Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym?

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 1 rok 6 miesiąc temu #10722

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 903
  • Oklaski: 30
Witam
Czy ktoś z Was zetknął się gdzieś w poradniach, przychodniach, na rehabilitacjach, z jakimiś metodami diagnostyki chodu przy wykorzystaniu urządzeń elektronicznych? Chodzi mi o jakieś maty wykrywające siłę nacisku stóp w czasie chodu, albo jakieś podobne urządzenia. Zastanawiam się czy gdzieś poza sklepami z wkładkami ortopedycznymi takie badania są w jakiejś szerszej formie dostępne. Przykład:
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 1 rok 6 miesiąc temu przez użytkownik421.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 miesiąc 4 tygodni temu #13628

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Witam

U nas w Centrum Biomechaniki Chodu zajmujemy się tym zawodowo.

Badanie zawiera:
- Badanie na platformie reakcji sił podłoża w statyce i dynamice
- Badanie statyczne na Podoskanie 2D
- Badanie na Podoskopie
- Videografia 2D
- Badanie manualne
- Indywidualna korekta

Więcej na www.centrumbiomechanikichodu.pl

Pozdrawiamy

Centrum Biomechaniki Chodu Żukowo
ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 miesiąc 4 tygodni temu #13633

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Ja słyszałem jedynie w firmach zajmującymi sie wkładkami ortopedycznymi. Kiedyś miałem sie wybrać na takie badanie ale jakoś nie mam okazji. Fizjoterapeuci mówią, ze mam krzywa miednice przez co nogę krótsza o 1cm. Inni , ze przodopochylenie. Tutaj gdzie mieszkam twierdza natomiast, ze nic takiego nie widza.
Mam pytanie do firmy wyżej.
1.Czy takie badanie wykaże inny nacisk na stopy przy krzywej miednicy.
2.Jakie wnioski można wyciągnąć po takowym zbadaniu chodu.
3. Czy wkładka ortopedyczna do buta jest w stanie skorygować krzywa miednicę

Dodam co ja zauważyłem przy moich problemach l5s1. Może to jakiś trop dla innych. Chodzenie w butach twardych ( drewniakach) powoduje ból pleców tam gdzie mam przepuklinę. Jeżeli moje podeszwy podetrą sie tylne piety po bokach, Bol sie zmniejsza. Prywatnie używam butów tylko na miękkiej podeszwie jednak dość szybko ścierają mi sie piety po zew. stronie. Ma to na 100% wpływ na bóle Kregoslupa. Kiedyś na to nie zwracałem uwagi jednak próbę chodzenia w drewniakach powtarzałem wielokrotnie z tym samym skutkiem. Czyli w zwykłych butach tez musi dochodzić do jakieś patologi jednak z mniejszym skutkiem.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 4 tygodni temu przez Anton.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 miesiąc 4 tygodni temu #13634

• CBCH
  • CBCH Avatar
  • Wylogowany
  • Początkujący
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 0
Witam

Już odpowiadam na pytania:

1.Czy takie badanie wykaże inny nacisk na stopy przy krzywej miednicy.

Oczywiście. Badanie w statyce na macie wykaże siłę kompresji oraz nacisku na każdy cm2 naszej stopy, pokaże rotacje miednicy.
Badanie dynamiczne wskaże ewentualne przeciążenia w chodzie - wiedząc po statyce że mamy większe obciążenie np na kończynę lewą - w dynamice ma to duży wpływ itp.

2.Jakie wnioski można wyciągnąć po takowym zbadaniu chodu.

Jesteśmy w stanie dokładnie stwierdzić czy mamy do czynienia z funkcjonalnym skróceniem kończyny, czy rotacją miednicy, czy innymi patologiami

3. Czy wkładka ortopedyczna do buta jest w stanie skorygować krzywa miednicę

Tak. Dobrze dobrane indywidualne matryce, są w stanie ustabilizować naszą miednicę, kręgosłup a nawet mają wpływ na ustawienie wady zgryzu.

Zapraszam do nas na diagnostykę.
Pozdrawiamy

Centrum Biomechaniki Chodu Żukowo
ul. Gdyńska 24B 83-330
tel 577-666-326 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 miesiąc 4 tygodni temu #13638

• Anton
  • Anton Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Dziękuje za odpowiedz.

Diagnostyka chodu - zetknęliście się z tym? 2 miesiąc 4 tygodni temu #13645

• tadeuszklawik
  • tadeuszklawik Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 3
U mnie właśnie terapeuta stwierdził, że z uwagi na nieprawidłowe napięcia mięśni mam jedną nogę minimalnie krótszą. Żeby było śmieszniej przez 2 lata byłem leczony głównie w kierunku wypuklin, ponieważ wyszły one na rezonansie i z góry przyjmowano, że to one są źródłem bólu. Natomiast problem prawdopodobnie tkwi w ustawieniu miednicy - co zauważył dopiero ostatni z terapeutów. Podobno świadczy o tym także rodzaj i umiejscowienie bólu. Jest on centralny tuż nad pośladkami i czasami piekący. Zawsze mnie zastanawiało, że bezpośrednio po zabiegach ból ustępował, po po aby powrócić po 2-3 dniach. Gdyby się okazało, ze rzeczywiście mam nieprawidłowo ustawiona miednicę, a więc podczas chodzenie minimalnie jestem "skręcony" to nic dziwnego, że po tych 2-3 dniach ból wracał.
Szkoda, że nie macie filii bliżej miasta gdzie mieszkam (Słupsk) bo natychmiast bym skorzystał z Waszej oferty, aby sprawdzić faktyczną przyczynę bólu, z którym już tyle walczę.
Czas generowania strony: 0.137 s.
Zasilane przez Forum Kunena