Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Odprawa celna, a implanty ;)

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 9 miesiąc temu #7313

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
No popatrz, dziwne :) Ja w sklepach nie piszczałam, może gdzieś się z raz zdarzyło, ale nigdy o to implantów nie posądzała. Masz sam tytan w sobie @elektra?
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 9 miesiąc temu #7318

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 14
  • Otrzymane podziękowania: 73
Śruby mam tytanowe pręty i blachę a i dwa implanty jeden największy implant mam silikonowy .
zastanawiam sie też jak wygląda takie pisemko od lekarza mówiące o tym , że mamy w sobie to wszczepione ? Chodzi mi o treść co jest napisane hehehe :)
Zależy Aiga25 jakie są czułe bramki wcześniej takiego problemu nie miałam poinformowano mnie , że wymienili bramki i niestety piszczą mi plecy

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8683

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
Hej,
teraz to naprawdę będę mieć problemy na odprawie celnej na lotnisku (i wszędzie, gdzie są bramki silniejsze niż w sklepach np. sąd, muzeum itp.). Po wszczepieniu SCS nie powinno się przechodzić przez kontrolę celną - bramki. Moja przedstawicielka, czyli Pani programująca neurostymulator ANS, powiedziała, że teoretycznie mogę go wyłączyć i przejść kontrolę, ale przechodzenie przez bramki musi być bardzo szybkie. A samo wyłączenie SCS nie może być normalne, czyli przez przycisk na pilocie wyłączający urządzenie, a przez specjalny magnes! Przesuwa się go nad urządzeniem przez 2-5sekund i się wyłącza, tak samo później trzeba go włączyć. W samym samolocie SCS musi być wyłączony przy starcie i lądowaniu :P Jak komórka normalnie hehehe

Mój pierwszy lot będzie niezłym przeżycie i chyba się będę stresować ;) Ale wpadłam na pomysł, że poproszę o osobę "opiekującą się" niepełnosprawnymi. Istnieje taka opcja na lotniskach i podejrzewam, że w moim wypadku będzie to idealny pomysł na pierwszą wizytę na lotnisku po wszczepieniu SCS.

W sklepach mogę piszczeć na bramkach. Jak jest taka możliwość powinnam unikać przechodzenia nawet tam przez nie. Powodem tego jest możliwość zmiany nasilenia stymulacji - czyli może mnie po prostu "kopnąć" prądem lub się wyłączyć urządzenie. Zobaczymy.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8687

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1124
Rozumiem, że MRI w takim razie również całkowicie odpada?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8688

• EmEm
  • EmEm Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 6
  • Otrzymane podziękowania: 68
Dr Jeżewski, który w Klinice Neurochirurgii PUM w Szczecinie zajmuje się SCS powiedział, że MRI jest zakazane, ponieważ silne pole magnetyczne + SCS = dosłowne spalenie rdzenia kręgowego.
Lipiec 2002 - dekompresja L5/S1, kręgozmyk, grudzień 2002 - stabilizacja, implantacja cage'sów, październik 2003 - poprawka stabilizacji, luty 2015 - częściowe usunięcie stabilizatorów, odbarczenie L4/L5, usunięcie osteofitów i tkanek bliznowatych, maj/czerwiec 2016 - implantacja SCS
Za tą wiadomość podziękował: aiga25

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 4 miesiąc temu #8692

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
Dokładnie jak napisała @EmEm. Rezonans jest zakazany całkowicie, bo po prostu grozi śmiercią. To samo tyczy się diatermii, noża chirurgicznego jakiegoś elektrycznego, wszelakich zabiegów z użyciem pola magnetycznego, elektromagnetycznego, z użyciem prądu np. podczas rehabilitacji. Ale zapytała mojej neurochirurg o prądy TENSa i okazało się, że mogę je robić np. Na szyję, ręce pod warunkiem, że wyłączę urządzenie. Nie mogę w okolicach elektrody, kabli, baterii, minimum 15cm od tych miejsc. Jest jeszcze parę innych zakazów i nakazów, ale i tak warto było:)

Czas generowania strony: 0.065 s.
Zasilane przez Forum Kunena