Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 2 lata 2 miesiąc temu #12944

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
  • Oklaski: 59
Witajcie,
znowu mnie nie było chwilę na forum (wizyta w PL oraz inne sprawy), ale mam dobry powód, niemniej przepraszam. Jestem po operacji oka i po prostu nie mogę na razie go obciążać. Wcześniej mnóstwo badań, wizyt u okulistów, ortoptystów i w końcu 6 dni temu miałam operację :) Jeszcze święta Bożego Narodzenia i zleciało...
Powiem Wam tylko, że na operację oka czekałam ponad 5 miesięcy, co moim zdaniem jest wynikiem bardzo pozytywnym. Tym bardziej, że poszłam do okulisty w UK pierwszy raz i lekarz właściwie widział mnie pierwszy raz w życiu, nie znał mojej historii. Na tej samej wizycie ustaliłam, że chcę operację, druga wizyta z moim okulistą i zgoda na operację oraz pierwsze badania, potem wizyta u ortoptysty. W grudniu przyszedł termin operacji i wezwanie na następne badania u okulisty i ortoptysty, badania krwi, anestezjolog i 16.01.17 operacja :)
Oto jestem zadowolona, pełna optymizmu i lekko obolała :)

Wpis o SCS - a właściwie moich wizytach u specjalistów i techników z tej dziedziny musi się znowu odwlec. Na razie oko za bardzo boli i jest wrażliwe.

Nie licząc oka, ból kręgosłupa jest bardzo dobrze kontrolowany lekami i dobrymi ustawieniami mojego "neurostymulatorka" :) Również noga boli duuużo mniej, a powiedziałabym, że boli w lepsze dni, nieznacznie, jest to raczej uczucie dyskomfortu, niż ból. Szkoda tylko, że dni lepsze zdarzają się stosunkowo rzadko :P Ale i tak się cieszę, bo nawet gorsze dni są dużo bardziej znośne. Muszę powiedzieć, że największą poprawę poczułam, gdy dostałam lek o nazwie Amitryplina i łykam jej 20mg na noc. Po prostu lepiej sypiam od paru tygodni, w końcu! I to dało rezultat :) Nie budzę się po 6 razy w nocy z bólu, teraz około 2 razy.

Kolejny wpis koło lutego :)

Pozdrawiam serdecznie!
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 2 lata 2 miesiąc temu #12949

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 0
Pawelski napisał:
W Polsce ma tak być od 1 stycznia 2018 roku. Chcą zlikwidować NFZ i każdy ma mieć dostęp do darmowej opieki medycznej.

Rozumiem, ze tą "darmową" to stąd, ze ma być jeden super-podatek czyli nagle NFZ zrobi się "za darmo".
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 2 lata 2 miesiąc temu #12968

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 27
  • Oklaski: 2
Chcą zwiększyć procent PKB przeznaczany na służbę zdrowia.W 2016 na służbę zdrowia państwo przeznaczało 4,38%. W 2020 ma to być niecałe 5% a w 2025 ma być 6%. Prawdopodobnie z innych resortów zabiorą po trochę żeby przeznaczyć na służbę zdrowia.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 1 rok 10 miesiąc temu #13583

• hugooo8@wp.pl
  • hugooo8@wp.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam wszystkich
15 czerwca mam mieć operację wszczepienia neurostymulatora . Mam dużo obaw a zarazem wielką nadzieję ze choć trochę zmniejszy mi ból. Nie dostałem żadnego skierowania ani do psychologa ani do psychiatry, ogólnie moja rozmowa z Neurochirurgiem wyglądał a tak ze zapytał się czy się zgadzam i stwierdził że szkoda że taki młody jestem. I to właśnie mnie zaniepokoiło.
W końcu znalazłem forum gdzie jest dużo informacji której tak szukam :) przede mną długa lektura :)

"Z 3 twoich postów zrobiłem 1-szkoda zaśmiecać forum"-miłej lektury adbur
Ostatnio zmieniany: 1 rok 10 miesiąc temu przez adbur.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 1 rok 10 miesiąc temu #13594

• Niunia2015
  • Niunia2015 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • 18
  • Otrzymane podziękowania: 23
  • Oklaski: 1
Cześć
Nic się nie bój będzie dobrze :-)
W moim przypadku pierwsze dwa tygodnie po wszczepieniu były delikatnie mówiąc ciężkie więc dobrze abyś miał kogoś w domu kto w razie potrzeby będzie pod ręką aby Tobie pomagać. Ustaliłeś z lekarzem gdzie wszczepi baterię? Chyba lepiej jak jest z tyłu na talerzu biodrowym. W szpitalu byłam chwilę. Dzień przyjęcia na drugi dzień operacja trzeci dzień rano wyjście. Trochę za szybko hmm ale teraz dziękuję lekarzowi że mnie puścił do domu bo samej w szpitalu bez pomocy no słabo słabiutko. U mnie szwy zagoiły się szybko bez obrzęków.
Wszczep miałam sierpień 2016 do tej pory zeszłam o połowę a nawet więcej z leków więc coś tam stymulator działa ale jak sam wiesz u każdej z nas to jest inaczej ALE u każdej działa czyli jest sens. Z scs żyje mi się dobrze, nie dokucza mi,zapominam że go mam :-)
W razie pytań zapraszam tu czy do prywatnej wiadomości.
Pozdrawiam

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 1 rok 10 miesiąc temu #13636

• hugooo8@wp.pl
  • hugooo8@wp.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam
Nie boję się operacji czy bólu po niej Bo ból znam doskonale i to każdy jego wymiar, obawiam się jedynie ze mi scs nie pomoże i zniknie na ostatnia nadzieja na lepsze życie.
Nic na temat operacji od mego dr nie wiem, wiem tylko że 15 czerwca mam się zgłosić ( Boże cialo :cheer: ) a na drugi dzień operacja ale ta informacje mam od pielęgniarki która dzwoniła do mnie by poinformować mnie o terminie operacji.
Czas generowania strony: 0.127 s.
Zasilane przez Forum Kunena