Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Odprawa celna, a implanty ;)

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8774

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
  • Oklaski: 36
  • Otrzymane podziękowania: 415
aiga,
firma stymulatora ktory madz wimlantowany wystawia ci legitymacje ze nosisz takie i takie uzadzenie i ze nie mozesz przez bramki przechodzic.
Z kolei szpital ktory robi implantanty / stabilizatory wystawia zaswiadczenie ze taki jest w plecach.

Najmocniejsze bramki sa na lotniskach i sadach.

Reszta bramek jest slabsza. Ja jeszcze nigdzie nie poszczalam.

MRT jesli konieczne z stymulatorem to tylko hlowy( juz pisalam w innym watku) Lekarz mi powiedzial ze nie spali sie ale moze byc bardzo gorace.
Co do stali chirurgicznej i tytanu, czesto mi sie zdazalo zapomniec sciagnac moje piercingi ktore mam poklute w roznych czesciach ciala i nie bylo problemu, nic mnie nie pazylo. Na bardzo duze Tatuaze tez ostrzegaka ze moze palic, mam cale plecy obmalowane czarny farba i niegdy nic mnie nie palilo, ba... nawet nie grzalo.
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8839

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1123
Ktoś pisał w którymś wątku kilka dni temu, że dostanie nowy paszport - na SCS, i że to będzie któryś kolejny bo ma już też i na instrumentarium. Chciałem dopytać: na stabilizację kręgosłupa się dostaje jakiś osobny paszport? Kiedyś chyba tak było jak były platynowe, bo Polacy jeździli do Niemiec je sprzedawać (wymieniali im tam na jakieś plastikowe i płacili za zostawienie platynowych) - a teraz z jakich względów? Terroryzm? ;)
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8840

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
tak, na tytanowy stabilizator mam zaswiadczenie typu paszport, wystawial mi szpital.
Na SCS dostalam w dzien operacji paszport typu karta gwarancyjna, jest wpisany numer seryjny produktu , data operacji, data urodzenia i nazwisko. Jutro zrobie fotke.
Mam tez paszport alergiczny i szczepien.
Liste lekow drukuje swieza od domowego lekarza bo zmieniaja mi dawki i rodzaje lekow.
Np Oxygon tylko moze mi wypisac odpowiedni lekarz z uprawnieniami, tylidin w tabletkach dostane od zwyklego lekarza typu Ortopeda a juz w postaci kropli Tylidin dostane od lekarza z uprawnieniami.
Stabilizacja plus 2 Cage S1-L4 2014 styczen , RE stabilizacja i przedluzenie stabilizacji plus 3 Cage S1-L3 2014 lipiec, implantant SCS/Neurostimulator 2015 wiosna , RE implantant SCS/Neurostimulator 2015 zima.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8841

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1123
A do czego konkretnie się przydaje ten "paszport" na stabilizator, w jakich sytuacjach jest potrzebny? Ciekawy jestem, czy w Polsce też coś takiego wydają, i czy ktoś tego potrzebuje, np. przy podróżach. Też mam tytanową stabilizację, więc zastanawiam się czy np. gdybym gdzieś leciał samolotem, albo wyjeżdżał poza Unię Europejską, to by mi to było potrzebne?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8842

• melodia
  • melodia Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • 26
Zrobilam fotke paszortu,
przy stymulatorze jest paszport konieczny by nie przechodzic przez bramke.

Na Stabilizator ( moj jest tez z Tytanu a sruby stalowe) wydali mi automatycznie, mowili ze moze sie przydac na lotnisku, ze sa gdzie niegdzie mocne bramki.
Mi sie zdazylo juz raz dzwonic w drogerii :-) myslalam ze nie oderwalam paska alarmowego od jakiegos ubrania i dzwonilam ale to byl stelarz.

Załączniki:
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, Perszing37, EmEm

Czas generowania strony: 0.075 s.
Zasilane przez Forum Kunena