - za i przeciw 3 lata 6 miesiąc temu #11718

• bartekg
  • bartekg Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz

administrator napisał: Ja też jestem neurochirurgiem, który (już prawie) tego wcale nie robi, kiedyś robiłem i owszem. Przede wszystkim wskazaniem do implantacji od zawsze była umiarkowana stenoza, nie zwyrodnienie dysku i nie ból pleców. A jeśli chodzi o źródło informacji to na przykład dane z rejestru operacji Spine Tango.

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Czyli jaka droga - jaka metoda powinienem pójść jeżeli rehabilitacja okazała się nieskuteczna ?.dyskopatia nie jest bardzo duża. Na 100 % nie wiadomo czy to napewno dysk boli bo ucisku na nerwy nie mam. Czy nukleoplastyka w takim razie ? Tydzień temu dostałem blokadę w stawy kregoslupa l- s z diprophos ale bez większego efektu. Badanie na stawy krzyzowo biodrowe plus ich rentgen tez nic nie wykazało.

Juz sam nie mam pojęcia co to boli. Mięśnie i powiez tez próbowałem rehabilitowac.

IntraSpine - za i przeciw 3 lata 6 miesiąc temu #11740

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
Bardzo często nie wiadomo co boli. Próbować należy wszystkiego (fizjo), międzykolczysty na pewno nie pomaga w takiej sytuacji.
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii

IntraSpine - za i przeciw 3 lata 6 miesiąc temu #11757

• bartekg
  • bartekg Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz

administrator napisał: Bardzo często nie wiadomo co boli. Próbować należy wszystkiego (fizjo), międzykolczysty na pewno nie pomaga w takiej sytuacji.

dzięki. Konkretnie na opisie badania mam zapisaną propozycję "stabilizacja dynamiczna interlaminarna".
Jak coś próbuje zgłebić w tym temacie to czytam, że takie stabilizacja są polecane w zespołach - bólach przeciążeniowych kręgosłupa.

Póki co od przyszłego tygodnia rozpocznę nową reh. Może powtórzę też prąd INDIBA Active tylko tym razem na stawy k. - b .

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.060 s.
Zasilane przez Forum Kunena