Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk

Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 2 lata 1 miesiąc temu #13599

• Ninqsia
  • Ninqsia Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Oklaski: 0
Zabieg to dla mnie ostateczność..

Ja Wy sobie radzicie z bólem?? Sama nie wiem co mogę jeszcze dla siebie zrobić.
Narazie chodzę do lekarza medycyny manualnej na mezoterapię kręgosłupa. Pływam też na plecach 3x w tygodniu. Gó** za przeproszeniem to wszystko daje, bo posiedzę trochę z pochyloną do przodu głową i moja przepuklina szyjna odzywa się od razu, a ból znowu trwa kilka tygodni. Mam dość faszerowania się lekami, odstawiłam je.
Musi być dla nas jakaś nadzieja, być może za parę lat te operacje będą nowocześniejsze i skuteczniejsze. Nie znam nikogo w swoim kręgu, kto po operacji fundowanej w naszych szpitalach wrócił do zdrowia..
Mam 27 lat, boję się operacji :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 2 lata 1 miesiąc temu #13600

• Ellesar89
  • Ellesar89 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Ninqsia- z tego co ktoś pisał to chyba Głowacki nie robi szyi bo nie wie jak wejść tam przestrzeń międzykręgową.Ja bym obowiązkowo w Twoim przypadku pracował nad pogłębieniem lordozy i to z tego co mówisz natychmiast.Może to sprawić że nie będziesz czuła tak mocno przepukliny a nawet troszkę się cofnie,tylko to jest praca na długie miesiące.Z operujesz skutek a przyczyną przeniesie się na inny level.Kupuj sobie czas.

Rwetes -generalnie podejście zdrowo rozsądkowę bardzo spoko, i wiadomo że trzeba być ostrożnym,oceniać publikację naukowe a nie opinie jednej osoby w necie.Pamiętajmy że nikt nie oczekuję po zastrzyku całkowicie nowego dysku bo taki byłby wart dziesiątki tysięcy Euro.Tutaj na forum każdy zrobił swój research i każdy ma swoje zdanie

"byłem wiec poradzić się fachowców tj. znanych/polecanych/doświadczonych neurochirurgów ( oczywiście nie ofeujących tych metod w swoich klinikach)" no jasne że nie polecają,ludzie z zasady są niechętni do tego czego do końca nie poznali ale jeśli ma za X lat działać to trzeba dziś zacząć.

Ja swoje u różnych terapeutów przesiedziałem i przegadałem.I bywało tak że odradzali mi to takie podejście(fizjoterapeutyczne) do problemu które akurat przynosiło mi ulgę w przeciwieństwie do ich metod.A dlaczego? Sam nie wiem czy boją się nieznanego,czy skuteczniejszej konkurencji na rynku " kręgosłupowym" a wiadomo że życie pokazuje i każdemu może pomóc coś innego.
Fakt jest jeden komórki macierzyste działają to znaczy regeneruję tkanki w których są wszczepiane.Jakość i ilość komórek to już kwestia dyskusji zależnie od miejsca i zabiegu.Tak czy siak ja pewnie poddam się zabiegowi(spamować co i jak nie będę,napiszę post pół roku po zabiegu i rzucę rezonanse dla pożytku publicznego).

Znam 2 osoby z stanów co miały komórki ale u prywaciarzy
1.mówił że w sumie nie czuły chyba różnicy(ale jak się go pytam czy zrobił post rezonans to mówi że nie a może mu się podniósł i wybielił tylko cały czas uciskał na nerw)
2. miał luz na 2 lata a później wróciło (i teraz ja bym zupełnie nie winił o to komórek ,bo swoje zrobiły a gość nie miał za wiele pojęcia o "higienie kręgosłupa" i zupełnie nie szukał przyczyny swoich problemów,więc może po prostu te same zachowania zdegenerowały nadbudowany dysk.

