Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 4 lata 10 miesiąc temu #8304

• blondyna
  • blondyna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 66
Ból po operacji jest znośny, nawet bardzo znośny, ale że dopiero dziś byłam odpięta, to może dlatego i tak teraz trzy tygodnie czekania na kolejna operacje. Mam 80 cm elektrody w kręgosłupie, ale naprawdę w moim przypadku działa, więc oby u ciebie było tak samo. Ja muszę przyznać, że inaczej to sobie wyobrażałam, bo implantacja elektrody była bolesna.
Blondyna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aiga25. Powód: Poprawa pl znaków itp.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 4 lata 10 miesiąc temu #8306

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Ale zaraz zaraz. Jak implantacja była bolesna, skoro chyba byłaś pod całkowitą narkozą? ;) Spałaś w czasie implantacji, tak? Ile trwała operacja?

Ja nie mam pojęcia ile kabli mi zostawią, nie wiem z której strony ciała będę mieć to pudełeczko tytanowe z baterią i programatorem, wiem tylko, że operacja ma być dość ciężka, bo muszą dużo kości skuć.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 4 lata 10 miesiąc temu #8307

• blondyna
  • blondyna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
Więc właśnie to. Czyli Ty będziesz miała pierwszą część cięższą. Bo u mnie była ciężka, ale druga będzie gorsza: będę miała dodaną jeszcze na pewno jedną i tą kieszeń mają mi zrobić, więc zobaczymy. Ja gdybym zgodziła się na cięcie - przestałabym chodzić, więc musi wystarczyć mi to co mam. I tak jak mówię jest to dużo
Blondyna

Ostatnia edycja: przez użytkownik421. Powód: poprawa literówek, interpunkcji, polskich znaków

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 4 lata 10 miesiąc temu #8308

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
Aaaaa to my zupełnie inne operacje przechodzimy. Bo ja będę pod pełną narkozą. Nie mogłabym być przytomna, bo chyba być umarła z samego słyszenia tego, co robią mi w plecach, a ponad to kucie kości raczej do przyjemnych nie należy (Ty też miałaś laminektomię? Chyba nie, tak z tego wygląda - to gdzie oni Ci tą elektrodę umieszczali? Bo teraz to już nic z tego nie rozumiem. Wystają Ci kabelki z ciała?). Mi włożą elektrodę w kanał kręgowy, na oponę twardą.
Jeżeli ułożenie elektrody nie będzie optymalne, to w czasie drugiej operacji (też pod narkozą) poprawią jej położenie. Ustawianie na drugi dzień po operacji nr 1. Nie wiem, czy będę to jakoś nosić ze sobą, czy mi podłączą to jakoś tylko na chwilę.

Masakra, nic nie wiem :P

Podobno w czasie operacji mają wybudzać, ale mam tego nie zarejestrować. Tak samo mówili mi podczas wcześniejszych operacji, że mnie wybudzą w trakcie, żeby sprawdzić odruchy - na szczęście nie pamiętam tego.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421. Powód: Scalenie 2 wiadomości w jedną.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 4 lata 10 miesiąc temu #8310

• blondyna
  • blondyna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
Agata wysłałam Ci wiadomość na privo. Jak będziesz miała czas i pytania i chciala pogadać to masz numer i daj znać
Blondyna
Za tą wiadomość podziękował: aiga25

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 4 lata 10 miesiąc temu #8311

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
Hej @blondyna, nie mam od Ciebie żadnej wiadomości na prive.

Czas generowania strony: 0.073 s.
Zasilane przez Forum Kunena