Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Informacje na temat DiscoGel

Informacje na temat DiscoGel 4 lata 4 dni temu #10013

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
www.discogel.de/faq.htm

Cyt. "Das Gel verringert die Größe der Bandscheibe in horizontaler Ebene – was passiert in der vertikalen Ebene? Kommen sich die Wirbelkörper durch die Behandlung näher?

Laut Herstellerangaben wird die Höhe des Raumes zwischen den Wirbelkörpern (Intervertebralraum) nicht beeinflusst und die bestehende Anatomie der Wirbelsäule erhalten. Unsere Erfahrung zeigt, dass ein Höhenverlust eintreten kann. (..)"
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Informacje na temat DiscoGel 4 lata 4 dni temu #10015

• grzesiek816
  • grzesiek816 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak zgadza się nie mniej miał dyskopatię która może być wynikiem urazu mechanicznego. Z tego co mi powiedział to od razu zrobiono RM i podano zastrzyk. Lekarz powiedział jednak że jeżeli nastąpi nawrót choroby to czeka go operacja.

Informacje na temat DiscoGel 4 lata 4 dni temu #10016

• grzesiek816
  • grzesiek816 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 0
z tego co zauważyłem to w Polsce proponują ten zabieg, lekarze którzy są raczej dobrymi specjalistami i nie nastawialiby się na coś nie sprawdzonego i nie przynoszącego efektu. Wykonanie operacji jest chyba większą ingerencją niż zastrzyk jednakże np. ja nie wiem na ile ten zastrzyk ma skuteczność stąd moja niewiadoma..

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10139

• sauronn
  • sauronn Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ciekawa metoda.
Znajomy, który pracuje fizycznie we Francji zmaga się z dyskopatią w 3 poziomach od L4-L5-S1. Pewnego dnia ból i drętwienie nogi były tak silne, wraz z brakiem siły w nogach, że został zawieziony do szpitala.
W szpitalu w Lyon zrobiono MRI całego kręgosłupa i wykonano iniekcję Discogel w najsłabszy z ww. poziomów. Facet po 3 tygodniach wrócił do pracy. Po ponad miesiącu twierdzi, ze ma o 75% dolegliwości mniej, bólu praktycznie brak. Od razu mają pełen obraz sytuacji. Jak na razie nie zgłasza powikłań. Po 3-6 miesiącach ma mieć iniekcje w kolejny krążek/dysk. na bazie wyników MRI neuorochirurg powiedział mu, że ogólnie wysokość jego krążków była zapadnięta/krótsza łącznie o ok. 2-2.5 cm od tej co powinna być. Zatem cały kręgosłup był jakby ciągnięty w dół/ siadł. Dlatego bóle przenosiły się czasami również wyżej.
We Francji robią MRI z kontrastem od razu przed operacją i to całego kręgosłupa.W Polsce robi się 1 odcinek bez kontrastu i samą diagnostykę wydłuża się o lata. Myslę, że skuteczność tej metody to kwestia stanu zaawansowania zmian degeneracyjnych. Znajomy relacjonował, że czuł jak po podaniu żelu z każdym dniem miał uczucie rozpierania kręgosłupa w miejscu iniekcji. w MRI kontrolnym wyszło, że zwiększyła się wysokość dysku o kilka jednostek.
Powinno teraz pracować się nad jeszcze lepszym udoskonaleniem tego żelu, aby nie było historii podobnych jak z francuskimi implantami silikonowymi do piersi, które były rakotwórcze... na obiektywne dane poczekamy jeszcze długie lata. Lecz część z nas nie może już dłużej czekać.
Za tą wiadomość podziękował: użytkownik421, melodia

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10140

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Mi akurat po urazie w szpitalu za pierwszym razem zrobili 3 rezonanse (szyjny/piersiowy/lędźwiowy), ale na dwa albo trzy razy - nie pamiętam. Natomiast w szpitalu w którym robiłem od podstaw sieć komputerową i podłączałem m.in. pod stanowiska w pracowni MRI, w ramach testowania MRI przed otwarciem szpitala zrobili mi MRI ciągłe całego kręgosłupa - podobno przekroi najlepiej nie poustawiali (bo to były testy sprzętu w zasadzie przed rozruchem), ale badanie się przydało no i wcale długo nie trwało w porównaniu do badania jednego odcinka. Fajnie by było jakby tak wszędzie robili - tak jak piszesz - ale może po prostu w PL nie chcą znaleźć u pacjentów zbyt wiele schorzeń przez przypadek.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Informacje na temat DiscoGel 3 lata 11 miesiąc temu #10146

• magda_lena
  • magda_lena Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam,
czy wiesz jak dawno miał Twój znajomy iniekcję?
Uwaga odnośnie oddziaływania samej substancji na organizm jest jak najbardziej trafna... niestety to ryzyko jest wpisane w proces leczenia. Czytałam również artykuł o rakotwórczym działaniu przeleczonych kanałowo zębów... - taka dygresja potwierdzająca zasadę, że cokolwiek wkładamy obcego do organizmu ryzykujemy. Jednak pokusa pozbycia się bólu i powrotu do sprawności jest często silniejsza.

pozdrawiam
magda

Czas generowania strony: 0.100 s.
Zasilane przez Forum Kunena