Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 8 miesiąc temu #3658

• damian
  • damian Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 15
Moze nie na temat. Ale zastanawiajacy jest przypadek pudziana link do artykulu ostatnio wkleilem na forum. Okazalo sie ze on juz kilka ladnych lat wstecz mial kilka czesci ciala naprawianych komorkami macierzystymi. Ostatnio były to rzekomo wiezadla krzyzowo-biodrowe. Chociaz ja sie zastanawiam czy to nie chodzilo o dysk ?

Podsumowując jakby to nie działalo to nie sądze ze po raz kolejny wydawał by na to pieniadze.
Z tym ze z dyskami moze jest inaczej niz wiezadlami, bicepsami itp...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 8 miesiąc temu #3661

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
No właśnie takie przeważnie spotykam opinie, że to bardzo fajnie działa wszędzie i w różnych schorzeniach, poza dyskami. Na stronie Regenexx jest opisanych wiele innych zastosowań, dyski raczej bez entuzjazmu są opisane. Cieszą się, że np. nastąpiła redukcja przepukliny o 20%, ale jednocześnie piszą że podobne redukcje czasem następują samoistnie. Nie widziałem nigdzie informacji, żeby komórkami się udawało skutecznie leczyć dyski, i żeby występowały jakiekolwiek powtarzalne efekty. Są informacje, że u zwierząt udało się w ten sposób wyleczyć dyski - u ludzi nie bardzo. Tak że wydaje mi się, że jeśli ktoś pisze, że efekty są dobre, to raczej w sensie że jakąś tam minimalną poprawę udało się przypadkiem uzyskać i że jest światełko w tunelu, ale słabe i mruga.
W 2010 i 2011r było duże zainteresowanie i entuzjazm np. na forum www.spinepatientsociety.org/, potem stagnacja, potem już niewiele wpisów.
Link do wyszukiwania - www.spinepatientsociety.org/forum/search.php (w pole "Keyword(s):" wpisujemy "stem", obok wybieramy z rozwijanego menu "Search Titles Only", i klikamy troszkę niżej po prawej "Search Now")
Po datach widać, że niewiele nowego.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 8 miesiąc temu #3665

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 11
Chłopaki, ale tu nie chodzi o pełną odbudowę jądra miażdżystego tylko pewnie w jakiejś części tak, aby był "amortyzator" w miarę zachowany. Po za tym to co robił Dr Głowacki jest w fazie eksperymentu. Nie słyszałem, żeby ktoś na świecie robił identyczną procedurę. Wyniki badań dokładne pewnie będą za kilka lat jak się poobserwuje pacjentów w pewnym przedziale czasu. Na razie z wstępnych obserwacji zdaniem Dr. wyniki są bardzo dobre czyli swoje założenia procedura spełnia (chyba). Na ten temat nie rozmawiałem jako pacjent, który miałby być podany tej procedurze tylko rozmowa była w kontekście "ciekawostki naukowej", więc ściemnianie w celach komercyjnych raczej odpada.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 8 miesiąc temu #3669

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Będzie świetnie, jeśli coś z tego wyjdzie.
Natomiast pisząc powyższe, miałem na myśli to, że w tej chwili pacjent nie ma takiej opcji, jak pewne i skuteczne leczenie komórkami macierzystymi dysku jako alternatywa dla operacji, odpłatnie czy nieodpłatnie. I nie wiadomo póki co czy coś takiego się w ogóle uda.

Leczenie zwierząt:

PIKiT UJ, komórki skóry:

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 8 miesiąc temu #3671

• damian
  • damian Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 15
Suchy z tego co kiedys czytalem, chyba nawet wklejalem te artykuly gdzies na forum, to juz ta metoda siega kilka lat wstecz jakos kolo 1999 roku bodajze byly eksperymenty w UK badz Szwecji jesli dobrze pamietam. Wtedy wyniki były niezadowalające. Z tym że to było już dawno temu teraz wiadomo wiedza i metody są bardziej rozległe.

Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 2 miesiąc temu #4212

• mpcheat
  • mpcheat Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 4
Ja rozmawiałem telefonicznie z współpracownikiem doktora Głowackiego. Stwierdził także, że rezultaty były bardzo dobre. Ale wiadomo, tego typu terapia nie jest tania. Kasa się skończyła i tyle.
Z tego co się dowiedziałem po wstrzyknięciu komórek macierzystych dyski co prawda nie odzyskały swojej pierwotnej wysokości, (w sumie jak mają skoro grawitacja robi swoje) ale udało się je ponownie nawodnić. Gdyby tak udało się jakoś mechanicznie na jakiś czas poszerzyć przestrzeń międzykręgową dyski pewnie by odzyskały też swoją wysokość.

