Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym?

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 2 tygodni temu #13700

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Witam

Jeśli środek ciężkości jest przesunięty na lewą kończynę np 53% / 47% a jesteś praworęczny, to jest to normalny wynik.
Jeśli jest większy nacisk to nie znaczy że kończyna jest dłuższa. Może to oznaczać np przykurcz lewego biodra, pasma biodrowo-piszczelowego, większą pronacje stępu, przykurcze prostowników kręgosłupa po stronie lewej itp...

Rozumiem was że nacieliscie się na punkty które wciskają wkładki i nic poza tym sobą nie reprezentują.
U nas w CBCH wkładki są ostatecznością i jednym z narzędzi w wyprowadzeniu pacjenta.

Wiem że to tylko słowa, wiec zapraszam na konsultacje ❗
Pozdrawiamy

Centrum Biomechaniki Chodu Żukowo
ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 2 tygodni temu #13703

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1039
  • Oklaski: 37
Ja się nie naciąłem - poszedłem po dobrane i wytrzymałe wkładki i dostałem dobrane i wytrzymałe wkładki :) Natomiast jeśli oferowaliby więcej, np. obejrzenie całej postury, to byłoby jeszcze lepiej. Jak ktoś chce na sobie spróbować co daje wkładka przy asymetrii, to proponuję test: przyczepić sobie podkładkę pod jedną nogę 3cm wyższą i pochodzić tak cały dzień, a potem opisać czy to prawda że boli aż po szyję czy nie :side:
Btw. wcześniej napisałem że w gabinetach NFZ nie spotkałem się z przyrządami do analizy chodu, ale w zasadzie to również i na żadnej wizycie prywatnej których miałem WIELE u różnych lekarzy też nie, więc jeśli w Wawie jest to norma że takie coś mają w gabinetach to tylko pozazdrościć.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 tygodni temu przez użytkownik421.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 2 tygodni temu #13704

• InAGaddaDaVida
  • InAGaddaDaVida Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
użytkownik421 napisał:
Ja się nie naciąłem - poszedłem po dobrane i wytrzymałe wkładki i dostałem dobrane i wytrzymałe wkładki :) Natomiast jeśli oferowaliby więcej, np. obejrzenie całej postury, to byłoby jeszcze lepiej. Jak ktoś chce na sobie spróbować co daje wkładka przy asymetrii, to proponuję test: przyczepić sobie podkładkę pod jedną nogę 3cm wyższą i pochodzić tak cały dzień, a potem opisać czy to prawda że boli aż po szyję czy nie :side:
Btw. wcześniej napisałem że w gabinetach NFZ nie spotkałem się z przyrządami do analizy chodu, ale w zasadzie to również i na żadnej wizycie prywatnej których miałem WIELE u różnych lekarzy też nie, więc jeśli w Wawie jest to norma że takie coś mają w gabinetach to tylko pozazdrościć.

Nie pisałem o gabinecie, chodziło raczej o którąś z placówek naukowych (AWF, WUM) lub szpitali. Dopytam i napiszę
2016.12.07 Mikrodiscektomia L4/L5 + IntraSpine

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 2 tygodni temu #13705

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Jeszcze taka uwaga co do wyrównywania asymetrii przez wkładkę: wkładka przy asymetrii raczej nie ma leczyć, tylko zapobiegać zespołom bólowym i utrwalaniu niewłaściwego napięcia mięśniowego, ułatwiać normalne egzystowanie, natomiast jeśli asymetria jest spowodowana np. osłabieniem którychś mięśni a nie fizycznym skróceniem nogi to w wyprostowaniu sylwetki powinna pomóc rehabilitacja. U mnie była bardzo osłabiona stabilizacja miednicy, leciała mi miednica na jedną stronę - po rehabilitacji się znacznie wzmocniła ale niestety obciążenie nóg nadal mam nierówne i utykam.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 1 tydzień temu #13721

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam

Oczywiście najważniejsza sprawa to rehabilitacja, a wkładka ortopedyczna jeśli w ogóle wymagana, ma służyć jako jedno z narzędzi w wyprowadzaniu pacjenta.
Niestabilność miednicy, jest często połączona z osłabieniem mięśnia pośladkowego średniego :cheer:
Pozdrawiamy

Centrum Biomechaniki Chodu Żukowo
ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 lata 3 dni temu #13737

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
Właśnie tak wyczytałem przed rehabilitacją. Przed rehabilitacją przy stawaniu wyłącznie na lewej nodze miednica opadała mi po prawej - mięśnie nie były w stanie jej utrzymać. Na prawej nodze było OK. Po rehabilitacji znacznie się poprawiło, szczególnie zmalały bóle lewego stawu krzyżowo biodrowego i zacząłem stawać na obu nogach - wcześniej przez asymetrię siły mięśni wygodniej było mi stanąć tak żeby przenieść ciężar albo na lewą albo na prawą. Ćwiczenia głównie polegające na odwodzeniu nóg z dodatkowym oporem, w odciążeniu. Na początku rehabilitacji lewą było 10 razy ciężej niż prawą, po rehabilitacji może ze 2-3 razy. Ale asymetria kończyn niestety została (jak pisałem wcześniej: część lekarzy powiedziała po kilkukrotnym sprawdzaniu że nogi są na 100% równe, część że na 100% nierówne, natomiast w firmie robiącej wkładki po testach powiedzieli jeszcze przed rehabilitacją że nogi są równe, ale jest taka różnica w rozkładzie ciężaru że wkładka powinna mieć 3cm, ale że lepiej wziąć 1.5cm żeby mięśnie miednicy po osłabionej stronie chociaż trochę pracowały, i że to chyba kwestia mięśni i że po rehabilitacji się powinno wyrównać do 0), więc bez wkładek jest ciężko.

Czas generowania strony: 0.107 s.
Zasilane przez Forum Kunena