Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Humor :)

Humor :) 5 lata 5 miesiąc temu #7444

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1099
Kontynuacja poruszanego wcześniej tematu znanego-portalu.

Pojawił się negatyw. Był prawie przez tydzień, więc już zacząłem myśleć, że może nastąpiło jakieś nawrócenie, i że jednak będą się ukazywać wszystkie komentarze, a nie żeby znikały tylko negatywne. No ale się pomyliłem, gdyż dzisiaj komentarza już nie ma:

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Humor :) 5 lata 5 miesiąc temu #7445

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 380
O Ty nie mądry Ty......przecież jak w ALLEGRO - obydwie strony unieważniły komentarz. Bo osoba już nie jest na wózku. Lekarz na pewno cudownie ozdrowił chorego a Ty się czepiasz :)
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Humor :) 5 lata 5 miesiąc temu #7446

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Myślę, że lekarze, którzy tam wykupili konto i płacą abonament (a nie tylko mają swój profil, i to często niezweryfikowanie, założone przez jakąkolwiek osobę) mają możliwość samodzielnego usuwania wybranych komentarzy. Ewentualnie autor też może usunąć na żądanie lekarza. Ciekawy przykład: www.feminasum.pl/blog/znany-lekarz-udostepnia-dane-pacjentow/

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Humor :) 5 lata 5 miesiąc temu #7448

• Perszing37
  • Perszing37 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 380
Bardzo ciekawa dyskusja. I jak widać prawdziwa.
Chociaż jakby się tak mocno zastanowić to taki portal wg mnie jest bez sensu.
Jak wiadomo w internecie jest dużo przypadków ludzi, którzy obrzucają wszystkich błotem bez powodu.
Nawet ostatnio w sklepie przy bardzo miłej obsłudze znalazł się starszy Pan, który nieładnie obrzucił błotem Panie sprzedawczynie. I jeżeli miałby dostęp do netu to na pewno by "po nich poleciał". A wcale to a wcale nie miał racji bo byłem przy tym. I co w takiej sytuacji gdzie jakiś debil pisze debilne komentarze ??? jak się przed tym bronić - zawsze występować na drogę organów ścigania ???
BEZ SENSU. I dlatego wg mnie ten portal jest BEZ SENSU - nie wierzę w to co tam jest opisywane (ani w pozytywne opinie ani w negatywne). Najlepszym sposobem jest w dalszym ciągu poczta pantoflowa. Ale to moje zdanie.

Humor :) 5 lata 4 miesiąc temu #7453

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
Ja z kolei mało wierzę w pocztę pantoflową, bo 95% Polaków uważa, że ma poważnie chory kręgosłup, i opowiada, jakie cuda im pomagają. Jak mnie bolało po urazie 24h na dobę przez 12 miesięcy tak, że większego bólu nie jestem sobie w stanie wyobrazić, to przez taką "pocztę pantoflową" dostawałem życzliwe porady np. żeby pić jakieś tam herbatki, albo żeby iść do danego lekarza - który jak się okazało nie ogląda wyników MRI, daje najwyżej Milgammę+Diclac, i sam mówi że o kręgosłupach nie wie za wiele, żeby jechać na rehabilitację ZUSową bo jest przecudowna i wszystko po niej mija, szczególnie po borowinie, żeby jeść jakieś tam nóżki zwierząt czy coś tam z chrząstką, bo to odbudowuje dyski kręgosłupa, żeby iść na akupunkturę, żeby czekać aż dysk się obkurczy z czasem (na powtórnym rezonansie po kilku miesiącach wcale się nie obkurczył), żeby iść do psychologa bo danej pani to pomogło i ją przestał boleć kręgosłup, ale broń Boże żeby nie iść do neurochirurga a tym bardziej na operację. Przez ten rok od urazu do operacji udało mi się porozmawiać tylko z DWIEMA osobami po operacji kręgosłupa, z tego z jedną na żywo po mikrodiscektomii, a z drugą telefonicznie - bo kolega znał kogoś po operacji, zapytał czy mógłby ze mną porozmawiać i za zgodą tamtego dał mi numer telefonu. Ta druga osoba nie wiedziała za bardzo jaką miała operację, ale z perspektywy czasu po opisie wydaje mi się, że też mikrodiscektomię.

Tak że wiedza "od ludu" jest naprawdę dziwna. Każdy mówi coś dziwnego, np. jak to go okropnie bolał kręgosłup, i że np. jacuzzi i borowina go wyleczyły. Ale na pytanie co miał nie tak z kręgosłupem, czy miał MRI, itd. to już prawie nikt nie potrafi odpowiedzieć.

A wracając do komentarzy na portalach - ja czytam, równie chętnie pozytywne jak negatywne. Mnie nie przeszkadza, że ktoś ma ileś tam negatywnych, o ile ich treść nie wskazuje wyraźnie, że to lekarz nastawiony wyłącznie na szybką gotówkę za wizytę i nic więcej, albo że nie ma wiedzy na ten temat do którego jest mi lekarz potrzebny. Według mnie komentarze jednak dają obraz lekarza. No poza takimi skrajnymi jak przedstawiony przypadek, gdzie na bieżąco usuwane są wszystkie komentarze niepochlebne, cokolwiek by w nich nie było napisane.

Za tą wiadomość podziękował: aiga25

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Humor :) 5 lata 4 miesiąc temu #7455

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
Poczta "pantoflowa" działa jedynie w szpitalu na oddziale neurochirurgi lub ortopedii, wśród pacjentów z prawdziwymi schorzeniami kręgosłupa, którzy są swojej choroby świadomi. Zgadzam się z przedmówcą w 100%.
Dodam od siebie, że sama zmagając się od urodzenia ze zdrowiem, w swoim życiu nasłuchałam się masy "dobrych" rad, od ludzi nie mających pojęcia w temacie. Bo jak może pomóc ktoś, kto nie wie co to jest np. dyskopatia, krążek m/kręgowy, ból neuropatyczny, chromania neurogenna/przystankowa itp.itd. doradzając w sprawach leczenia bólu i schorzeń kręgosłupa. No proszę Was... nie pomoże! Powtarza tylko jak papuga, zasłyszane kiedyś od kogoś zabobony i myśli,że postradał rozumy.
Taka prawda.
Moim zdanie każdy chory powinien znać się na swojej chorobie, wiedzieć co mu jest, jak się to leczy i czego może oczekiwać. Niestety w dzisiejszych czasach nawet lekarzom nie można ufać, każdy ma swoje zdanie, bo np. pójdziesz do jednego powie Ci operacja, inny z kolei rehabilitacja. Nie ma jasnych procedur jak leczyć ludzi z problemami kręgosłupa. Czeka się latami na operację, a przez to "produkowani" są inwalidzi. I niestety coraz młodsi, bo młodzież i ludzie do 35 roku życia mają coraz to większe problemy z kręgosłupami, postawą...

Najlepsze opinie wg mnie znajdzie się na forach internetowych, gdzie ludzie piszą z własnego doświadczenia oraz z książek i opracowań medycznych, artykułów - bo grunt to poznać, co MI jest i JAK to leczyć.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ostatnia edycja: przez aiga25.
Czas generowania strony: 0.068 s.
Zasilane przez Forum Kunena