Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 1 rok 10 miesiąc temu #13690

• hugooo8@wp.pl
  • hugooo8@wp.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Witam.
Macie rację, przesunięcie terminu to nie tragedia , zresztą lepiej jest mieć operację jesienią niż latem, ciężko by się leżało w szpitalu gdy taka piękna pogoda za oknem :) zawsze i we wszystk8m trzeba szukać pozytywów :)
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 10 miesiąc 1 dzień temu #15378

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1025
  • Oklaski: 37
hugooo8 - i jak tam, miałeś operację?

Lakoniczny artykuł na temat neurostymulatorów w Tarnowie

"Ból był nieodłącznym towarzyszem jego życia. Teraz horror się skończył"
Autor: Paweł Chwał, 20 czerwca 2018
Link: www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow...e-skonczyl,13274602/

Niestety Autor nie pisze ani czy był to swoisty czy nieswoisty ból, ani czy związany z kręgosłupem czy nie - natomiast po mechaniźmie urazu można domyślać się że problem dotyczył kręgosłupa.
Nic lepiej w polskiej prasie pod względem jakości artykułów.. Do tego opinia Pacjenta zaraz po wybudzeniu z operacji, jeszcze pod działaniem przeciwbólowych/znieczulających śródoperacyjnych. Brrrrrrr. Horror.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 10 miesiąc 1 dzień temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: aiga25

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 4 miesiąc 3 tygodni temu #16192

• Daro
  • Daro Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witaj .NIUNIA2015. Jestem nowy na forum , czeka mnie operacja wszczepienia neurostymulatora w Gdańsku .dziekuje ze piszesz na forum ( poczytałem twoje informacje ) szukam w internecie jest mało informacji .) fajnie jak byś wróciła na forum neurostymulatorow .pozdr Daro

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 1 miesiąc 4 tygodni temu #16486

• puchcik
  • puchcik Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzień dobry, długo szukałam jakiegoś forum o neurostymulacji, więc cieszę się , że może ktoś coś mi powie.
Ja ok. 5 lat temu, będzie w maju poddałam się operacji kręgosłupa lędźwiowego na poziomie L4, L5 z uwagi na kręgozmyk. Bóli typowych nie miałam, tylko jakieś mrowienia pośladków, ale dyskomfort i zalecenie operacji przez neurochirurga. A , że amatorsko gram w tenisa, narty, to po co się nie poddać, skoro rehabilitacje niczego nie poprawiały.
Niestety, przy operacji, przy stabilizacji dwiema śrubami wkręcono mi się w korzenie nerwu kulszowego i dopiero w 4tej dobie, dokonano operacji naprawczej, przemieszczając śruby w inne miejsce. Zaraz po 1szej operacji czułam coś dziwnego w lewej nodze i po 2giej nic się nie zmieniło. Uszkodzono też nerw strzałkowy, stopa jest opadająca, a ja przed operacją grałam do końca w tenisa, bo mrowienie tylko na chwilę pojawiało się.
Zaczął się koszmar mojego życia, najpierw, na wózku, potem z chodzikiem, potem prawie 3 lata z kulami, ale jako, że jestem wysportowana, to chodzę bez kul, ale z ortezą na opadającą stopę.Lecz najważniejsze i najgorsze jest dla mnie od 1szej operacji okropnie dziwne czucia, to nie jest normalny ból, to jet coś nie do opisania, tego może nie ma nikt na świecie, moje tkanki w całej lewej nodze od miednicy, pośladków, biodro, łydki i stopy są jakby napięte, sztywne, rozsadzają ciało i też jest jakby ich za mało, obciskają wokół przegubia, kostki zaciskają jak drut byłby obwiązany, w miednicy , biodrze jakby tkanki napięte, poskręcane nie ułożone wzdłuż, wieczny skurcz jakbym była podłączona do czegoś i tylko czekam, aby mnie odłączono, nie da się tego opisać i tak mam cały czas, w każdej sekundzie życia, czy stoję, czy leżę, czy siedzę.
Ja od 5 ciu prawie lat bez przerwy się rehabilituję, na fundusz i prywatnie, miałam wszystkie możliwe rehabilitacje i lekarstwa, i zastrzyki ( pole magnetyczne, laser, galwanizacja, elektrostymulacja, również osobista w domu , krioterapia, akupunktura, też z prądem i najważniejsze terapie manualne pnf, metoda uciskowa igłowa, metoda vojty, kranioczaszkowa, olej konopny, masaże, ćwiczenia itd, poradnia bólu) i bez najmniejszej zmiany.
O wszystko walczę sama, ale miałam cały czas dużą przychylność rehabilitantów i wiele prób metod pomocy.
Objechałam całą Polskę , byłam u wielu lekarzy i dr Tabakowa od przeszczepu komórek macierzystych- wszyscy nic nie da się zrobić.Nerw zniszczony.
Dowiedziałam się o neurostymulacji, odbyłam wizyty do lekarza zajmującego się tym i zakwalifikowałam się na wszczepienie tego stymulatora na fundusz w Bydgoszczy, ja jestem z Poznania.
W drugiej połowie marca mam mieć ten zabieg, nie zdążyłam się dowiedzieć szczegółów. Czytam pierwszy raz na forum, boję się , że mnóstwo tych moich okropnych czuć nie złapie ten stymulator. Nie wiem jaki rodzaj będę miała założony, czy to jest wygodne w noszeniu, jak długo się goi, ale jak to działa, jak się z tym żyje ???
Proszę bardzo o odpowiedź, będzie dla mnie bardzo pomocna, to moja ostatnia nadzieja.

Hanna 21.02.2019
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 1 miesiąc 2 tygodni temu #16519

• Kasia18
  • Kasia18 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Dzień dobry!
Szukam namiarów na techników programujących stymulator przeciwbólowy Medtronic. Będę wdzięczna za namiary.
Pozdrawiam

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 1 miesiąc 2 tygodni temu #16548

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • 26
  • Otrzymane podziękowania: 403
  • Oklaski: 35
Mój SCS dalej chodzi i jestem zadowolona

W styczniu miałam mieć wymianę dwóch co podłączone są pod S1
Niestety termin przesunięty .. dodatkowo jelita będą podłączać .

Muszę powiedzieć ze już mój ortopeda od kręgosłupów zakłada w szpitalu neurostymulatory .. wiec u Niemców to już chleb powszechny w szpiatalach .
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
Czas generowania strony: 0.131 s.
Zasilane przez Forum Kunena