Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zastrzyki do krążka z PRP

Zastrzyki do krążka z PRP 3 lata 8 miesiąc temu #8927

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Witam,
czy ktoś słyszał o takim leczeniu, na czym ono polega, jaki jest koszt i czy w ogóle w Polsce jest to dostępne?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zastrzyki do krążka z PRP 3 lata 8 miesiąc temu #8928

• Mateusz00
  • Mateusz00 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 0
angelius.pl/terapia-osoczem-bogatoplytkowym.html - ogólne informacje, wystarczy wpisać w gugle "osocze bogatopłytkowe terapia"
fizjoporadnia.pl/ceny/medycyna-regeneracyjna/ - kolejny.
Nie ma w internecie lub są bardzo skąpe wspominki na temat leczenia tą metodą dyskopatii, leczy się nią z dość dobrym skutkiem np. więzadła kręgosłupa(a trochę ich jest) przy niestabilności więzadłowej. Koszt około 600 zł za zabieg wstrzyknięcia, w wielu ośrodkach w Polsce taką terapię wykonują(google). Bardzo, ale to bardzo chętnie bym chciał poznań zdanie znakomitych polskich neurochirurgów np. Dr Głowackiego na temat tej terapii. Sam jestem zainteresowany metodą. Moim zdaniem taka metoda może mieć zastosowanie przy bardzo poczatkowych zmianach jak np odwodnienie krążka bez/z bardzo małą wypukliną ale przy wiekszych wątpie(nie jestem lekarzem ofc).
The following user(s) said Thank You: użytkownik421, tadeuszklawik

Zastrzyki do krążka z PRP 3 lata 8 miesiąc temu #8929

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 201
  • Oklaski: 41
dyskopatiablog.wordpress.com/2012/04/19/...na-dzien-19-04-2012/ Tu jedna osoba o tym opisuje, nawet fajny blog.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez adbur.
The following user(s) said Thank You: tadeuszklawik

Zastrzyki do krążka z PRP 3 lata 8 miesiąc temu #8930

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
Po ogólnym przeglądnięciu google: jest dużo informacji w internecie na ten temat (PRP w dyskopatii), ale głównie na stronach małych prywatnych przychodni, i na YouTube - ale też autorstwa j.w., podobnie jak inne metody typu nukleoplastyka/IDET/itd. Ciężko na temat takiego zastosowania cokolwiek znaleźć w opracowaniach naukowych z jakichś uczelni, albo napisanego przez lekarzy z jakiegoś większego szpitala niż mała prywatna praktyka lekarska wykonująca różnego rodzaju nie-operacyjne zabiegi na kręgosłupie.

PS. Gdzie widzicie informacje o wstrzykiwaniu tego do dysku ?

pl.wikipedia.org/wiki/Osocze_krwi

www.galen.pl/terapia-plytkowymi-czynnikami-wzrostu,d87.html

lekarzortopeda.eu/plytkowe.php

- i milion innych stron, ale nie o wstrzykiwaniu do dysku!

PS2. @adbur - czy PRP i komórki macierzyste z bloga do którego link podałeś mają coś wspólnego ?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: tadeuszklawik

Zastrzyki do krążka z PRP 3 lata 8 miesiąc temu #8932

• adbur
  • adbur Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 201
  • Oklaski: 41
Użytkownik , ja się za bardzo na tym nie znam, blog wyszukałem swojego czasu przed moją operacją, na tym blogu jest opisane coś o regeneracji/zastrzyku w dysk ale nie mogłem tego na iPhonie znaleźć.
Facet opisuje całą swoją historię, gdzieś nawet jest tam zapisane o jego potwornym bólu po zabiegu wkłucia się w dysk( ja cały czas piszę z komórki a ten blog na kompie zupełnie inaczej wygląda i są odnośniki,których nie mogę teraz znaleźć).

Zastrzyki do krążka z PRP 3 lata 8 miesiąc temu #8933

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1004
  • Oklaski: 35
@adbur - ten blog był dyskutowany w temacie o komórkach macierzystych, to znaczy od tego bloga się zaczął duży temat: drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/inn...razka-mk-3072/page-1

Ale PRP to raczej nie komórki macierzyste hodowane przez jakiś czas z krwi pacjenta tylko odfiltrowana krew. Wydaje mi się że to są dwa zupełnie inne tematy, i że pytanie główne w tym wątku może być mylące, tzn. że nie podaje się PRP do dysku. Jakkolwiek jak zwykle zastrzegam sobie prawo do pomyłek bo nie jestem lekarzem, i proszę o poprawienie mnie jeśli się mylę.

Informacja na stronie Regenexx na temat różnicy pomiędzy PRP a komórkami macierzystymi (2009r):

"What’s the difference between PRP and stem cell therapy?"
Link: www.regenexx.com/2009/07/whats-the-diffe...d-stem-cell-therapy/

Wolne tłumaczenie fragmentu: "W ortopedii w szczególności, jeśli PRP jest jak dodanie dodatkowego nawozu i wody do upraw, to dodanie Mezenchymalnych Komórek Macierzystych (MSC) jest jak wprowadzanie nowych nasion w danym miejscu i wynajęcie ogrodnika"
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 3 lata 8 miesiąc temu przez użytkownik421.
The following user(s) said Thank You: adbur
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.095 s.
Zasilane przez Forum Kunena