Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Informacje na temat DiscoGel

Informacje na temat DiscoGel 10 miesiąc 1 tydzień temu #14602

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Nie ma znaczenia czy neurochirurgia czy ortopedia, tylko czy lekarze pracujący w danym szpitalu mają doświadczenie kliniczne w leczeniu kręgosłupów czy nie, więc trochę nie rozumiem tematu z brakiem neurochirurgii. Ja np. wszystkie operacje miałem robione w Klinice Ortopedii CM UJ, neurochirurdzy w okolicy się nie podjęli.
Jeśli discogel podaje taki ortopeda który nie zajmuje się leczeniem kręgosłupów to tylko potwierdza to to co pisałem wcześniej w tym temacie - że równie dobrze mógłby to podawać anestezjolog, jeszcze taniej..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje na temat DiscoGel 10 miesiąc 1 tydzień temu #14603

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 13
Gdy dysk zaczyna chorować możemy tylko spowolnić proces po przez nie obciążania kręgosłupa i walki z stanem zapalnym.
Lekarz Panią zbył bo ocenił że jest Pani trudnym przypadkiem i poco psuć sobie statystykę, dlatego są wędrówki ludów pacjentów po całej Polsce.
Będzie musiał Pani komuś zaufać tak jak napisałem stabilizacja to nie jest prosta decyzja która i mnie może czekać.
Zawsze istnieje ryzyko że nie pomoże ,są osoby które mają wszczepione stymulatory nerwów ale to chyba ostateczność.
Jeśli nie będzie Pani radzić sobie z bólem to będzie musiała Pani zdecydować się na stabilizacje z nadzieją na popraw czego życzę.

Informacje na temat DiscoGel 10 miesiąc 1 tydzień temu #14604

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
No a jak zbadać to doświadczenie czy precyzję? Jakieś zabiegi z kręgosłupem robi, a skąd mnie to wiedzieć dlaczego podaje discogel? No właśnie pewnie dlatego, że to zabieg mało inwazyjny. A bardziej wyspecjalizowani w operacjach kręgosłupa lekarze nie mają czasu na banalny zabieg z discogelem, poza tym jest to głównie w prywatnych ośrodkach i chyba bardzo niewiele w szpitalach na NFZ. Opinie o lekarzach w internecie bardzo często nie są zgodne z prawdą Komuś człowiek ufa, a discoGel skuteczny w małych wypuklinach, a kto z małymi idzie na discogel, każdy raczej liczy że zabiegi, ćwiczenia przyniosą efekt.
Dodam że tam, gzie się może wybiorę lekarz rozważa metodę Alif plus przezskórna stabilizacja transpedikularna

Informacje na temat DiscoGel 10 miesiąc 1 tydzień temu #14605

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
U mnie zresztą też wypukliny nie były duże nie były do operacji, więc zaufałam, że dobrze mnie zakwalifikował...w końcu ja nie powinnam się zagłębiać i wiedzieć czy mogę to brać czy nie
Jestem nauczycielką i w swoim fachu staram się być dobra i mogę rozmawiać o sposobach nauczania czy trudnościach uczniów.

Informacje na temat DiscoGel 10 miesiąc 1 tydzień temu #14606

• Waga
  • Waga Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
Nie wiem czy będę pisać bo póki co to większość wypowiedzi mało pomocna, pouczanie "a mówiłem..." albo potwierdzenia że to trudny wybór ciężka operacja co budzi we mnie jeszcze większy strach to co lepiej wyciąć kawałek przepukliny i za pół roku iść na kolejny zabieg? No właśnie takich spotykałam w poradni leczenia bólu po niewielkich operacjach ale już po 3. No to też nie ma sensu.
Nie wiem czy bez wzięcia discogelu wcześniej czy później też przepuklina nie powiększyłaby się bo ciągły ból trwał 5 mies. I dodam że wcześniej doznałam silnego urazu i i tak chyba to pewnie pogłębiałby się i pewnie już z tą stabilnością kręgosłupa było chyba źle Znam też osoby, które mają przepukliny i inwestują w czasochłonne i drogie metody kręglarz z Poznania, metoda dr Palucha i inne co nie sposób zrobić chodząc do pracy, a i tak nie ma poprawy w krótkim czasie kolejne nawroty. Dzięki za wypowiedź panie Gucio że mądry lekarz nie patrzy tylko na dysk. A poproszę też panią Melodię o więcej info masz dyski wyrzucone i zrosty na jakich poziomach ile? Jak ze sprawnością po?

Informacje na temat DiscoGel 10 miesiąc 1 tydzień temu #14607

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1002
  • Oklaski: 35
Waga napisał:
Dodam że tam, gzie się może wybiorę lekarz rozważa metodę Alif plus przezskórna stabilizacja transpedikularna

Jeśli robi takie zabiegi z powodzeniem to jest dobry lekarz.
Ból po stabilizacji - jak napisał Gucio - średnio rok, z rozrzutem u różnych osób +- pół roku. Chodzi o ból pooperacyjny, bo jeśli przyczyny bólu zostaną usunięte to ból przedoperacyjny mija szybciej. Zależy też od rodzaju operacji. Jeśli ból przed operacją jest poważny to ból operacji nie jest większy, o ile w szpitalu jest dobra opieka przeciwbólowa po operacji.
Ja nie wiem co więcej mogę pomóc poza opowieściami, pomóc to mogą lekarze biorąc na diagnozę i operację.
Najważniejsze to się nie wpakować z deszczu pod rynnę czyli od jednego lekarza bez doświadczenia w leczeniu kręgosłupów do kolejnego.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Czas generowania strony: 0.141 s.
Zasilane przez Forum Kunena