Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Adhezjoliza kręgosłupa

Adhezjoliza kręgosłupa 5 lata 1 miesiąc temu #5498

• max
  • max Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
przeleciałem forum, ale nie znalazłem informacji na temat metody leczenia
wykonują ją w Starogardzie Gdańskim, bardzo długie kolejki
może ktoś słyszał, ktoś coś wie ??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Adhezjoliza kręgosłupa 5 lata 1 miesiąc temu #5501

• aiga25
  • aiga25 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 350
  • Oklaski: 59
Poszperałam w necie i znalazłam takich parę informacji:

Adhezjoliza chirurgiczna (uwalnianie zrostów) jest współcześnie stosowaną metodą leczenia zrostów bez względu na metodę adhezjolizy (na przykład laparoskopia, klasyczna operacja brzuszna) oraz na rodzaj zrostów. Skutkuje to jednak kolejnymi uszkodzeniami tkanek i częstymi przypadkami po­wtórnego tworzenia się zrostów (w 85% przypad­ków), nawet przy zachowaniu zasad prawidłowej techniki chirurgicznej.
zrosty.pl/leczenie-zrostow/
Adhezjoliza nadtwardówkowa. Nazwa ta pochodzi od "przyczepności" blizn. Adhezjoliza to mało inwazyjny zabieg, który został opracowany w pod koniec 1980 roku przez dr Gabor Racz. Procedura okazała się skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu pleców i nóg z powodu powstawania zrostów. Blizna(zrost) może tworzyć się wokół korzeni nerwowych, powodując ciągły, nieubłagany ból. Zrosty są typowo formowane ze względu na stan zapalny i podrażnienie w przestrzeni zewnątrzoponowej. Blizna(zrost) może często spowodować podrażnienie i zapalenie nerwów, które mogą powodować ból, który promieniuje z dolnej części pleców do nogi.
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz oceni Twój stan, oraz przeprowadzi badania RM i TK w celu określenia, które nerwy prawdopodobnie mają wpływ i są odpowiedzialne za ból. Początkowo wykonuje się serię zastrzyków sterydowych epidural, następnie lekarz ustala harmonogram zabiegów. Zabieg rozpoczyna się poprzez wstrzyknięcie znieczulenia z małej igły w skórę powyżej pośladka. Gdy obszar jest zdrętwiały, przy użyciu większej igły (cewnika) przewód jest umieszczany w przestrzeni zewnątrzoponowej za pomocą minikamery do właściwego miejsca. Gdy cewnik jest w odpowiednim miejscu, w którym dotyka tkanki korzeni nerwowych, podaje się wiele leków (roztwór soli fizjologicznej, leki przeciwzapalne, środki znieczulające miejscowo i steroidy). Są one wstrzykiwane do przestrzeni, w celu rozpuszczenia niektórych tkanek, zrostów i zmniejszenia stanu zapalnego. Natychmiast po wstrzyknięciu można zauważyć, że Twoje nogi są ciężkie i można odczuwać pewne zmiany sensoryczne, ale są tymczasowe.
Tak jak w przypadku wszystkich leków istnieje potencjalne ryzyko powikłań. Najczęściej pacjenci skarżą się na łagodny, umiarkowany powrót bólu w miejscu wstrzyknięcia krótko po zabiegu. Inne, bardziej poważne i znacznie mniej powszechne powikłania to ucisk rdzenia kręgowego, nadmierne ciśnienie wewnątrzczaszkowe, krwawienie, krwiak podtwardówkowy wtrysk, lub zakażenie.
dysko-patia.eu/news.php
Operacje: 2000 - skolioza, stabilizacja, 2003 - usunięcie instrumentarium po odrzucie, 2013.02 - L4/L5/S1 discektomia z 2 implantami m/kręgowymi, 2013.07 - L4/L5/S1stabilizacja, 06.03.2015 - operacja wszczepienia neurostymulatora rdzeniowego (SCS), etap 1, 12.03.2015 - operacja SCS, etap 2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421
Czas generowania strony: 0.097 s.
Zasilane przez Forum Kunena