Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: RM lędźwiowego-zajrzyjcie

RM lędźwiowego-zajrzyjcie 2 miesiąc 3 tygodni temu #18453

• hanka
  • hanka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 47
Może ktoś miał jakiś nietypowo biegnący nerw po drugiej stronie. :evil:
Wszystkie dyski mam tak lekko przesunięte na lewo, może to wina rotacji miednicy, ale boli mnie prawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

RM lędźwiowego-zajrzyjcie 2 miesiąc 3 tygodni temu #18454

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080
Tu jest też dość zwięźle

www.neuroandspine.care/diseases/spine-re...lateral-lumbar-disc/

Może masz taką bańkę przy ruchu z prawej? To by chyba lekarz musiał ocenić w jakim stanie jest ten dysk i na ile możliwe. Albo plecak 60kg i MRI na stojąco..

Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

Ostatnia edycja: przez użytkownik421.

RM lędźwiowego-zajrzyjcie 2 miesiąc 3 tygodni temu #18459

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 9
  • Otrzymane podziękowania: 49
Film jest świetny i wiele mówi! Kiedyś nawet w głowie wyobrażałem sobie coś podobnego ale wydawało mi się to fantastyką.
Tylko jaki lekarz spojrzał by na taki filmik i zmienił swój punkt widzenia?
Ja osobiscie spotkałem tylko lekarzy którzy mają swoje zdanie i nie słuchają sugestii swojego pacjenta.
Na ogół nie rozumie takiego podejscia ponieważ nie ma ludzi nie omylnych i powinno się być bardziej elastycznym na sugestie.
Jedynie raz anestozjolog przy blokadzie wziął moje zdanie pod uwagę, niestety osoba już ta nie pracuje i nie mam możliwości skontaktowania się z nim.
Hanka a jak wygląda u Ciebie funkcjonowanie bez siadania. Tzn. Siadasz tylko na kibelku. A tak tylko stoisz, chodzisz i leżysz przez cały dzień?

RM lędźwiowego-zajrzyjcie 2 miesiąc 3 tygodni temu #18460

• hanka
  • hanka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Oklaski: 4
  • Otrzymane podziękowania: 47
Staram się jak najmniej siedzieć, ale nie jest tak, ze w ogóle nie siedzę. Tylko, że teraz nie pracuję, więc żyję pod dyktando kręgosłupa. Kombinuję, żeby nie wywoływać sobie większych dolegliwości. Ale niedługo muszę pójść do pracy i zastanawiam się na jakich prochach ja to będę w stanie wytrzymać. Bo ośmiu godzin w żadnej pozycji nie jestem w stanie znieść.

Ostatnia edycja: przez hanka.

RM lędźwiowego-zajrzyjcie 2 miesiąc 3 tygodni temu #18463

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Pacjent
  • Oklaski: 38
  • Otrzymane podziękowania: 1080

Anton napisał: Film jest świetny i wiele mówi! Kiedyś nawet w głowie wyobrażałem sobie coś podobnego ale wydawało mi się to fantastyką.

To reklama nowej generacji modeli do edukowania lekarzy i pacjentów, jest wizualnie świetna, ale nic więcej nie mówią. To lekarz musi potrafić skorelować te przekroje z MRI co 3mm z dolegliwościami za pomocą szczegółowego badania i wywiadu, i na podstawie swojej wiedzy klinicznej dobrać najlepsze dla danego pacjenta leczenie.
My pacjenci nieraz czujemy więcej niż lekarze widzą na MRI i dokładniej - co prawda ja miałem szczęście być u lekarzy którzy przerobili operacyjne setki czy tysiące pacjentów i interpretacja MRI wobec objawów nie była dla nich problemem, ale większość lekarzy jest jednak w tym słaba, szczególnie jeśli nie operują a pacjenta z bólami kręgosłupa widzą raz na miesiąc..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1, 2018 - C5/C6 - Mobi-C

RM lędźwiowego-zajrzyjcie 2 miesiąc 3 tygodni temu #18464

• davidstw
  • davidstw Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Oklaski: 1
  • Otrzymane podziękowania: 10
Hanka ciekawe te zdjecia. . . jak bym oglądał swoje niby po za odwodnieniem wszystko ok a ciągły ból plus nieszczęsna rotacja miednicy. Ciężki temat. Pozdrawiam

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.058 s.
Zasilane przez Forum Kunena