Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Informacje na temat DiscoGel

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10365

• aliasa
  • aliasa Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 20
Tak też się wtedy nad tym zastanawiałam , bo w 1 rmi napisali l4-l5 a jak zrobiłam 2 raz bo znów mnie coś strzykneło to własnie napisali l5-l6 . Poszłam do lekarza i pytam : " Panie Doktorze w końcu który mam ten chory dysk bo chyba w którymś rmi się pomylili ?" a on odp. To zależy jak kto liczy :D Ale chodzi o ten sam ... Jeśl chodzi o pytanie czy coś wycieli wcześniej ,a więc NIE . Ten DiscoGel powoduje podobno cofanie się tego dysku spowrotem i to trwa jakiś czas w zależności od wielkości . Co do tego czy w odpowiedni dysk wlali żel , zapytam przy następnej wizycie ,mam nadzieję że tak , w końcu chyba wykonywał to fachowiec, więc musi się na tym znać ;)
Poniżej obrazek z neta :)
tulesion.com/Ficheros/3262.jpg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10366

• endriu11111111
  • endriu11111111 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 21

aliasa napisał: bo w 1 rmi napisali l4-l5 a jak zrobiłam 2 raz bo znów mnie coś strzykneło to własnie napisali l5-l6

Pal licho numerację byle by przestało boleć :). Jak się przyglądam swoim zdjęciom, to przepuklinę miałem na dokładnie tym samym poziomie co ty, a mnie to opisali jako L5/S1. Ale przyznam się że trzech cenionych neurochirurgów jebnęło się przy wypisywaniu różnych dokumentów dotyczących w/w schorzenia opisując za każdym razem l4/l5 (pomimo tego, że L4/L5 jest cholera ewidentnie o jeden poziom wyżej niż L5/S1), łącznie z tym który wypisywał mi wypis ze szpitala. Za każdym razem prostowałem tą sytuację natychmiast, zwracając uwagę lekarzom, w obawie żeby nie wywiercili mi przypadkowo dziury (potrzebna podobno była taka dziura 1x1 cm w kości w kręgu, do usunięcia przepukliny) nie w tym kręgu co trzeba. Nie wiem, może ich jakoś inaczej uczyli na studiach odnośnie tej numeracji, i tak im już zostało :).

Ostatnia edycja: przez endriu11111111.

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10367

• aliasa
  • aliasa Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
hmm... na wypisie mam wstawili protezę żelową dysk l4-l5 , sama już nie wiem zapytam następnym razem o co chodzi :D , a przy wycięciu tej przepukliny dalej boli ?

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10368

• endriu11111111
  • endriu11111111 Avatar
  • Wylogowany

aliasa napisał: hmm... na wypisie mam wstawili protezę żelową dysk l4-l5 , sama już nie wiem zapytam następnym razem o co chodzi :D , a przy wycięciu tej przepukliny dalej boli ?

Ja bym to opisał tak, że 3/4 bólu zniknęło. Mogę chodzić. Autem za bardzo jeździć się nie da na dłuższe odległości. Z siedzeniem też bardzo ostrożnie postępuję, bo za długo siedzieć nie mogę. Na klawiaturze piszę leżąc wykorzystując coś takiego:

NN REGULOWANY ALUMINIOWY STOLIK POD LAPTOP NETBOOK TABLET (K672C)
http://www.ceneo.pl/30488109#mh=m8L2mVSw12002nnot238OuyxU1Nu1Vky8f4KCEkyhOQpTqyhtJUq5J0dAbFTTOEBPC33uizBCDOBD1rPAMOwm4PtOdA2f2IX7ZiLB03cihZ_2JLzG_tDQYU0SEzRSqc87J1r7-906fUyfa1O3uKwVenEblQ8x9LpRd1I6y7Lwz1yGGOUTjqBenhCyDC8U4komwA6g2

W środku przyszłego tygodnia będzie trzeci tydzień po zabiegu. Z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Rewelacji nie ma, ale jest lepiej.

Ostatnia edycja: przez endriu11111111.

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10370

• aliasa
  • aliasa Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
Ja mam dokładnie tak samo , siedzenie to koszmar , tylko najbardziej zastanawia mnie to dlaczego ból przeszedł z lewej na prawą stronę , Doktor też tego za bardzo wyjaśnić nie potrafi przez telefon ,kazał przyjechać to zobaczy , a że mam tam aż prawie 500km to muszę jeszcze trochę wytrzymać . Jeśli nie przejdzie do 18 marca to zrobi jakieś blokady na nerwach (sama nie wiem jeszcze co to jest, wytłumaczy jak przyjadę). Ale mam nadzieję ,że ten żel zadziała prędzej czy później ;)

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10381

• endriu11111111
  • endriu11111111 Avatar
  • Wylogowany

endriu11111111 napisał: Pal licho numerację byle by przestało boleć :). Jak się przyglądam swoim zdjęciom, to przepuklinę miałem na dokładnie tym samym poziomie co ty, a mnie to opisali jako L5/S1. Ale przyznam się że trzech cenionych neurochirurgów jebnęło się przy wypisywaniu różnych dokumentów dotyczących w/w schorzenia opisując za każdym razem l4/l5 (pomimo tego, że L4/L5 jest cholera ewidentnie o jeden poziom wyżej niż L5/S1), łącznie z tym który wypisywał mi wypis ze szpitala. Za każdym razem prostowałem tą sytuację natychmiast, zwracając uwagę lekarzom, w obawie żeby nie wywiercili mi przypadkowo dziury (potrzebna podobno była taka dziura 1x1 cm w kości w kręgu, do usunięcia przepukliny) nie w tym kręgu co trzeba. Nie wiem, może ich jakoś inaczej uczyli na studiach odnośnie tej numeracji, i tak im już zostało :).

Jeszcze raz jeżeli chodzi o numerację. Chyba jednak robione miałem L4/L5, tak doszliśmy do wniosku, na skutek dyskusji w innym wątku:

http://drkregoslup.pl/forum/schorzenia-i-urazy-kregoslupa/odcinek-ledzwiowy/zdjecia-ct-kregoslupa-4530/page-2#10378

Przepraszam za zamieszanie, ale radiolożka u mnie jako pierwsza oznaczyła przepuklinę na L5/S1 i tak już zostało, aż do wszystkich wypisów poszpitalnych :), a w rzeczywistości chyba jednak było robione L4/L5 :). No nic - życie, pal licho szczegóły - ważne, że boleć przestaje :).

Czas generowania strony: 0.101 s.
Zasilane przez Forum Kunena