Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Szwecja: lekarze operowali naraz na kilku salach

Szwecja: lekarze operowali naraz na kilku salach 4 miesiąc 2 tygodni temu #13708

• użytkownik421
  • użytkownik421 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 912
  • Oklaski: 30
Some of Swedish Health’s top neurosurgeons have routinely run multiple operating rooms at the same time while keeping patients in the dark about the practice, The Seattle Times has found. Swedish touts its patient outcomes and is clarifying its consent forms.

Published May 28, 2017 at 6:00 am

Link: www.seattletimes.com/seattle-news/times-...98c3e078a9-122807557

Z tego co zrozumiałem jeden lekarz rezerwował naraz kilka sal operacyjnych dla swoich pacjentów, przy czym zadania przy prowadzonych operacjach w części powierzał swoim uczniom/studentom, o czym pacjenci nie wiedzieli. Dotyczyło to operacji mózgu i kręgosłupa.

W Polsce słyszałem o podobnych przypadkach, kiedy pacjenci zapisywali się np.w Krakowie prywatnie u konkretnego lekarza na operację płatną, a później gdy wyszły komplikacje okazywało się że ten lekarz przebywał na urlopie a operację robić ktoś o wiele mniej doświadczony. Takie to cuda w medycynie..
Nie jestem lekarzem -> nie udzielam porad medycznych.

2oo9.o4.o7 - uraz kręgosłupa przy przenoszeniu magazynu w firmie, 2o1o - operacja: L5/S1, L4/L5, L2/L3, 2o12 - operacja L5/S1, 2o13 - usztywnienie L4/L5/S1, 2o16 - stabilizacja L2-S1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.090 s.
Zasilane przez Forum Kunena