Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Informacje na temat DiscoGel

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 5 dni temu #14275

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 921
  • Oklaski: 30
Ja bym się nie kwalifikował do kryteriów jakie to miało w testach klinicznych, więc na pewno bym nie przeszedł. Natomiast dziwi mnie to, że teraz te kryteria się zmieniły dość szybko od "to jest tylko dla wybranych przypadków" do "to jest elastyczna proteza dysku lecząca dyskopatię w 30 minut".
Pożyjemy, poczekamy - zobaczymy za kilka lat. To słowo "proteza" jest nawet u producenta w cudzysłowiu.. Cóż. Pozostaje za tych którzy się zdecydują trzymać kciuki i czytać co u nich.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 5 dni temu #14279

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
@karolina - a w jakim stanie miałaś dysk że to z niego wypłynęło? Pęknięty?

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14280

• Karolinka
  • Karolinka Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Oto fragment opisu mojego mri:
"W badaniu MR stwierdza sie: na poziomie L5/S1 dehydratacje i obnizenie wysokosci krazka miedzykregowego z okrezna pjm i peknieciem pierscienia wloknistego zamykajaca swiatlo kanalu kregowego oraz obustronnie zwezajaca otwory miedzykregowe"
Zaznaczam ze przed zabiegiem konsultowalam sie z dwoma lekarzami i zaden nie mowil o jakichs przeciwskazaniach, wrecz przeciwnie ja wtedy nie slyszalam o disco gelu i zostalo mi to zaproponowane jako metoda leczenia. Gdybym wtedy wiedziala tyle co teraz nie zdecydowalabym sie po raz kolejny, wiadomo nikt nie chcialby ryzykowac swojego zdrowia. Z drugiej strony po to szlam do specjalisty zeby mnie wyleczyl a nie pogorszyl sprawe...
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14281

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Zastanawiam się czy tak jest tylko z kręgosłupami czy z innych dziedzin medycyny lekarze też nas tak "leczą".. Jeśli to drugie to strach się bać - przy zachorowaniu trzeba by najpierw medycynę skończyć przed pójściem do lekarza, na wszelki wypadek, dla własnego dobra :unsure:
Dziękuję za informację, teraz przynajmniej wiemy że nie wyciekło bez powodu.

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14282

• Marmit
  • Marmit Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • "Każdy ma swój Everest"
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 3
U każdego chorego z dyskopatia krazka miedzykregowego są pekniecia pierścienia włóknistego , inaczej by nie było choroby tylko kwestia w jakim stadium ten pekniety pierscien sie znajduje , czy tylko częściowo jest przerwany z zachowaną jego ciagloscia tj. protruzja ,czy doszło do jego calkowitego przerwania tj. ekstruzja i sekwestracja oderwania materialu jadra miażdżystego . Te 2 ostatnie przypadki na pewno dyskwalifikują do discogelu , ale z tego z powyższego opisu MRI niewiadomo . Zreszta Karolinka pisala ze była u 2 lekarzy i obydwaj jej polecali ta metode , wiec mało prawdopodobne jest aby obydwaj sie mylili .

Informacje na temat DiscoGel 2 tygodni 4 dni temu #14283

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 9
Mnie w dyskopatii zastanawia co tak naprawdę dzieje się z dyskiem,powodem choroby jest odwodnienie jądra miażdżystego czy osłabienie pierścienia włóknistego
który nie jest wstanie utrzymać jądra i następuje przepuklina lub całkowite wylanie jądra.
Jeśli powodem jest degeneracja pierścienia włóknistego to żaden DiscoGel nie pomoże bo wcześniej czy później jądro przerwie pierścień bo jest zniszczony.
Więc powinno się leczyć pierścień o ile jest to możliwe.
W przeciwnym wypadku jeśli powodem choroby jest jądro miażdżyste to DiscoGel miał by sens ale tylko gdy pierścień włóknisty jest zdrowy i w całości.
Zresztą wszystkie operacje uszkadzają pierścień i nie wiem jak on się regeneruje skoro pacjenci mają nawroty na tym samym poziomie,odsetek jest wysoki i dochodzi do 30%.
Czas generowania strony: 0.109 s.
Zasilane przez Forum Kunena