Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 2 lata 1 miesiąc temu #14268

• Ltomek
  • Ltomek Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 3
Nie orjentujecie się może czy któryś z producentów sztucznych dysków rozpoczoł prace nad odcinkiem piersiowym? Wiem że, dostęp w tym odcinku jest dużo trudniejszy niż w szyjnym i lędźwiowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 2 lata 1 miesiąc temu #14269

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Raczej dyski ruchome stosuje się w tych odcinkach kręgosłupa gdzie występuje istotna ruchomość, czyli lędźwiowym i szyjnym.. Nie sądzę żeby wstawianie ruchomych dysków do mało ruchomego zazwyczaj odcinka piersiowego się przyjęło. Żebra dość mocno ograniczają ruchy odcinka piersiowego. Ale jak to mówią, w medycynie wszystko jest możliwe ;)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 2 lata 1 miesiąc temu #14270

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Tak jak pisze Użytkownik w odcinku piersiowym wykonuje się tylko i wyłącznie stabilizacje. W dodatku jeżeli masz przepuklinę na wys. Splotu słonecznego to jest tylko kilku lekarzy na świecie co się tego podejmuje bo to bardzo niebezpieczna operacja. Wchodzą przodem "opuszczając" płuco. Sam mam w piersiowym ich kilka i właśnie na wysokości splotu. Ból tego odcinka moim zdaniem jest inny niż lędźwiowego w dodatku nie ma pozycji, która przynosiła by ulgę. Bynajmniej ja tak miałem. Na własnym przykładzie odradzam nastawiania, hiropraktykę, fizjoterapie i inne cuda tylko i wyłącznie odpoczynek.
Ja czasem rozwałkowuję ten odcinek ale czasem potrafi mnie tak ścisnąć w klatce, że nie umie powietrza złapać a żebra płoną. Moim niemedycznym zdaniem nie ma skutecznej rehabilitacji tego odcinka.

Ostatnia edycja: przez Anton.

ADR outcomes - ruchome dyski - długoterminowo 2 lata 1 miesiąc temu #14271

• Ltomek
  • Ltomek Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 3
A ja mam właśnie na poziomie th7-8, z tą operacją sprawa jest bardziej skomplikowana niż się spodziewałem. Bardziej od tej ruchomości chodziło mi o amortyzacje ruchomych implantów, wiem że kiedyś były prace nad sztucznymi dyskami zakładanymi od boku.

Czas generowania strony: 0.057 s.
Zasilane przez Forum Kunena