Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Odprawa celna, a implanty ;)

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 1 miesiąc temu #4859

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Witam,
Byłam w NFZ ostatnio i przy okazji pytałam Panie odnośnie tego paszportu na leki np. zaldiar, doreta itp., które zawieraja lekkie opioidy, ale nie są w ustawie o lekach z opioidami uwzględniane. Panie wywaliły na mnie oczy i daly namiar telefoniczny do Wydziału Gospodarki Lekami, gdzie mogą wiedzieć, czy jest mi taki paszport potrzebny na wyjazd zagraniczny do UK. Tyle nowości; )
Pozdrawiam
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 1 miesiąc temu #4860

• tomek
  • tomek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 17
  • Otrzymane podziękowania: 63
Uzytkowiku ;)
Tutaj nikt nie chodzi z recepta od lekarza do apteki-nie widzisz recepty na oczy najczesciej-poprostu wybierasz sobie lekarza rodzinnego oraz najblizsza apteke,a twoj dr po wizycie wysyla recepte do apteki i idziesz i odbierasz
Jesli nie jestes w stanie chodzic-dowioza lekarstwa z apteki do domu
Jesli przyjmuje na stale jakies leki,a nie ma potrzeby abym szedl na wizyte do dr to poprostu dzwonie do dr i wtedy;
-mowie asystentowi iz potrzebuje takich i takich lekow
-lub mowie samemu nagrywajac sie na automatyczna sekretarke co mi potrzeba
i w ten sam dzien,najczesciej po 16 leki sa do odbioru.

Chcac udac sie na wizyte do dr trzeba sie umowic telefonicznie na dany dzien i godzine-nie wchodzisz jak w Polsce i siedzisz w poczekalni a moze sie uda i wejde :blink:

Podpisywalem takze pozwolenie aby sluzba zdrowia tutejsza miala dostep do mojej histori choroby-poczawszy od apteki konczac na doktorze.

Chcialbym aby w Polsce bylo wszystko tak zorganizowane :woohoo: jak tutaj :cheer:
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Ostatnia edycja: przez tomek.

Odprawa celna, a implanty ;) 6 lata 1 miesiąc temu #4868

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1085

tomek napisał: Chcialbym aby w Polsce bylo wszystko tak zorganizowane :woohoo: jak tutaj :cheer:

Ktoś kiedyś wymyślił, jak zrobić, żeby w Polsce wszystko było dobrze zorganizowane: wypowiedzieć wojnę Szwecji i się od razu poddać ;) Inne sposoby wydają się być nieskuteczne.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 2 miesiąc temu #7247

• Adriano
  • Adriano Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja mam implant w zębie, tzn. ząb na implancie ;) i nie piszczałem nigdy na lotnisku... W sumie to w ogóle nie myslałem o tym, zapomniałem. Ale by była heca , gdyby się okazało, że bym gdzieś piszczał :D

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 2 miesiąc temu #7299

• aiga25
  • aiga25 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Oklaski: 59
  • Otrzymane podziękowania: 350
Aktualizacja

W czasie wakacji miałam możliwość przetestowanie bramek na lotniskach (w PL i UK) i mogę z czystym sumieniem napisać, że nie pikałam na bramkach :) Odprawa bezproblemowa, tylko w Polsce na lotnisku w Rzeszowie musiałam 2 razy przez bramkę przejść i Pani celnik sprawdziła mnie tym ręcznym urządzeniem do wykrywania metali. Nie musiałam pokazywać zaświadczeń od lekarzy, ani tłumaczyć się, że mam implanty w kręgosłupie. Z lekami to samo, czyli no stres :)
Podsumowując - tytanowe implanty (raczej) nie piszczą na bramkach na lotniskach.
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421

Odprawa celna, a implanty ;) 5 lata 2 miesiąc temu #7305

• elektra
  • elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 14
  • Otrzymane podziękowania: 73
Hmmmmm przyznam szczerze ze lecąc do Francji piszczały mi buciki z koralami nie miałam wówczas implantów , ale na przykład idąc jakoś całkiem nie dawno do galerii piszczałam " Dosłownie" na wszystkich bramkach -plecy mi piszcza niemiłosiernie a ile tłumaczenia ......

Czas generowania strony: 0.066 s.
Zasilane przez Forum Kunena