Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: [VIDEO]Chirurgiczne leczenie zesp. ból. kręgosłupa

[VIDEO]Chirurgiczne leczenie zesp. ból. kręgosłupa 4 miesiąc 6 dni temu #16461

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1039
  • Oklaski: 37
Wykład wideo na temat powikłań przy operacjach kręgosłupa, "Chirurgiczne leczenie zespołów bólowych kręgosłupa"
Autor: Prof. D. Zarzycki
VI Sympozjum Postępy w leczeniu bólu
Publikacja: 20.05.2016

www.mp.pl/bol/wideo/wyklady/138129,chiru...-bolowych-kregoslupa
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
The following user(s) said Thank You: Maciurek

[VIDEO]Chirurgiczne leczenie zesp. ból. kręgosłupa 4 miesiąc 6 dni temu #16467

• gucio1960
  • gucio1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 75
  • Oklaski: 19
Każdy potencjalny pacjent z dyskopatią powinien zapoznać się z tym wykładem.
Łatwiej zrozumieć jak trudne jest leczenie tej jednostki chorobowej,
Wypadku akceptowalnych dolegliwości leczenie zachowawcze zmiana nawyków dbałość o kręgosłup może opóźnić proces degeneracji i ryzyko występujące
po operacji.
A tak po prostu jeśli ból nas za bardzo nie ogranicza leczenie operacyjne pozostawić jako ostateczność.
The following user(s) said Thank You: użytkownik421

[VIDEO]Chirurgiczne leczenie zesp. ból. kręgosłupa 4 miesiąc 6 dni temu #16468

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Pacjent
  • Otrzymane podziękowania: 1039
  • Oklaski: 37
To są omówione skrajne przypadki, jakkolwiek ja akurat znam część z tych osób. Według mnie to jest omówienie w sposób bardzo fair możliwych jednostkowych powikłań po różnych rodzajach operacji. Bądź co bądź - idąc na operację podpisujemy oświadczenie że liczymy się nawet ze śmiercią, nawet nie zawinioną przez lekarzy - ja tego miałem świadomość i wiedziałem do ryzykuję wobec swojego stanu. Myślę że każdy kto ma poważne (naprawdę) bóle kręgosłupa rozważa śmierć (przed wojną zwaną jako "dezercja życia") w przypadku nie leczenia lub w przypadku gdyby operacja nie pomogła. Operacja kręgosłupa to nie żarty. Dla mnie np. gdyby nie operacje życie by już nie istniało, szczególnie w Polsce gdzie człowiek jest wart tyle ile jest w stanie na siebie sam zarobić, w dobie skrajnego kapitalizmu. Przy okazji - szczerze - gdybym wiedział przed rozpoczęciem pracy jak wygląda ubezpieczenie ZUS i sądy na wypadek uszkodzenia kręgosłupa w Polsce (kłamanie że uszkodzenie kręgosłupa w pracy to jedynie "ukazanie się zmian degeneracyjnych", mimo braku potwierdzenia we wcześniejszych badaniach), to nigdy nie podjąłbym w Polsce pracy obciążającej kręgosłup, i bardzo współczuję osobom które to nieświadomie robią, wierząc że to co pracodawca im zleca jest bezpieczne dla ich zdrowia. Niestety konsekwencje ultra-dzikiego kapitalizmu i zupełnie pozornych kontroli PIP w wielu rejonach kraju pacjenci przypłacą trwałym kalectwem lub śmiercią w męczarniach.
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa w pracy, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 6 dni temu przez użytkownik421.

[VIDEO]Chirurgiczne leczenie zesp. ból. kręgosłupa 4 miesiąc 5 dni temu #16470

• Maciurek
  • Maciurek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 33
  • Oklaski: 7
Wyświetlanie tego filmu na każdym SORze, zmniejszyłoby kolejkę do operacji kręgosłupa o połowę.:-)
Czas generowania strony: 0.096 s.
Zasilane przez Forum Kunena