Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: MRI po wstawieniu tytanowych implantów

MRI po wstawieniu tytanowych implantów 2 miesiąc 4 tygodni temu #15392

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 995
  • Oklaski: 32
Jeszcze takie spostrzeżenia:

1. Leczenie kręgosłupów to zadanie dla zespołów wielospecjalistycznych - operator (neurochirurg/ortopeda), bardzo dobry neurolog, rehabilitant, psycholog, anestezjolog od leczenia bólu. W Polsce wiadomo to było już w czasach jak Kiwierski i Krasuski pisali książkę o leczeniu kręgosłupów chyba ze 20 lat temu - jest tam to napisane. W innych krajach to teraz wprowadzają, "odkrywają amerykę", natomiast w Polsce opieka zdrowotna została tak skutecznie przez te 20 lat rozwalona i rozdrobniona że utworzenie takiego zintegrowanego zespołu opiekującego się pacjentem przed i po operacji jest nierealne. Spada to wszystko jedynie na lekarza operującego, co jest absurdem i obciążeniem dla tego lekarza i przez co my pacjenci cierpimy, bo w tym czasie pooperacyjnym nie powinieneś sam zostawać ze swoimi problemami i z operatorem, tylko mieć pomoc co najmniej wykwalifikowanego w tym temacie psychologa, wykwalifikowanego w tym temacie rehabilitanta (Woods pewnie to akurat miał i dlatego po roku wrócił do dużej aktywności) - bo to by mogło uśmierzyć część bólu i poprawić psychikę, wykwalifikowanego anestezjologa dla łagodzenia bólu.

2. Diagnoza przedoperacyjna źródeł bólu w Polsce praktycznie nie istnieje poza pojedynczymi przypadkami, przez co zoperować za jednym razem wszystkie źródła bólu wychodzą takie kwiaty jak u mnie czy u Ciebie - jedno boli bo boleć jakiś czas musi po operacji, a jednocześnie boli to co nie zostało zoperowane i są dylematy bezsensowne. Ja bym chętnie posłuchał czego uczą w Polsce lekarzy na uczelniach w tym temacie, bo chyba wypadałoby niektórym wykładowcom powiedzieć żeby stuknęli się w łeb z takim podejściem i że taką wiedzę to w paramedycynie sobie mogą na blogach przekazywać a nie na poważnych uczelniach medycznych

3. Najgorsze jest to że pacjenci cierpią katusze zostając bez profesjonalnego wsparcia po operacji, ja się nieraz spotykałem jeszcze z niechęcią ze strony lekarzy, a nikt nie wyciąga z tego wniosków i nic w tym temacie się nie zmienia na lepsze - wręcz przeciwnie, zmienia się na gorsze. Mimo że Kiwierski i Krasuski opisali to już dawno temu w podręczniku. Dorobek intelektualny/medyczny przegrywa z kretesem z rządzą pieniądza i rozdrobnieniem opieki zdrowotnej. Można sobie iść niby samemu do psychologia czy poradni bólu, tyle że przypadkowy psycholog nie będzie miał pojęcia co przeżywa pacjent w okresie pooperacyjnym i co jest normalne a co nie, a w poradni bólu nie będą wiedzieć na jakim etapie leczenia jest pacjent. Z rehabilitacją podobnie - pacjentów pooperacyjnych nikt nie chce dotykać bo się boją, co jest dla mnie niepojęte, skoro pacjentów z poważnymi problemami kwalifikującymi do operacji na siłę przekonują do rehabilitacji (często bezsensownej) - ja bym się na miejscu rehabilitantów bardziej bał tych przedoperacyjnych.

Mnie dziś trochę mocniej bolą plecy, ale to jest związane z aktywnością: w piątek porobiłem coś czego już w ogóle nie powinienem robić w pochyleniu dłuższy czas, w sobotę przejechałem 370km samochodem do Warszawy, w niedzielę 370km z Warszawy, w poniedziałek 350 do Zakopanego do szpitala i z powrotem, we wtorek od 5:30 do 20-tej byłem na nogach bo mnóstwo zaległych spraw do bardzo pilnego załatwienia. Tak że nie bolą mnie gratis bez niczego jak przed operacją, tylko wiem za co mnie bolą..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 tygodni temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.099 s.
Zasilane przez Forum Kunena