Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Informacje na temat DiscoGel

Informacje na temat DiscoGel 4 dni 4 godzin temu #17953

• Marta1980
  • Marta1980 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
No to faktycznie zupełna nowość.
Super że była narkoza bo ten zabieg mnie okropnie bolal
.. u mnie za duża degeneracja krążka l5s1 ..więcej niż 50% więc discogel niedalby rady...poza tym od dluzszego czasu ból okropny l4 l5 A tam mam bulging dysc..stadium przed przepuklina...

No to zapytasz o inne zabiegi ...może inne spojrzenie..

Przez pierwsze 2 tyg leżał...pozniej trochę chodził trochę leżał...brał tabletki przeciwbóloweprzez mc bo nie dawał rady ...A później po prostu przestało boleć...jego nie bolały nogi...
Ostatnio zmieniany: 4 dni 4 godzin temu przez Marta1980.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje na temat DiscoGel 4 dni 4 godzin temu #17954

• piotr85
  • piotr85 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
O te dodatkowe zabiegi zapytam tak raczej w kontekście wspomagającym lub w celu przetrwania do większej operacji z mniejszym bólem jeśli to nie pomoże. Jeszcze wieżę w ten Discogel, ale wolę mieć w razie czego zaplanowane co dalej..

U mnie na L5S1 czyli w miejscu podania jest tzw. protruzja pozaotworowa z uciskiem na worek oponowy i korzeń nerwowy z podrażnieniem tego korzenia.

To tak jak u Karolajn, ją też po prostu przestało boleć, tylko że po dłuższym czasie..
Ostatnio zmieniany: 3 dni 21 godzin temu przez piotr85.

Informacje na temat DiscoGel 2 dni 19 godzin temu #17982

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3
Marta 1980 - zrośnięty 5 I 6 krąg to sakraluzacja, L5 jest zrośnięty lub częściowo z S1 - pierwszą z pięciu kości krzyżowych. O jeden dysk mniej, większa sztywność. Może to powodować, albo nie dolegliwości. Odwrotnie jest przy lumbalizacji, ja tak mam - częściowy lub brak zarostu w kości krzyżowej, S1 z S2, czyli o jeden dysk więcej. W obu przypadkach przy przeciążenia bóle w okolicy k. k. Z upływem czasu wysiada mi staw krzyżowo biodrowy.

Informacje na temat DiscoGel 1 dzień 18 godzin temu #17986

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 19
Tu wypowiedź na temat stosowania DiscoGel wypowiada się znany neuro który jako pierwszy wszczepił dysk ruchomy M6-C.
Z wypowiedzi wynika że jest to metoda mało odciążająca pacjenta po waszych wpisach mam duże wątpliwości.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Informacje na temat DiscoGel 1 dzień 17 godzin temu #17990

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1045
  • Oklaski: 37
Mnie trochę nie przekonuje mówienie że wcześniej przed DiscoGel nie było tego typu leczenia - z tego co czytałem to wcześniej przez bardzo wiele lat podawali ten sam alkohol czy tam inny składnik do dysku, tylko że wypływał i było wiele powikłań, więc zmienili konsystencję na żelową żeby nie wypływało i nazwali DiscoGel.. Ale z tego co pamiętam to z 15 czy 20 lat wcześniej ten sam preparat tylko niezżelowany podawali. No a z komórkami macierzystymi w leczeniu dysków cóż - czytając efekty tych badań klinicznych to sukcesem obecnie jest brak pogorszenia stanu zdrowia pacjenta po ich podaniu, raczej można odnieść wrażenie że cała nadmuchana wokół nich bańka mydlana prysnęła.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 dzień 17 godzin temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.111 s.
Zasilane przez Forum Kunena