Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI.

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 4 miesiąc temu #4159

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
  • Oklaski: 80
  • Otrzymane podziękowania: 184

użytkownik napisał: Raczej za, ponieważ nie jest to książka przeglądowa, tylko książka stricte o tym typie zabiegów. Za to jest w niej opis ile co się goi, coś o rehabilitacji, itp.

Jeśli dla równowagi chcesz coś bardziej sceptycznego:

www.spine-health.com/blog/laser-disc-dec...tenosis-does-it-work

;)

Co mnie najbardziej razi u lekarzy wykonujących zabiegi tą metodą:
1) jeśli mówią, że jest to nowa technika - NIE JEST
2) jeśli mówią, że inni lekarze jej nie stosują, bo nie potrafią - Tego typu zabieg nie jest trudny dla lekarzy, i podejrzewam że znakomita większość lekarzy operujących kręgosłupy mogła by go robić gdyby chciała
3) jeśli mówią, że inni lekarze jej nie stosują, bo nawet o niej nie słyszeli - Myślę z własnego doświadczenia, że słyszeli
4) jeśli mówią, że po zabiegu wszystko będzie OK - dlaczego w takim razie nawet za pierwszą wizytę PO zabiegu trzeba znów zapłacić ? dlaczego w cenie zabiegu nie ma wizyty kontrolnej ? dlaczego nie proponują rehabilitacji po zabiegu jeśli jest wskazana ?
5) jeśli mówią, że żadną inną metodą nie da się osiągnąć równie dobrych rezultatów - PLDD nie jest panaceum na każde schorzenie kręgosłupa, innymi metodami w większości ogółu przypadków schorzeń kręgosłupa można osiągnąć bardziej wymierne efekty
6) jeśli mówią, że takie zabiegi to przyszłość leczenia kręgosłupów - dlaczego w takim razie np. NFZ refunduje inne, droższe zabiegi, a tego względnie taniego i obecnego wśród zabiegów komercyjnych od wielu lat - nie bardzo ?
7) jeśli mówią, że rezultaty są bardzo dobre - skąd mają statystyki, jeśli przeważnie nie widzą pacjenta już więcej po zabiegu? (kolejna wizyta jest płatna, więc po co przychodzić jeśli jest dobrze. a jeśli jest niedobrze, to też nie bardzo jest po co wracać, jeśli taki lekarz nie oferuje innej metody)

Punkty 1-6, część napisana kursywą, to to co sam usłyszałem od lekarza proponującego mi tą metodę.

Nie zniechęcam, ale i nie zachęcam. Dziwne mi się te zabiegi wydają.

Całkowicie się zgadzam. Najprostsze rozwiązanie: druga opinia. Bezwzględnie ZAWSZE zanim się pacjent zdecyduje powinien zasięgnąć drugiej opinii, a jeśli ma ochotę trzecią itp. Dopiero wtedy można próbować formułować własne zdanie. Każdy ma do tego prawo i nikt nie jest nieomylny.
Dr hab. med. Grzegorz Miękisiak
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 4 miesiąc temu #4160

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg

użytkownik napisał:

mpcheat napisał: "na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc"

Skoro to takie oczywiste, a zależy Ci na tym rodzaju zabiegu, to możesz po prostu kulturalnie spisać z lekarzem umowę na wykonanie zabiegu zawierającą powyższe zdanie, przypieczętowane pieczątką z numerem PWZ, i zastrzeżenie, że jeśli jednak zabieg zaszkodzi to zleceniobiorca zwraca koszta zabiegu, wypłaca zadośćuczynienie i pokrywa koszta czegoś co w miarę przywróci stan pierwotny czyli np. wstawienie implantu M6, pokrywa koszta różnicy w komforcie życia przed zabiegiem oraz po wstawieniu M6, oraz pokrywa koszta leczenia w przyszłości jeśli ten implant się zużyje. Przed zabiegiem i po można zrobić badanie u niezależnego neurologa + MRI + zdjęcia czynnościowe.

Ha ha! Gdyby to było takie proste nikt by nie operował kręgosłupa. Niestety każdy chirurg ma powikłania (jeśli mówi, że nie ma - uciekać!). I każdemu się mogą przydarzyć. Problem jest taki, że niektórzy mają ich bardzo mało inni bardzo dużo, do oceny ilości powikłań służą m.in. rejestry operacji (Spine Tango jest jednym z nich). Z drugiej strony jeśli pacjentowi zdarzy się właśnie powikłanie nic go nie obchodzi jaki jest ten odsetek - dla niego samego jest to 100%.
Ważne jest, aby chirurg uczciwie powiedział i napisał w zgodzie na zabieg z czym pacjent może się liczyć. I do tego zobowiązują go przepisy prawa.
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 4 miesiąc temu #4162

• Re774
  • Re774 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Z tą ilością opinii lekarskich też jest różnie. Ja oblatałem w Warszawie "wszystkich świętych" jak to mówią zarówno przed nukleoplastyką jak i przed mikrodiscektomią. Opinie i propozycje operacji bardzo odbiegające od siebie jedna opinia wykluczała inną a rozbieżności porażające. Po tych konsultacjach jeszcze większa niepewność i skołowanie. Można zapomnieć, o tym że metodę operacji dostosowuje się do pacjenta. Jest odwrotnie. Mi proponowano Diam, nulkeoplastykę, Pldd, mikrodiscektomię, endoskopowe usunięcie przepukliny oraz Alif to wszystko przed pierwszym zabiegiem nukleoplastyki. A jeszcze w Opolu powiedziano mi żebym wogóle tego nie ruszał bo dopiero się zaczną moje problemy. Teraz wygląda na to, ze ten miał rację.

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 4 miesiąc temu #4163

• Re774
  • Re774 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
mpcheat- wstawiam zdjęcia o które prosiłeś. Jakość słaba bo zrobione telefonem przez szybę :)

Załączniki:
Za tą wiadomość podziękował: mpcheat

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 4 miesiąc temu #4164

• Re774
  • Re774 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
Załączniki:

Nukleoplastyka w przyszłym tygodniu + zdjęcie MRI. 6 lata 4 miesiąc temu #4169

• administrator
  • administrator Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • neurochirurg
Zgadzam się z Opolem B)
specjalista neurochirurg
Oddział Neurochirurgii

Czas generowania strony: 0.084 s.
Zasilane przez Forum Kunena