Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 9 miesiąc temu #3152

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Jest nowy wpis na blogu, wiele wyjaśniający.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 8 miesiąc temu #3348

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Kilka informacji/wyników badań z Mesoblast

www.mesoblast.com/technology/scientific-...ications/orthopedic/

Mam wrażenie, że ogólnie do tematu komórek macierzystych lepiej podchodzić ostrożnie.
Na forach można spotkać już wypowiedzi osób, które przeszły kurację komórkami macierzystymi, i nie są zadowolone z efektów.
Póki co, świetne efekty odnotowano podobno przy regeneracji rdzenia kręgowego, natomiast przy dyskach ciężko coś spektakularnego znaleźć.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 5 miesiąc temu #3648

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 11
Wczoraj miałem okazję porozmawiać z dr. Głowackim, który zajmuję się a raczej zajmował komórkami macierzystymi. Niestety zajmował, ponieważ obecnie skończyły się na to pieniądze. Metoda polega na wszczepieniu komórek w "pozostałości" jądra miażdżystego w celu jego odbudowy i przywróceniu funkcji amortyzatora i zapobiegnięciu degeneracji kolejnych segmentów. Podobno wyniki są bardzo dobre.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 5 miesiąc temu #3652

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Próbowałem znaleźć na różnych forach skupiających pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa chociaż jedną wiadomość, że ktoś przeszedł kurację dysku komórkami macierzystymi, i że jest zadowolony - nie trafiłem na ani jedną taką wypowiedź. Chętnie przeczytam jeśli ktoś na taką trafi.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 5 miesiąc temu #3653

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 11
Może efekty są tak dobre, że ludzie zapominają o kręgosłupie i nie piszą nic na forach hehe ;)
Ale śmiechem żartem mój "znajomy" miał ponad pięć lat temu tradycyjna zwyczajną discektomię i mówił, że gorszą traumą było skręcenie kostki :blink: Zrobiła się przepuklina, ostry ból, zoperowali i zapomniał o sprawię razem 1,5 miesiąca "bujania" się z kręgosłupem.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 5 miesiąc temu #3654

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Suchy napisał:
Może efekty są tak dobre, że ludzie zapominają o kręgosłupie i nie piszą nic na forach hehe ;)

Było by bajkowo ;) Niestety raczej piszą, że nie widzą efektów.
W filmie z Niemiec mówią, że największym osiągnięciem zastosowania komórek macierzystych jest zmniejszenie liczby rewypuklin, jeśli przy discektomii podawane są również komórki macierzyste.
Na stronie Regenexx też ciężko coś znaleźć - www.regenexx.com/category/recent-results/back-case-results/ . Piszą o wzmacnianiu więzadeł kręgosłupa, natomiast nie widzę żeby pokazali np. wyniki MRI obrazujące, że jakiś dysk się odbudował po podaniu komórek. Może to jest na ich stronie, ale ja tego nie widzę? :unsure:

EDIT: O, przepraszam. Znalazłem coś: www.regenexx.com/2011/06/disc-stem-cell-...f-the-story-unfolds/
Can every patient that undergoes the Regenexx-C stem cell procedure for the disc expect these dramatic results? NO. Here’s a link to a disc stem cell patient that didn’t get these same results (www.regenexx.com/2010/07/stem-cells-used...tment-likely-needed/). However, since this outcome was achieved with a disc stem cell injection and without surgically removing pieces of the disc, we’re very encouraged that this much less invasive procedure is clearly a next generation option for appropriately vetted patients considering disc surgery.
(Please note, this patient was treated with the Regenexx-C cultured stem cell procedure and not Regenexx-SD. While Regenexx-SD does rely on the same stem cell type that was used to treat these patients and other clinics have reported good results using similar procedures that don’t rely on stem cell culturing, Regenexx-SD clinical effectiveness has not yet been established.)
Czas generowania strony: 0.163 s.
Zasilane przez Forum Kunena