Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 7 lata 1 miesiąc temu #3083

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
No nie, to nie żart. Odnajduję błogostan w bezruchu :) Co jest o tyle fajne, że wcześniej się musiałem ruszać żeby nie bolało, i nie dało się odpocząć :)

Odnośnie tematu - tutaj są trzy dokumenty dotyczące projektu opisywanego na w/w blogu:

www.gpwcatalyst.pl/raporty_ebi?ph_main_c...in_content_1_id_tr=6
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 7 lata 1 miesiąc temu #3084

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 11
Oprócz sprawozdań finansowych niestety nic chyba tutaj nie ma :( (chociaż przejrzałem pobieżnie ). Temat jest dla mnie bardzo interesujący postaram się skontaktować z twórcą bloga.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 7 lata 1 miesiąc temu #3085

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
W sprawozdaniach jest:
- ilość eksperymentalnych hodowli (czyli ilość pacjentów?)
- koszt hodowli (po podzieleniu przez ilość może dawać koszt leczenia na osobę)
- założenia czasowe projektu
- instytucja udzielająca grantu na badania

Dodatkowo opis jest jeszcze tutaj:
impomed.com.pl/index.php?action=aktualnosci&id=7

cytowany artykuł:
www.ecmjournal.org/journal/supplements/v.../vol010supp03a39.pdf

Info jako fragment wykładu ( od 6:50 )

Przy okazji - gdyby nie było rewypuklin po operacjach, to ta metoda nie była by chyba potrzebna?

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 7 lata 1 miesiąc temu #3091

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 11
"Przy okazji - gdyby nie było rewypuklin po operacjach, to ta metoda nie była by chyba potrzebna?"

Uzytkowniku to ma na celu zregenerowanie dysku czyli odtworzenie jego funkcji. Dzięki temu następne poziomy nie będą iść, a człowiek może wrócić do 100% swojej sprawności. Jeżeli się myle niech mnie ktoś poprawi ;)

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 7 lata 1 miesiąc temu #3092

• damian
  • damian Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 15
Tak naprawde nie wiadomo czego sie spodziewac. Jesli rzeczywiscie nie dochodzilo by do rewypuklin to ta sama regeneraca dysku moim zdaniem nie wiele wnosi. Jakby nie było to panuje tam cisnienie, takze do zwiekszenia wysokosci dysku malo prawdopodobne ze dojdzie natomiast co do samego odtworzenia jadra miadzystego to tez ciezka sprawa, gdyz musialo by dojsc do zwiekszenia objetosci krazka , przez co jeszcze wiekszy wzrost cisnienia w krazku. Sprawa moim zdnaiem utrudniona z uwagi na dosc znaczny nacisk na krazki i to nawet w pozycji lezacej ( ale moze za duzo kombinuje nie wiem) :) . Sam nie wiem im chodzi o odbudowe Jadra miazdzystego czy pierscienia wloknistego? A moze i to i to? Jesli chodzi o pierscien to nawet logiczne, teoretycznie by doszlo do regeneracji chrzastki przez co mniejsza szansa ze dojdzie do rewypukliny itp. Natomiast z jadrem miazdzystym to sam nie wiem... Tak naprawde, nie ma badan na ile widoczna w MRJ utrata wody przez JM, skutkuje utrata wlasciwosci amortyzacyjnych przez Krązek.

Zreszta moim zdaniem po operacji to i tak juz woda na mlyn... Kluczowym wydaje ze sie uchwycic chorobe w dosc wczesnym stadium, zeby byla mozliwosc regeneracji wewnetrznych uszkodzen pierscienia.

:unsure: :unsure: Aczkolwiek sam zabieg moim zdaniem jest dosc niebezbieczny, jesli wprowadzimy igle do krazka, a w nastepstwie dojdzie do infekcji to usuniecie krążka jak nic wchodzi w gre. Tak jak w przypadku radikulografii bylo kiedys/a teraz w przypadku tych roznych koblacji// stosunkowo rzadkie infekcje ale jednak.

Zastanawiajace jest rowniez to, ze skoro juz w 1998 w UK prowadzili pewne badania, rzekomo wyniki byly dosc dobre, to czemu jeszcze sie tego nie stosuje/czemu tak malo slychac o tym? :( :( :(

Ostatnia rzeczą, jest iż ta metoda pomimo mozliwej swojej skutecznosci raczej nie bylaby stosowana powszechnie wiąże sie to ze zbyt duzymi kosztami leczenia (operacja + pobranie komorek+wychodowanie nowych+implantacja+kontrola pacjenta).

Ale to tylko moje dyskusyjne rozwazania.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 miesiąc temu przez damian.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 7 lata 1 miesiąc temu #3093

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Suchy napisał:
"Przy okazji - gdyby nie było rewypuklin po operacjach, to ta metoda nie była by chyba potrzebna?"

Uzytkowniku to ma na celu zregenerowanie dysku czyli odtworzenie jego funkcji. Dzięki temu następne poziomy nie będą iść, a człowiek może wrócić do 100% swojej sprawności. Jeżeli się myle niech mnie ktoś poprawi ;)

Póki co, w przestawionych tutaj pracach, komórki podawane są PO zbiegu operacyjnym odcinka lędźwiowego, a NIE zamiast.
Proponuję dokładnie posłuchać filmu, i dokładnie poczytać tytułowy blog.
Użycie pobranych, podhodowanych i podanych ponownie komórek ma spowodować (wg. danych z filmu) 53%-towy spadek rewypuklin.

Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. Ja to tak zrozumiałem.
Czas generowania strony: 0.098 s.
Zasilane przez Forum Kunena