Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI.

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 8 miesiąc temu #4145

• Re774
  • Re774 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Mpcheat - mam rezonans w formie kliszy zanim zrobiłem nukleo. Jeśli masz jakiś pomysł lub ktokolwiek jak to zgrać do jpg albo PDF to bym Ci wysłał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 8 miesiąc temu #4147

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
@Re774
1. w pracowni w której był robiony rezonans możesz poprosić o płytkę - powinni trzymać kopie badań przez kilka lat. rezonans jest zawsze najpierw w komputerze, a dopiero z komputera jest naświetlana klisza lub - częściej - zgrywana płytka albo inny nośnik. opłata za dane na płytce CD/DVD to od 5 do 20zł jeśli się nie mylę, w zależności od pracowni
2. jeśli jednak dane zniknęły, to tutaj jest wątek poruszający temat digitalizacji klisz: drkregoslup.pl/forum/edukacja-i-wiedza/d...owanie-klisz-rtg-447

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 8 miesiąc temu #4150

• mpcheat
  • mpcheat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 10
Zrób zdjęcie kliszy na białym tle i będzie ok. Ja jutro idę jeszcze raz spotkać się z tym neurochirurgiem, który ma mi to robić. Ale w tej chwili skłaniam się do tego aby żyć z bólem jako takim niż dać się spierniczyć przez kogoś kto uważa, że ingerencja w delikatny (już) krążek może pomóc.
Z drugiej strony jeśli zostanie stworzona przestrzeń w krążku to (poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie) jest miejsce aby przepuklina się cofnęła pomagając jej ćwiczeniami - chodzi tutaj głównie o przeprosty. Zgadza się?
Jeśli tak to pytanie jak długo trzeba owe ćwiczenia wykonywać i jaka długo goi się taki krążek?

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 8 miesiąc temu #4153

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
Być może uda Ci się znaleźć gdzieś w internecie namiary na książkę:

Percutaneous Laser Disc Decompression - A Practical Guide, Daniel S.J. Choy, MD Assistant Clinical Professor of Medicine, Columbia University College of Physicians & Surgeons, New York, New York; and Director of Laser Spine Center, New York

Jest w niej dość sporo opisane, jest w całości poświęcona temu typowi zabiegów.

Również w tym wątku padło sporo informacji i odnośników do materiałów o PLDD/nukleoplastyce: drkregoslup.pl/forum/schorzenia-kregoslu...wiowego-i-sport-3480

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 8 miesiąc temu #4155

• mpcheat
  • mpcheat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 10
Możesz napisać tak ogólnie czy badania przestawione w niej są za tego typu zabiegami czy przeciw.

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 8 miesiąc temu #4156

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
Raczej za, ponieważ nie jest to książka przeglądowa, tylko książka stricte o tym typie zabiegów. Za to jest w niej opis ile co się goi, coś o rehabilitacji, itp.

Jeśli dla równowagi chcesz coś bardziej sceptycznego:

www.spine-health.com/blog/laser-disc-dec...tenosis-does-it-work

;)

Co mnie najbardziej razi u lekarzy wykonujących zabiegi tą metodą:
1) jeśli mówią, że jest to nowa technika - NIE JEST
2) jeśli mówią, że inni lekarze jej nie stosują, bo nie potrafią - Tego typu zabieg nie jest trudny dla lekarzy, i podejrzewam że znakomita większość lekarzy operujących kręgosłupy mogła by go robić gdyby chciała
3) jeśli mówią, że inni lekarze jej nie stosują, bo nawet o niej nie słyszeli - Myślę z własnego doświadczenia, że słyszeli
4) jeśli mówią, że po zabiegu wszystko będzie OK - dlaczego w takim razie nawet za pierwszą wizytę PO zabiegu trzeba znów zapłacić ? dlaczego w cenie zabiegu nie ma wizyty kontrolnej ? dlaczego nie proponują rehabilitacji po zabiegu jeśli jest wskazana ?
5) jeśli mówią, że żadną inną metodą nie da się osiągnąć równie dobrych rezultatów - PLDD nie jest panaceum na każde schorzenie kręgosłupa, innymi metodami w większości ogółu przypadków schorzeń kręgosłupa można osiągnąć bardziej wymierne efekty
6) jeśli mówią, że takie zabiegi to przyszłość leczenia kręgosłupów - dlaczego w takim razie np. NFZ refunduje inne, droższe zabiegi, a tego względnie taniego i obecnego wśród zabiegów komercyjnych od wielu lat - nie bardzo ?
7) jeśli mówią, że rezultaty są bardzo dobre - skąd mają statystyki, jeśli przeważnie nie widzą pacjenta już więcej po zabiegu? (kolejna wizyta jest płatna, więc po co przychodzić jeśli jest dobrze. a jeśli jest niedobrze, to też nie bardzo jest po co wracać, jeśli taki lekarz nie oferuje innej metody)

Punkty 1-6, część napisana kursywą, to to co sam usłyszałem od lekarza proponującego mi tą metodę.

Nie zniechęcam, ale i nie zachęcam. Dziwne mi się te zabiegi wydają.

Czas generowania strony: 0.080 s.
Zasilane przez Forum Kunena