I pisałem z jednym doktorkiem z ciekawości ze stanów co robi KM to mówi że na post rezonansie zmian nie będzie widać ale odczuję się człowiek znacznie lepiej(to dla mnie jakaś wkrętka w takim razie). Bo mnie Głowacki jasno powiedział że dysk ma mało szansę na cofnięcie się ale się podniesie i wybieli.I to może dać szanse na ulgę podczas obciążeń.I ja patrzę na ten zabieg też jak na kupienie sobie czasu,i wzmocnienie dysku na wypadek hipotetycznej discectomii.Tak patrzę na ten problem.

I jeszcze odnośnie ceny że 10tys to za mało żeby oczekiwać skuteczność.W stanach ceny wahają się u prywatnych lekarzy w pomiędzy 2-4k$ więc po obecnym kursie cena Ortopediki wchodzi w widełki.I myślę że oni sami zastanawiają się jaką cena ustawić które będzie porządku ,bo jeśli np metodę okaże się bardzo skuteczna to zjechałoby się tu pielgrzymka amerykańców.Tak samo jak np ktoś by zaczął wstawiać w Polsce dysk M6 w lędźwiach i wyłączając cenę samego implantu dostosować cenę pod Polskie warunki to ,mamy tu pielgrzymkę z zagranicy za chwilę i sami byśmy terminu znaleźć nie mogli.A iść do przodu trzeba bo lekarzy mamy takich że spokojnie mogą robić rzeczy jak na zachodzie,ale z racji że mamy walutę znacznie słabszą pojawią się problem.

Za chaos przepraszam.Pozdrawiam

Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 2 lata 1 miesiąc temu #13601

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Ninqsia - ja też uważam, że operacja to ostateczność. Tym bardziej, że podobnie jak Ty w swoim otoczeniu nie znam nikogo komu po zabiegu nie poszłyby kolejne poziomy. Trzeba mieć nadzieję, że z uwagi na ilość chorujących na słupki coś zostanie w końcu wymyślone. Ja przymierzałem się do disco gelu, ale po przejrzeniu tematu na forum zaczynam się zastanawiać czy warto. Tym bardziej, że ostatnio rehabilitant zwrócił mi uwagę na nierówną długość nóg z uwagi na spięte mięśnie po jednej stronie. Może się więc okazać, że moje dolegliwości bólowe nie mają związku z dyskopatią. Jaki więc sens operować dysk, jeśli przyczyna bólu tkwi gdzieś indziej. Być może jest to też przyczyną tylu nie udanych operacji. Neurochirurg widzi na rezonansie zmiany i już nie kombinuje, czy to one rzeczywiście odpowiadają za ból. Mój terapeuta też potwierdza, że dopiero od niedawna lekarze zaczynają zwracać uwagę np. na ułożenie miednicy, długość nóg itd. Jeżeli chodzi o ból, to niestety w moim przypadku tylko okresowo leki i trochę odpoczynku.

Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 2 lata 1 miesiąc temu #13605

• wilku25
  • wilku25 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 56
  • Oklaski: 7
alpom napisał:
Dwa poziomy kosztują 11 ty czy 21 tys?

11

Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 2 lata 1 miesiąc temu #13609

• Olo79
  • Olo79 Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam ! Jest jeszcze jedna metoda leczenia dyskow o ktorej nikt nie pisal. Robi to dr Kevin Pauza w usa zabieg ma nazwe discseal. Cena ok 20000$.

Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 2 lata 1 miesiąc temu #13615

• alpom
  • alpom Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Czy wiadomo na czym polega ten zabieg i w jakich przypadkach ma sens?

Olo79 napisał:
Witam ! Jest jeszcze jedna metoda leczenia dyskow o ktorej nikt nie pisal. Robi to dr Kevin Pauza w usa zabieg ma nazwe discseal. Cena ok 20000$.
Czas generowania strony: 0.112 s.
Zasilane przez Forum Kunena