Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym?

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 3 tygodni temu #13649

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Do Żukowa 1.5 godziny drogi, więc nie tak daleko.
Mamy pacjentów którzy do nas przylatują specjalnie z Norwegii, Szwecji na diagnostykę i no dobór wkładek.

Zapraszamy❗
Pozdrawiamy

Centrum Biomechaniki Chodu Żukowo
ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 3 tygodni temu #13651

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1039
  • Oklaski: 37
Co to jest "funkcjonalne skrócenie kończyny" ? Czy to coś innego niż fizyczne skrócenie widoczne np. na RTG ?

Również żałuję że to ode mnie na drugim końcu Polski.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 3 tygodni temu przez użytkownik421.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 3 tygodni temu #13654

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Rozróżniamy dwa typy skrótu kończyny:

1. Faktyczny - kiedy dana kończyna jest krótsza i na topogramie lub RTG jesteśmy w stanie przeprowadzić pomiar

2. Funkcjonalny - np przykurcze w stawie biodrowym lub większa pronacja kości stępu w jednej kończynie. Daje nam to efekt skrócenia - nawet przy badaniu centymetrem. Dużo osób nie bierze tego pod uwagę i stwierdza skrót kończyny, dając podpietek - co jest błędem bo powoduje większy przykurcz.

Ciekawostka: jeśli w wieku dziecięcym złamiemy
sobię kończynę to będzie ona dłuższą!
Pozdrawiamy

ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 3 tygodni temu #13655

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Rzeczywiście Żukowo nie leży daleko od Słupska i to mnie cieszy. Niestety aktualnie jestem w takim stanie bólowym, że moim "światem" jest dom i ewentualnie działka. Jak tylko się poprawi na pewno skorzystam z Państwa oferty. W związku z czym mam pytania - czy cały temat można "ogarnąć" na jednej wizycie, czy też trzeba ich odbyć kilka, czy oprócz samego badania, przygotowania wkładek zadajecie jakieś ćwiczenia do wykonywania oraz czy przy funkcjonalnym skróceniu kończyny (takie stwierdził u mnie aktualny terapeuta) rzeczywiście mogą pojawiać się dolegliwości bólowe, które mogą być mylone z bólem oddyskowym (u mnie centralnie nuż nad pośladkami)? Gdyby tak było, to powiem szczerze jestem zawiedziony wiedzą lekarzy i terapeutów, z którymi dotychczas miałem do czynienia. Przez ostatnie dwa lata nikt nie zwrócił na to uwagi i leczony byłem w kierunku dyskopatii. Jeden z terapeutów po półrocznej rehabilitacji stwierdził jedynie, że dysk jest zaleczony i ból nie może od niego pochodzić, ale na pytanie co dalej robić wzruszył ramionami.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 3 tygodni temu #13656

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
Witam

Jeśli chodzi o ilość wizyt, to będziemy w stanie to określić po pierwszej. Najlepiej umówić się na diagnostykę oraz od razu pracę godzinną z terapeutą.
Czyli rezerwujemy sobie 1,5 godziny czasu. Dobór indywidualnych wkładek nie odbywa sie zazwyczaj na miejscu - ok 4 dni potrzeba na stworzenie matrycy pod pacjenta, ale możemy zrobić wyjątek i po wcześniejszej konsultacji telefonicznej będziemy w stanie wstępnie przyszykować matrycę i dobór zrobić w ciągu kilku godzin - po terapii zwiedzanie Żukowa i ok 3 godziny i będą gotowe.
Pozdrawiamy

ul. Gdyńska 24B 83-330

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 3 tygodni temu #13661

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Dziękuję za szybką informację. Jak tylko ból ustąpi będę dzwonił i umawiał się na wizytę. Pozdrawiam.
Czas generowania strony: 0.116 s.
Zasilane przez Forum Kunena