Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: [ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7326

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Zmieniłam temat na bardziej rozszerzony niż tylko o używaniu polskich znaków ;)

Natykieta - zasady oraz wskazówki porozumiewania się i konwersacji w Internecie:) W linku szczegóły:
pl.m.wikipedia.org/wiki/Netykieta
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7397

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Mam jeszcze taką propozycję, że wymienionych wyżej zasad nie stosujemy dodatkowo dla osób:

1) z niedowładem rąk, mocno utrudniającym pisanie na klawiaturze,

2) z innymi poważnymi schorzeniami neurologicznymi utrudniającymi pisanie,

3) z brakiem jednej ręki,

4) dla osób niewidomych, korzystających przy komputerze z urządzeń do rozpoznawania mowy i przetwarzania na tekst oraz odczytywania teksty. Co prawda portal nie jest wcale dla takich osób przystosowany (a uwierzcie mi, że są takie osoby, i np. zdarzyło mi się brać udział w rozmowie poprzez pisanie z osobą z innej części świata, która dopiero po jakimś czasie poprosiła o precyzyjniejsze wysławianie się, ponieważ korzysta z zestawu do odczytywania treści / pisania z mowy), ale gdyby jednak zdarzyło się, że ktoś taki chciałby napisać post na forum to oczywiście nikt nie będzie miał pretensji o błędy w pisowni i gramatyce (jakkolwiek ta niewidoma osoba z którą rozmawiałem poprzez pisanie, nie robiła praktycznie żadnych błędów - być może program rozpoznający mowę dla takich osób odczytuje rozpoznaną treść przed opublikowaniem).

Dysgrafia, dysleksja, dysarytmia, i inne ciekawostki mnie nie przekonują. Już wolę, żeby ktoś pisał z błędami, niż żeby nie używał polskich liter wcale.

Tymi prośbami nie zmuszam do używania polskich znaków - po prostu informuję, że bez polskich znaków tekst jest tak mało czytelny, że trzeba dużej chęci aby go przeczytać, więc może zdarzyć się, że ktoś napisze długi tekst o poważnych problemach i z konkretnymi pytaniami, ale nie użyje polskich znaków, interpunkcji, małych ani dużych liter, podziału na akapity, akurat żaden z moderatorów nie będzie miał chęci tego poprawiać, i całość skończy się brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi z powodu niechęci do czytania czegoś na czym można sobie połamać język i czytać po trzy razy zanim się człowiek domyśli co dane słowa w danym kontekście przypuszczalnie oznaczają i jaki jest w związku z tym sens zdań.

Pozdrawiam
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: aiga25, Perszing37, blondyna

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7400

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Ja uważam, że oprócz osób, które wymienił @użytkownik w punkcie 1, 2, 3 i 4 oraz zagranicznych forumowiczów, cała reszta powinna starać się używać znaków pl, ogólnie do netykiety się stosować.
Być może dzięki temu osoba, która może pomóc odpowie chętniej na Wasze posty.

Ponadto błędy ortograficzne, pomyłki w słowie są podkreślone na czerwono i przecież wystarczy kliknąć i poprawić, bo podpowiada właściwie słowo.

Czasami nawet najlepszym zdarzy się błąd. Niemniej starajmy się dbać o wygląd forum i kulturę pisania :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: Perszing37, blondyna

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 4 lata 8 miesiąc temu #8408

• blondyna
  • blondyna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 66
Witam,wiem że czytanie moich postów jest ciezkie ale nie mogę ustawic polskich znaków jeżeli może mi ktoś na privo napisać jak mogę to zrobić będę wdzięczna, siedzę teraz tylko w telefonie i przyznam że po prostu jest do bani.dzięki
Blondyna

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 4 lata 8 miesiąc temu #8409

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
@blondyna - spoko. Jesteś po operacji, albo między operacjami, jesteś chora, nikt się nie upomina żebyś używała polskich liter. Piszesz krótkie wiadomości - możemy je szybko poprawić. Gorzej jak ktoś zupełnie zdrowy rejestruje się na forum, i w pierwszej, długiej wiadomości pisze bez polskich liter, albo jeszcze gorzej: dodatkowo bez kropek, przecinków, dużych liter, tak że nie wiadomo gdzie się kończy jedno zdanie a gdzie zaczyna kolejne. Jak ktoś tak niestarannie przepisuje opisy swojego MRI, i ogólnie nie przywiązuje żadnej uwagi do tego jak pisze, to ciężko przywiązywać jakąkolwiek uwagę do tego co taka osoba napisze.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: blondyna

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 4 lata 8 miesiąc temu #8427

• blondyna
  • blondyna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 66
Wielkie dzięki, chociaż tym nie będę się denerwować. Ogólnie to się denerwuję całą ta operacją bo sporo w życiu przeszłam a teraz się denerwuje bo miało to szybko pomóc a się wydłużyło. Muszę przyznać, że sama znalazłam szpital i lekarzy. Sporo się na starałam. Każdy kto jest ciężko chory wie ile trudności jest przed każdym zajęciem które nas czeka i ile nerwów tracimy kiedy pojawia się problem. A ja z całej siły próbuję żyć normalnie i wtedy każdy od "zdrowej" osoby wymaga więcej. Jak będę po drugim etapie opisze wszystko co było nie tak. Ale jeżeli wybiera się ktoś do Olsztyna na neurochirurgię do kliniki to proponuję się zastanowić.
Blondyna
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.069 s.
Zasilane przez Forum Kunena