Co do głosów sprzeciwu.
Amerykanie wydają ponad 100 miliardów dolarów rocznie na walkę z bólem powodowanym uszkodzeniem kręgosłupa. Jest pewna część osób, która woli aby tak zostało $$$$$. Osobiście uważam, że jeśli ta metoda daje choć cień szansy na uratowanie naszych dysków to powinno się ją eksploatować od końca.

Na całym świecie prowadzone są testy kliniczne na pacjentach przy użyciu komórek do regeneracji dysków. Nie trzeba szukać daleko, choćby w Niemczech.
Sam dostałem propozycję nie do końca chyba legalną od pewnego szpitala w Chinach (oni mają gdzieś kwestie etyczne) aby przeprowadzić terapię komórkami macierzystymi pobranych z krwi pępowinowej. Cena? Jedyne 25.000 dolców.
Powiem szczerze gdybym miał kasę (poza tym nie tylko ja ale i wielu z was) to bym się nie zastanawiał tylko wsiadł do najbliższego samolotu i zrobił wszystko aby się wyleczyć.
Najbardziej prominentną prywatną kliniką w USA jest jak każdy wie (albo i nie) Regenexx. Ale nie tylko. Laser Spine Institute ma oddzielną stronkę RegenaDISC robiącą to samo. Poza tym dzień po dniu znajduję coraz więcej mniejszych klinik świadczących tą samą terapię. Kilka klinik w USA prowadzi badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych w regeneracji krążków będąc finansowanych przez samą FDA.

Przykład? Proszę bardzo:
www.laspineinstitute.com/RegenerativeBiologicTherapies.htm#gdf5
Najgorsze z czym się spotkałem u nas to biadolenie naszych "speców", że ta terapia pomaga nie wielu osobom, że to marnowanie kasy itd... Tylko żaden nie powie ile zabiegów, które są finansowane przez nasz cudowny NFZ tak naprawdę mogą więcej spieprzyć niż pomóc. A czemu? Wiadomo $$$.
Chcecie lub nie, przyszłość leczenia tego typu schorzeń to chirurgia mało inwazyjna.

W Polsce też mamy klinikę zajmującą się leczeniem komórkami. Tak, ta sam w której leczył się Pudzian - terapia kosztuje ok. 18 tysięcy złotych. Drogo? Może, ale ja bym mógł zaryzykować bez problemu nawet w obecnym stanie finansowym.
Co więcej, mam informacje z pierwszej ręki od kogoś z tej kliniki, że mają ful pacjentów z problemami neurologicznymi. Szukają neurochirurgów z którymi mogli by podjąć współpracę. Czas pokarze, ale na pewno $$$ zrobi swoje.
Tego typu terapia powinna stać na pierwszym miejscu przed wykonaniem jakiegokolwiek bardziej inwazyjnego zabiegu - słowa jednego z lekarzy udzielającego wywiad w anglojęzycznym artykule (nie pamiętam który i nie mam linka).
Kiedy to się wprowadzi pomyślcie kto najwięcej na tym zyska a kto najwięcej na tym straci.

Żal mi tylko jest tego, że jak zwykle o tym czy ktoś się w pełni wyleczy jak zwykle decyduje $$$. Oraz tego, że wszystko to idzie w tak powolnym tempie i ludzie decydują się na poważną ingerencję w struktury człowieka której już nie można cofnąć.
Jeśli ktoś się mocno interesuje komórkami wie też, że problemem jest utrzymanie się komórek w rejonie w którym chcielibyśmy aby pozostał. Niestety mają one to do siebie, że z czasem i tak się "rozchodzą" w różne strony. I tu ciekawostka pochodząca z biotechnologia.pl
biotechnologia.pl/biotechnologia-portal/...yskow_kregowych.html

Regenaxx jako jedyna klinika posiada w jakimś stopniu udokumentowane osiągnięcia. Niestety nie są to wszystkie przypadki bo sporo osób nie zgadza się na przedstawienie ich do wglądu. Poza tym największą barierą z jaką mamy do czynienia to niestety pieniądze. Terapia tego typu kosztuje dziesiątki tysięcy dolarów. Gdyby była finansowana z urzędu pewnie byśmy mieli znacznie więcej wyników. Ale miejmy nadzieję, że będzie to już niedługo.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc temu przez mpcheat.
Czas generowania strony: 0.118 s.
Zasilane przez Forum Kunena