Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 2 tygodni temu #7617

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Trzymam kciuki.

Jeżżżżżżżżu.. Nigdy nawet w najgorszych scenariuszach nie zakładałem, że może mi być kiedyś potrzebny SCS, nie potrafię sobie wyobrazić co by musiało się stać, żebym go potrzebował. Na mój chłopski rozum: nie udała się komuś operacja w takim stopniu, że się jej nie da poprawić (tfu tfu! oby nigdy nikomu!), to jest brak czucia lub niedowład mięśni i ich zanik. Ale żeby nie udała się tak, żeby po operacji bardziej bolało niż przed, i żeby to nie było powodowane czynnikami mechanicznymi możliwymi do usunięcia - nie potrafię sobie wyobrazić. Dlatego tym bardziej trzymam kciuki, żeby Ci ten zabieg pomógł! Choć jak pisałaś, ustalanie parametrów urządzenia kiedy jeszcze jest ból stricte pooperacyjny, może mieć wątpliwą wartość. Czy to się później jeszcze da zmieniać, np. po miesiącu użytkowania, kiedy już da się dość jasno rozróżnić ból pooperacyjny od wcześniejszych dolegliwości ?

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: aiga25

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 2 tygodni temu #7619

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
No niestety ból neuropatyczny wykańcza człowieka totalnie. Ja po prostu nie wyobrażam sobie jakby to miało tak wyglądać, no nie wiem 50 lat (może pożyje jeszcze tyle :P ). Najgorszy jest ból nogi, kręgosłupa w czasie chodzenia i leżenia. Może ból sprzed operacji z 02.2013 jest nie aż w stopniu takim jakim go zapamiętałam (10/10), ale 5-6-7-8/10 codziennie i nie daje funkcjonować (zleży od dnia).

Dziękuję bardzo za życzenia :) jak już będę termin wiedzieć to macie kciuki 3mać ;) heh

Jeśli chodzi o Twoje pytanie. Tak można zmieniać ustawienia. Nie wiem dokładnie jak się to odbywa, ale Pani dr powiedziała coś takiego, że przed wizytą ma się do niej dzwonić i ona umawia termin, gdzie oprócz niej jest jakiś specjalista od ustawień tego sprzętu. Odbywa się to na oddziale neurochirurgi. Nie wiem, czy się jest przyjętym na jeden dzień, czy tak po prostu tam się w wyznaczonym czasie przychodzi. Pewnie się dowiem później. Ogólnie to ja jako pacjent będę mieć możliwość w jakimś stopniu sama sobie ustalać stopień stymulacji. Podejrzewam, że są odpowiednie zabezpieczenia, które uniemożliwią mi np. zbyt dużą stymulację, żeby sobie coś nie uszkodzić. Dostane pilota i jazda :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 2 tygodni temu #7621

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko tyle mogę napisać :)
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, aiga25

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 2 tygodni temu #7622

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
Ooo jeszcze zapomniałam napisać, że dzisiaj o 12:00 idę na spotkanie z panią, która jest po operacji wszczepienia SCS i miała ją właśnie w Tarnowie robioną :) Na pewno będzie to dla mnie bardzo ważne spotkanie, bo rozmowa z pacjentem, który przeżył to, co mnie czeka jest jak na wagę złota.
Dostałam namiar od mojej nowej lekarki z PLB, bo prowadzi ona 2 pacjentów z neurostymulatorami.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 1 tydzień temu #7630

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
Koniecznie daj znać co się dowiesz :) Wiedza bezcenna :)

Operacja wstawienia neurostymulatora rdzeniowego - SCS 5 lata 1 tydzień temu #7648

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
Cześć,
spotkanie z Panią, która posiada neurostymulator było bardzo przydatne i pozwoliło mi przekonać się do podjętej decyzji. Dowiedziałam się masę istotnych rzeczy. Pożyczyła mi taki biuletyn/książeczkę, która otrzymuje każdy pacjent, co ma SCS z pełną instrukcją obsługi i różnymi informacjami o zagrożeniach zw. z posiadaniem tego urządzenia w ciele. Napiszę to, co uważam za najbardziej ważne już niebawem, bo jutro mam psychologa (konieczność przed operacją), pierwsze spotkanie i liczę, że uda się ograniczyć liczbę sesji do max 3, a nie 6. ;) Ciekawe i nowe przeżycie będzie heh.

Czas generowania strony: 0.101 s.
Zasilane przez Forum Kunena