Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: [ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7231

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Mam do Was prośbę: jeśli tylko możecie (macie sprzęt, który na to pozwala, i nie mieszkacie w kraju w którym nie używa się komputerów/tabletów/smartfonów bez polskich znaków), to używajcie w wypowiedziach polskich znaków. Wypowiedź bez nich czyta się o wiele dłużej i gorzej. Staram się w miarę możliwości poprawiać wszystkie takie wypowiedzi, ale jeśli jest ich dużo to jest to syzyfowa praca. Czasami przez brak polskich liter po prostu się nie ma ochoty czytać długiej wypowiedzi.

Nie chciałem tego robić, ale jednak zamieszczę muzyczną wersję tej prośby:

Dziękuję w imieniu wszystkich czytających i pozdrawiam serdecznie :)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C
Za tą wiadomość podziękował: tomek, aiga25, Perszing37, EmEm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7237

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
hahaha piosenka rewelacyjna ;)
Masz 100% racji, co do polskich znaków. Dużo łatwiej się czyta jeżeli takie występują. Nie trzeba np. 2 razy zdania czytać, żeby dokładnie zrozumieć jego sens.
Postaram się również poprawiać wpisy, które z różnych powodów nie mają polskich liter.
Mi się zdarza nie używać, gdy odpisuję z tableta lub komórki, ale teraz postaram się to zmienić ;)
Jeszcze proponuję jak już admini i moderatorzy mają coś zmieniać, to jeszcze błędy ortograficzne, bo niektóre kłują w oczy ;) Ale to już takie mniej istotne.
Pozdrawiam

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ostatnia edycja: przez aiga25.

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7238

• użytkownik421
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7240

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
W moim przypadku niestety jestescie skazani na czytanie bez polskich znakow :blush: ,prosze o wybaczenie :cheer: :cheer: :cheer:
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7241

• użytkownik421
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
@Aiga25 - ja przyznaję, że myli mi się często które słowa pisze się oddzielnie a które razem :blush:
Ale pozostałe błędy, interpunkcję, brak polskich liter, mało przejrzyste wyniki rezonansów itd. staram się korygować na bieżąco. Czasem łatwiej mi dodać do czyjejś wypowiedzi polskie litery i ją dopiero wtedy przeczytać niż domyśleć się o co autorowi chodziło z tekstu bez polskich znaków. Jak ktoś pisze krótki tekst to jeszcze nie ma dużego problemu, ale jak ktoś pisze pierwszy post na forum, na kilkadziesiąt linijek, bez polskich znaków, to trzeba znaleźć dużo chęci żeby to jakoś przeczytać

@tomek - oczywiście w Twoim przypadku to zrozumiałe :)

Za tą wiadomość podziękował: tomek

[ Prośba ] Używanie polskich liter we wpisach 5 lata 1 miesiąc temu #7297

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Drodzy forumowicze,
jeszcze jedna prośba, którą zgodnie z Netykietą (czyli zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci) powinno się przestrzegać pisząc wypowiedzi np. na forum.

Nie używajcie DUŻYCH LITER w wypowiedziach. Jest to uznawana jako krzyczenie, krzyk.
Jeżeli koniecznie chcecie coś zaznaczyć, pokazać, że to jest ważne - zawsze można
pogrubić, podkreślić lub pochylić tekst.

Proszę o stosowanie zasad w tym wątku omówionych.
Pozdrawiam :)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, bonzo

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.074 s.
Zasilane przez Forum Kunena