Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Odprawa celna, a implanty ;)

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 8 miesiąc temu #4763

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Hmmm skoro w większości przypadków nie jest potrzebne zaświadczenie i wystarczy tylko fakt, że sprawdzą plecy i, że to tam piszczy (o ile w ogóle) to nie panikuje już w tej kwestii;) Natomiast zainteresował mnie temat, który rozpoczął @tomek tym paszportem dla leków. Na przeciwbólowe tez muszę go wyrobić? 3 tyg bez leków nie ma opcji jakby mi na lotnisku zabrali:/
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez aiga25.

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 8 miesiąc temu #4765

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
Elektra,Aiga25 :)
Na wstepie musze Was i wszystkich zainteresowanych przeprosic za zbyt ogolnikowa informacje w tym temacie :(
Zapomnialem napisac ze u mnie tzn ze nie mieszkam w Polsce.
Mieszkam w NL i u nas tak to sie odbywa-moja apteka wydaje mi takowy papier na wszystkie leki ktore przyjmuje,i jestem zobowiazany miec go zawsze przy sobie jesli gdzies podrozuje poniewaz w kazdym innym kraju maja inne przepisy dotyczace lekow.
Najbardziej bedzie Wam to potrzebne jesli przyjmujecie np-opioidy-gdyz wiadomo ze posiadanie ich np w Polsce jest prawnie zakazane(jezeli brak wskazan lekarskich do ich zazywania).
Nigdy w zadnym innym kraju nie potrzebowalem tego papieru na ogolnodostepne leki przeciwbolowe wydawane bez recepty ;)
Jesli przyjmujecie inne leki niz-opioidy-a jedziecie do innego kraju powwinniscie go miec,poniewaz nie wszystkie leki stosowane w Polsce znaja lekarze w Europie-wiem z wlasnego doswiadczenia,iz leki ktore mialem akurat w PL nie sa dostepne w NL w tej samej NAZWIE-wazne w NAZWIE-bo w dzialaniu maja swoje inne odpowiedniki :) :)

Jest odpowiednia dyrektywa UE ktora dokladnie reguluje przewoz,wwoz,wywoz lekow-mysle ze najlepszym odpowiednikiem w Polsce w tym temacie bedzie dla Was,,kochany''NFZ.
Mam nadzieje ze traficie na jakiegos normalnego urzedasa w NFZ,ktory Was nie bedzie chcial zbyc-przez telefon czesta praktyka z ich strony-podam Panu/i kolejny nr i tak non stop :) :)-i pomoze Wam w tym temacie :) :)

Zapomnialem-wydanie tego paszportu jest BEZPLATNE!!! :) :) :)

Mam nadzieje ze teraz dokladnie wyjasnilem zainteresowanym i jeszcze raz przepraszam za wczesniejsze niedomowienia :) :) :) :)
3-majcie sie zdrowo :) :) :)

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 8 miesiąc temu #4767

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Czyli np. Lek przeciwbolowy wydawany na receptę (ja mam z tramalem) lepiej się zapytać nawet w aptece, czy nie powinnien mieć paszportu? Bo to juz są powiedzmy leki z silniejszym działaniem. Ta sprawą muszę się zainteresować już teraz przy realizacji recepty, bo ciekawe jak wygląda to w Polsce. Dobrze że ten temat wyszedł tak przypadkiem;)
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 8 miesiąc temu #4852

• herzrz
  • herzrz Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Taka odprawa, to rzeczywiście stresująca sytuacja.
Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak paszport dla leków. Czy taki papier może wydać każda apteka?

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 8 miesiąc temu #4855

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
Nie wiem jak jest w Polsce-Ja mieszkam w Holandii-i u nas tak jest,gdzies lece,ide do apteki po tzw paszport(czyt.zaswiadczenie o przyjmowanych lekach)i w razie kontroli na lotnisku mam papier ze potrzebuje tych lekow-jesli woze ze soba,,opiaty''to mam takowy paszport i nikt nie moze sie do mnie przyczepic ze np przemycam leki ktorych posiadanie bez przyczyny jest obwarowane skutkami prawnymi w danym kraju;

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 8 miesiąc temu #4856

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1123
@tomek - a jak to jest tam w Holandii zorganizowane, że apteka wie, jakie leki przyjmujesz ? mają jakieś zaświadczenie od lekarza ? w Polsce w zasadzie dla apteki pacjent jest za każdym razem "nowym" pacjentem, apteka nie wie jakie leki ktoś przyjmuje na stałe. jest to o tyle bezsensowne, że np. jeśli ktoś przyjmuje leki które musi wykupywać co 2 tygodnie, to co 2 tygodnie musi iść do lekarza po receptę na to samo - a lekarze mają pretensję, że tak dużo ludzi przychodzi i są kolejki. podobno w innych krajach jest to lepiej rozwiązane, lekarz może w jakiś sposób informować aptekę, jakie leki ma wydać jakiemu pacjentowi, i pacjent nie musi ciągle biegać po receptę na to samo. ja np. już kilka razy będąc w przychodni po leki na chorobę przewlekłą musiałem odsiedzieć w poczekalni po 2-3 godziny razem z pacjentami chorymi na grypę, dzięki czemu się zaraziłem - przyszedłem do lekarza zdrowy, wyszedłem chory, i np. tydzień gorączki + L4.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.064 s.
Zasilane przez Forum Kunena