Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Informacje na temat DiscoGel

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14284

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 2
Pierścień włóknisty ma szanse się zrosnąć jeśli jądro się cofnie z przerwanego miejsca albo zostanie usunięte chirurgicznie.To jest tak jak z raną.Dopóki coś w niej tkwi to się nigdy nie zagoi.Trzeba to coś usunąć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14285

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 9
W moim wypadku jadro przerwało pierścień wylało się do kanału i tam organizm go wchłoną.
Pierścień się zagoił ale problemem jest obniżenie wysokości samego dysku.
Pytanie co utrzymuje wysokość dysku jądro czy elastyczny pierścień.
Jeśli jądra jest mało to pierścień się wygina w stronę kanału i uciska korzenie z powodu deformacji.
Pytanie czy podanie DiscoGelu podniesie wysokość dysku a pierścień przyjmie prawidłowy kształt.
Według mojej wiedzy uszkodzony pierścień nie przyjmie prawidłowego kształtu .
Co dyskwalifikuje tą metodę leczenia w dużych uszkodzeniach pierścienia .
Metoda może być skuteczna gdy następuje odwodnienie dysku a niema uszkodzeń pierścienia.
Obserwuje że coraz więcej lekarzy ma tą metodę leczenia w swoich prywatnych szpitalach,jestem ciekaw jak przekonują pacjentów do tej metody leczenia.

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14286

• Marmit
  • Marmit Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • "Każdy ma swój Everest"
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 3
Dokladnie jak powyżej , musza zaistnieć warunki żeby sie mogl sie zrosnąć pierscien czyli wycofać jadro miażdżyste samoistnie bądź przy interwencji chirurga które tkwi w tej w szczelinie , z tymze to już jest inna tkanka przerosnieta blizną slabsza , mniej elastyczna i wytrzymala aniżeli pierwotna , stad czasami dochodzi do nawrotow przepukliny .

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14287

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 9
Uszkodzony pierścień nigdy nie będzie pracował prawidłowo.
Pytanie dlaczego proponuje się ten zabieg osobą z ewidentnym uszkodzeniem pierścienia .
Dysk który stracił elastyczność nie powinien być zastąpiony sztucznym dyskiem lub jak u nas najczęściej stabilizacja.
Następną sprawą to stawy miedzy kręgowe które mogą być uszkodzone a dyski zdrowe.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14288

• Marmit
  • Marmit Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • "Każdy ma swój Everest"
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 3
Przekonują a wlasciwie mamią miedzyinnymi mocno naciąganymi statystykami badan klinicznych pacjentów którzy wyloza ostatni grosz żeby tylko uwolnić sie od problemu , zauwazylem wspólny mianownik tych zabiegow oferowanych komercyjnie w necie : przezskorna dekompresja laserowa , discogel , czy nawet komórki macierzyste wszytsko opisane jako 90% skutecznosci ! , notabene tyle to nawet nie miał ani razu Łukaszenka w wyborach prezydenckich ! , oraz malą inwazyjnoscia zabiegu i szybkim dojściem do siebie a niestety każda choćby najmniejsza interwencja neurochirgiczna niesie ze sobą jakies ryzyko tylko o tym lekarze tak nie informują , a jeśli już to bagatelizują ze mogą wystapic jakies tam przejściowe ogólne problemy bólowe , podraznieniowe . Ja niestety na własnej skórze sie przekonałem jakie to mogą byc"przejściowe problemy" uszkodzenie korzenia nerwowego od wklucia którego skutki odczuwam do chwili obecnej , czy Karolinka uszkodzonie nerwu od wycieku żelu itd. a laser to wysoka temperatura które może wywolac termiczne uszkodzenie struktur nerwowych ( innna Karolina opisywala to tym roku ) a takie podobno sie nie regeneruje itd. tylko mało kto sobie zdaje sprawę przed zabiegiem , bo nie został rzetelnie poinformowany a potem szok , niedowierzanie jak już jest po ptokach .

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 3 dni temu #14291

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 921
  • Oklaski: 30
Ja tylko przypomnę że jakieś 8 lat temu, na początku moich problemów z kręgosłupem na kilku poziomach, przy niewielkim uwypukleniu dysku na L2/L3 w stosunku do ogromnego bólu jaki miałem na tym poziomie jeden z lekarzy sprzedających tą mało-inwazyjną magię zaproponował mi IDET, bo to wtedy było modne, oczywiście odpłatnie. Nie zgodziłem się bo mi to do niczego nie pasowało, chociaż prawie nic o kręgosłupach nie wiedziałem :blush: Teraz kiedy już wiem po stabilizacji że na tym poziomie tak niemiłosiernie bolała mnie niestabilność, mogę sobie tylko wyobrazić co by było gdyby mi tam jeszcze dysk obkurczyli. Chyba by mi krąg o krąg zgrzytał przy chodzeniu, a ból stawów międzykręgowych pozostałby taki sam albo by się wzmocnił. Cieszę się że poniekąd nie było mnie na to stać, chociaż rozważałem nawet pożyczkę - ale za dużo było finalnie przeciw tej metodzie w moim przypadku.

Przy okazji może ja źle rozumuję: ale jak wszystkie pierścienie dysku są pęknięte, to dostrzyknięcie w środek DiscoGelu chyba nie może spowodować nic innego jak jego wypłynięcie przez przerwane pierścienie? Mówię o całkowitym przerwaniu, nie o mikro-pęknięciach zmieniających właściwości mechaniczne fragmentów pierścieni.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 3 dni temu przez użytkownik421.
Czas generowania strony: 0.135 s.
Zasilane przez Forum Kunena