Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 3 miesiąc temu #8269

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1110
Ja miałem takie coś po urazie. Jakieś rysunki, rebusy, pytania z testów, i inne cuda-wianki. W połowie zapytałem czy mogę się położyć i odpowiadać na leżąco bo nie mogę usiedzieć ani ustać. Były np. dziwne pytania "czy ma pan problemy z koncentracją?" - no dziwne żebym nie miał jak nie mogłem prawie chodzić, siedzieć, a przy leżeniu też była masakra, jedynie z poduszkami odpowiednio położonymi się dało. Zaskakujące te pytania były. No i jak już pisałem - potem jeszcze mnie psycholog na rehabilitacji ZUS zadziwił, jak w czasie jakiejś tam zbiorowej sesji relaksacyjnej przy muzyce mówił "wyobraź sobie, że twoje nogi stają się przyjemnie ciężkie, że nie możesz ich podnieść.." - i tak co sesja, a mi to krew w żyłach mroziło, bo byłem tam z powodu niedowładu nóg, nie wiedząc czy mi będą działać czy nie. Tak że zadziwiająca jest dla mnie rola psychologii w schorzeniach kręgosłupa w Polsce :unsure:
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 3 miesiąc temu #8276

• wrongbit
  • wrongbit Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 21
  • Otrzymane podziękowania: 65
To jest obowiązkowe bardzo dziwna praktyka jestem ciekaw co było by gdyby wyszło ze się ma depresje? Mogło by być to absolutnym przeciwskazaniem do operacji?

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 3 miesiąc temu #8277

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Nie wiem do czego to przy neurostymulatorze jest, ale przy innych operacjach raczej to nie ma wpływu na cokolwiek. Mi takie badanie wcisnęli jeszcze zanim trafiłem do szpitala gdzie miałem operacje. Do tej pory nie mam pojęcia ani co, ani po co to było - chyba psycholog miał za mało pacjentów :huh: Nie miało to żadnego wpływu na cokolwiek.

Oczywiście jak ktoś ma dolegliwości bólowe na tle depresji to się tego zoperować nie da, takim osobom pomagają różne że tak powiem "rozweselacze" farmakologiczne.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 3 miesiąc temu #8281

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Z tego co wiem badane jest to,czy ma się dobrą pamięć, koncentrację, bo w końcu ma się w sobie urządzenia, które częściowo samemu się ustawia. Dają pilota^^ Dodatkowo depresja chyba całkowicie dyskwalifikuje do operacji, gdyż lekarka mówiła mi o tym, że były przypadki próby wyrwania sobie z ciała sprzętu i zabicia się. Nie mniej bardzo dziwne są te testy wszystkie i na prawdę nie wiem jak psycholog to wszystko ogarnia; )

Byłam dzisiaj w PLB. Moja lekarka absolutnie wręcz zabrania odstawić leki. Nie wolno z dnia na dzień tego robić, gdyż efekt odstawienia sam w sobie może powodować problemy przy operacji. Dodatkowo mówiła, że wcale niw przeszkadza to w regulacji neurostymulatora, bo i tak mając go do końca z leków się nie da zrezygnować. Dopiero po operacji i ustawieniu stymulacji, stopniowo zmniejszą mi dawki. A stymulator i tak co jakiś czas trzeba wyregulować w szpitalu. Także biorę dalej ;) Również w szpitalu mam brać, nawet jakbym dostawała inne leki np. Morfine (na co bardzo liczę hihihi)

Widocznie inne praktyki stosowane są, tam gdzie @blondyna się leczy. Moja Pani Doktor z PLB była zdziwiona tym procederem.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 3 miesiąc temu #8282

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 380
A powiedz czy oprócz redukcji bólu taki stymulator potrafi też spowodować że człowiek może łatwiej chodzić itp. ? Czy to tylko redukuje ból ??? A problemy z chodzeniem itp. dalej będą bo jakby nie patrzeć jakieś tam naciski na nerwy dalej pozostają albo uszkodzone nerwy się nie zregenerują.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 3 miesiąc temu #8283

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent

aiga25 napisał: (..) gdyż lekarka mówiła mi o tym, że były przypadki próby wyrwania sobie z ciała sprzętu i zabicia się.

OMG
To nie można tego np. po prostu wyłączyć jak nie pasuje? Albo w ostateczności iść oddać? Potrafię sobie chyba wyobrazić jak może irytować obce ciało w środku które na kogoś źle oddziałuje (poprzez złe ustawienie albo zły dobór metody do pacjenta), bo miałem swego czasu niezły bałagan z implantami i to było nie do ogarnięcia / nie do przyzwyczajenia się. Ale zawsze była opcja, że mogą mi to wyjąć i tyle. Tzn. przy stabilizacji takiej opcji teoretycznie nie ma ale i tak bym nie oddał bo lepiej jest mi z nią, mimo że to nie są nowe elastyczne dyski i nie ma takiego komfortu jak na swoich zdrowych dyskach przed urazem.

Czas generowania strony: 0.077 s.
Zasilane przez Forum Kunena