Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 6 lata 4 miesiąc temu #4258

• mpcheat
  • mpcheat Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 10
Czyli wytrzymują więcej niż 20 lat :blink:
Ale mi chodzi dokładniej o implant M6.
Osobiście to ja nie jestem przekonany do tego jednopunktowego zakotwiczenia w kości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez mpcheat.

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 6 lata 4 miesiąc temu #4263

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1

mpcheat napisał: Czyli wytrzymują więcej niż 20 lat :blink:

Na to wygląda. Tym bardziej, że nie jest to film nagrany przez producenta implantu czy szpital zajmujący się jego wstawianiem, a przez pacjentów, z którymi można prawdopodobnie porozmawiać na forum www.ispine.org (Film na YouTube zamieścił "mmglobal", tj. administrator ispine.org, więc jeśli osoby z filmu nie są na tamtym forum, to pewnie ma przynajmniej z nimi kontakt. Dodatkowo, film jest z 2007 roku, czyli jeśli okazało by się, że ta osoba nadal nie ma problemów z tym implantem, to minęło by już ponad 28 lat do chwili obecnej od wstawienia).

mpcheat napisał: Ale mi chodzi dokładniej o implant M6.
Osobiście to ja nie jestem przekonany do tego jednopunktowego zakotwiczenia w kości.

M6 jest o wiele "młodszym" implantem. Być może trochę odpowiedzi da Ci link z tematu drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/lec...-implantow-1140#1171 do forum SpinePatientSociety, w którym projektant implantów wyraża swoje subiektywne opinie na temat między innymi M6. W wątku tym zachęca również do zadawania pytań - więc jeśli masz jakieś techniczne pytania, typu zakotwiczenie, to być może jest to właściwa osoba do zadania tam pytania. Żeby się zarejestrować na tamtym forum, oprócz rejestracji trzeba zdaje się napisać email do Justina z przedstawieniem się oraz prośbą o aktywację konta, albo przedstawić się w specjalnym wątku - nie pamiętam, jest to tam gdzieś opisane. Dodatkowo, możemy tu na forum założyć osobny wątek poświęcony wyłącznie M6, i podawać w nim linki do opisów przypadków na innych forach (a są różne - zarówno udane jak i kompletnie nie udane).

Pozdrawiam

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 6 lata 1 miesiąc temu #4625

• mpcheat
  • mpcheat Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz
Tak się mogą czuć ludzie, którzy mają dzisiaj kasę:

I niech mi powie jeszcze jakiś lekarzyna, że fuzja jest lepsza.

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 6 lata 1 miesiąc temu #4626

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
Ale o co chodzi dokładnie ? Że jedzie z uśmiechem 50 metrów po prostym terenie na rowerze który ma ustawioną kierownicę tak, żeby się nie pochylać ?

Ja jestem tydzień krócej po fuzji, przed chwilą wróciłem z roweru - przejechałem 16km, z tego 8km pod górkę. Jedyne co widzę na filmie lepszego, to to że ta Pani ma bardziej elastyczne ruchy i w związku z tym pewnie ma mniejsze dolegliwości bólowe, lepszą bo swobodniejszą pracę mięśni, i mniejsze szanse na to że sąsiednie dyski się uszkodzą przez przeciążenie.

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 6 lata 1 miesiąc temu #4627

• mpcheat
  • mpcheat Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Starszy forumowicz

Użytkownik napisał: ta Pani ma bardziej elastyczne ruchy i w związku z tym pewnie ma mniejsze dolegliwości bólowe, lepszą bo swobodniejszą pracę mięśni, i mniejsze szanse na to że sąsiednie dyski się uszkodzą przez przeciążenie.

Pytasz się o co chodzi a później sam sobie odpowiadasz (nie pierwszy raz już). Poza tym ta Pani ma zachowaną pełna ruchomość kręgosłupa - coś co przy fuzji już nigdy nie będzie możliwe.
www.myweirdandwackylife.com/featured/major-milestone-for-me/

Ostatnia edycja: przez mpcheat.

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 6 lata 1 miesiąc temu #4628

• Użytkownik42
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
Oczywiście M6 super sprawa, i żałuję że niestety muszę mieć usztywnienie, natomiast pytam o co chodzi w tym filmie, co w nim takiego szczególnego. Myślę, że prawdziwe różnice między M6 a usztywnieniem uwidaczniają się coraz bardziej z czasem, na niekorzyść usztywnienia. Czyli np. po roku ta pani będzie prawdopodobnie mogła śmigać na snowboardzie, a ja raczej nie - będę się zmagać z bólami stawów k-b i sąsiednich dysków. Natomiast to co jest na filmie, nie różni się od efektów po usztywnieniu.

Cyt. ze strony którą podałeś: " I even managed to go for a short bike ride. Yipee! ". Nie robi wrażenia.

Czas generowania strony: 0.064 s.
Zasilane przez Forum Kunena