Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 10 miesiąc temu #3096

• damian
  • damian Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 15
Moim zdaniem, tak naprawde chodzi o jedno i to samo tzn. jesli dojdzie do regeneracji chrzastki pierscienia albo ogolnie dysku pelnowartosciowa tkanka chrzęstną (a nie tkanka wloknistą, ktora jest dosc slabo rozciagalna i nie wytzrymala na obciazenia- tak mowil administrator) to i tym samym dojdzie do zmniejszenia rewypuklin
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 10 miesiąc temu #3098

• Suchy
  • Suchy Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 11
Hmm ja natomiast myślałem i w sumie nadal tak myślę, że to ma przynieść taki efekt jak wszczepienie komórek w klinice regenexx. www.regenexx.com/2009/02/stem-cells-and-disc-repair/. Odbudowuje to w jakiś sposób jądro miażdżyste. Co prawda tam nie ma operacji, bo i nie jest potrzebna (w końcu są to wypukliny), ale w przypadku z bloga najpierw trzeba odbarczyć uciśnięte nerwy, a później regenerować dysk czyli odbudować wszystko w takim stopniu na ile jest to możliwe. Moim zdaniem ten wpis na blogu o tym swiadczy:
"We wcześniejszych postach pominąłem istotny fakt, że biorę udział w programie naukowym dotyczącym regeneracji krążka. Pokrótce i bez fachowej terminologii wyjaśnię: program polega na tym, że podczas operacji zostały pobrane z krążka komórki do namnożenia. Po namnożeniu komórek zostaną mi one wstrzyknięte w miejsce operowanego krążka. Ma to wspomóc jego odbudowę a co najważniejsze dać pozytywne efekty na długie lata po operacji."
Co do infekcji to raczej to chyba najmniejszy problem. Myślę, że ryzyko takie same jak w każdym innym zabiegu.
Szczerze mówiąc to opróczz bloga to reszte materiałów oglądałem i czytałem pobieżnie. Przez pracę i tak ostatnio za dużo siedzę przed komputerem co odczuwam dlatego staram się ograniczać do minimum.

Ps. Nawiązałem kontakt z Twórcą bloga może powie nam coś więcej na temat komórek.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 10 miesiąc temu #3099

• morphi2
  • morphi2 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 21
  • Oklaski: 18
użytkownik napisał:
W sprawozdaniach jest:
- ilość eksperymentalnych hodowli (czyli ilość pacjentów?)

Zdecydowanie jest to ilość eksperymentalnych hodowli komórek macierzystych pobieranych od poszczególnych pacjentów.

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 10 miesiąc temu #3102

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Komórki macierzyste - regeneracja rdzenia kręgowego:
Filmy z dłuższym opisem:

Neil Riordan PhD - Stem Cell Therapy for Spinal Cord Injury
neilriordan.net/

Film wspomniany w wykładzie, Juan Carlos Murillo :

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 10 miesiąc temu #3105

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Ponieważ jest dość dużo kontrowersji i pytań w tym temacie, pozwoliłem sobie poprosić o zabranie głosu w tej dyskusji Dr n. med. Mariusz Głowackiego, przesyłając do niego poniży email:

Treść wiadomości e-mail:
Witam Serdecznie

Czy znalazł by Pan trochę czasu, aby charytatywnie udzielić zainteresowanym użytkownikom portalu drkregoslup.pl odpowiedzi na nurtujące ich pytania w zakresie leczenia krążka międzykręgowego za pomocą komórek macierzystych ?

Adres wątku na forum, w którym toczy się aktualnie dyskusja na ten temat: drkregoslup.pl/forum/metody-leczenia/inn...egeneracja-krazka-mk

Myślę, że fachowa wypowiedź mogła by potwierdzić lub rozwiać różne wątpliwości wobec zastosowań tej metody.

Z poważaniem,

moderator drkregoslup.pl

Nie wiem niestety czy adres który znalazłem to Jego aktualny adres, i czy znajdzie czas by do nas zagościć, ale chyba było by to z pożytkiem dla wszystkich.

Pozdrawiam :)

Odp: Komórki macierzyste-regeneracja Krążka mk 6 lata 10 miesiąc temu #3141

• Użytkownik42
  • Użytkownik42 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Trochę teorii

"Mezenchymalne komórki macierzyste narzędziem terapeutycznym w regeneracji tkanek i narządów"

www.phmd.pl/fulltxt.php?ICID=933878
Czas generowania strony: 0.117 s.
Zasilane przez Forum Kunena