Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Informacje na temat DiscoGel

Informacje na temat DiscoGel 2 lata 1 tydzień temu #9868

• kamil125
  • kamil125 Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
www.wprost.pl/ar/524402/Maloinwazyjna-me...dyskopatii-DISCOGEL/
Coś jednak ruszyło. Sam zastanawiam sie czy nie zamienić operacji enedoskopowej która mnie czeka w grudniu i poszukać kosulatcji w tej sprawie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Informacje na temat DiscoGel 2 lata 1 tydzień temu #9869

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 921
  • Oklaski: 30
Na NFZ chyba też to robią - www.medicam.pl/index.php/pl/aktualnosci/...z-uzyciem-discogel-u

szczecin.tvp.pl/22146255/pionierska-operacja-na-bol-kregoslupa

Aktualnie zgłoszone są 3 testy kliniczne:

trialbulletin.com/lib/trials/term=Discogel

z czego jeden nie odbędzie się (cyt. "The French medicines agency did not allow the continuation of the study (no patient enrolled in this study)" - więcej szczegółów nt. powodów brak, źródło: clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02089139)

nucare.pl/

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 1 tydzień temu przez użytkownik421.

Informacje na temat DiscoGel 2 lata 1 tydzień temu #9870

• Pawelski
  • Pawelski Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 2
W wiadomościach też o tym mówili :http://wiadomosci.tvp.pl/21877041/20102015-1930

Kamil w tym linku który podałeś reklamuje się centrum medyczne gamma z Warszawy.Piszą że od października stosują tą metodę a szpital w Gryficach podobno pierwszy w Polsce to zastosował teżw październiku.

Mnie to zawsze dziwi że są przeprowadzane badania kliniczne nad bezpieczeństwem danej metody a jednocześnie inni już to oferują normalnie pacjentom.

Zabieg trwa 15 minut więc pewnie nie jest skomplikowany.Jeśli będzie tani i rzeczywiście skuteczny to będzie się szybko rozpowszechniał.

Informacje na temat DiscoGel 2 lata 6 dni temu #9873

• Mateusz00
  • Mateusz00 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 0
Powiedzcie mi jak ten żel niby blokuje ból pochodzący z konfliktu z np nerwem kulszowym ?przecież jądro uciska na nerw mechanicznie,to nie są bóle pochodzące z rozerwanego pierścienia. ..proszę o wytłumaczenie bliższe tej metody bo albo ja czegoś nie rozumiem albo za dużo sobie obiecuję po tej metodzie
Ostatnio zmieniany: 2 lata 6 dni temu przez Mateusz00.

Informacje na temat DiscoGel 2 lata 6 dni temu #9875

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 921
  • Oklaski: 30
Tutaj jest dość ciekawa dyskusja na ten temat: neckandback.com/forum/opinion-about-discogel/

Przewijają się w niej różne wątki, zarówno za jak i przeciw, plus dyskusja na temat interesów lekarzy zarówno promujących nowe metody jak i sceptycznie nastawionych wobec euforii wokół każdej nowiny.
Ciężko wyrobić sobie na podstawie tej dyskusji swoje zdanie, ale można zobaczyć argumentację obu stron.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Informacje na temat DiscoGel 2 lata 6 dni temu #9876

• Mateusz00
  • Mateusz00 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 0
Wynika z tego że to jakaś mieszanka w której etanol denaturuje białka (to wiemy z chemii licealnej) czyli nerwy w krążku znosząc ból.....nawet ten doktor z USA ma wiele wątpliwości i pytań co do tej metody...choćby o to czy inne struktury nie będą miały kontaktu z tą substancja bo skoro to powoduje ścinanie białek to przy kontakcie z rdzeniem czy innymi strukturami było by dramatem..niewątpliwie będę śledził wątek tej metody na forum:) trzeba by było zaprosić ludzi którzy przeszli ten zabieg tutaj na forum!
Ostatnio zmieniany: 2 lata 6 dni temu przez Mateusz00.
Czas generowania strony: 0.161 s.
Zasilane przez Forum Kunena