Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: MRI po wstawieniu tytanowych implantów

MRI po wstawieniu tytanowych implantów 5 miesiąc 2 dni temu #15308

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 1
W niedługim czasie idę na rezonans magnetyczny, i tak zastanawiam się na ,ile obecność tytanowych śrub stabilizujących może zaburzać odczyt w badaniu.Tzw artefaktów (zamazane obrazy) O tyle nurtuje mnie to zagadnienie ,że idę prywatnie na badanie i łza by mi się zakręciła w oku ,gdyby okazało się że ocena strukturalna tkanek jest utrudniona ze względu na występowanie artefaktów.Ktoś ,coś wie na ten temat .Albo miał wykonywany mri po implantacji.Byłbym wdzięczny za zaspokojenie swojej ciekawości!!!!! :silly: :silly: :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

MRI po wstawieniu tytanowych implantów 5 miesiąc 2 dni temu #15309

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
PODOBNO jak na ironię im większa moc rezonansu tym większe artefakty z implantów. Ja miałem robiony kilka razy rezonans z implantami, obok nich jest czarno. Przy TK są mniejsze artefakty ale też są. Dużo przy implantach zależy od radiologa opisującego albo od lekarza interpretującego - z obrazu z którego ja nic nie widziałem przez artefakty radiolog był w stanie ocenić bardzo dużo.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 2 dni temu przez użytkownik421.

MRI po wstawieniu tytanowych implantów 5 miesiąc 1 dzień temu #15310

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
A podanie kontrastu to chyba też za dużo nie zmieni?

MRI po wstawieniu tytanowych implantów 5 miesiąc 1 dzień temu #15311

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Zresztą jak będę miał opis to podzielę się informacją w jakim stopniu będzie widoczny lub zaburzony obraz w mri. A co do radiologów to fakt ,przy pierwszej operacji radiolog ocenił że jest tylko mała przepuklina bez ucisku struktur nerwowych -przy wizycie u neurochirurga ten nawet nie spojrzał na opis ,tylko na płytkę z badaniem i według niego korzeń był uwięziony.Po operacji ból ustąpił natychmiastowo.Więc sądzę że i tym razem opis nawet nie będzie przejrzany .Doświadczenie neurochirurga też jest bardzo przydatne!!!!
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

MRI po wstawieniu tytanowych implantów 4 miesiąc 2 tygodni temu #15356

• tedi
  • tedi Avatar
  • Wylogowany
  • Starszy forumowicz
Moje świeże wyniki
Spłycenie lordozy lędzwiowej Stan po stabilizacji transpedikularnej i międzytrzonowej w odcinku l-4 -s1 Śruby transpedikularne położone prawidłowo .Ocena struktur nerwowych w/w okolicy utrudniona -liczne artefakty .Zanik mięśni przykręgosłupowych w odcinku l4-s1 W odcinku l3-l5 tylne (bardziej prawostronne) uwypuklenie krążków m/k które wraz z zaostrzeniami na krawędziach stawów m/k prowadzą do łagodnego zwężenia lewych oraz do umiarkowanego zwężenia prawych otworów m/k na tych poziomach.
Możliwe łagodne/umiarkowane ,osteopochodne zwężenie lewego otworu m/k l5-s1 (ocena niepewna artefakty) Poza tym brak stenozy kanału kręgowego i otworów m/k oraz przepukliny krążka iędzykręgowego.

MRI po wstawieniu tytanowych implantów 4 miesiąc 1 tydzień temu #15365

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1001
  • Oklaski: 33
Pewnie lekarz jak obejrzy zdjęcia to oceni..
A jak z dolegliwościami u Ciebie, masz czy nie?
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.124 s.
Zasilane przez Forum Kunena